Autor Wątek: gra online na telefon komorkowy  (Przeczytany 9023 razy)

Offline rico.86

• Użytkownik

# Luty 20, 2009, 13:46:25
Witam,
chciałbym się Was spytać i poprosić o ocenę pomysłu na grę online na komórki.

Gra byłaby przeniesieniem prostej gry w papier-kamień-nożyce na mobile. Użytkownicy wyzywaliby się wzajemnie i przed walką ustalaliby sekwencje ruchów.

Teraz sprawy techniczne.
Wyglądałoby to tak, że użytkownik instalowałby na telefonie grę i z zewnętrznego serwera pobieraliby dane odnośnie użytkowników, wyzywał ich. Czyli między użytkownikiem a serwerem przesyłane by były informacje o działaniach gracza.

Jak myślicie czy ten pomysł jest wart zachodu?

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline C'mons

• Użytkownik

# Luty 20, 2009, 13:56:26
Równie dobrze gracze mogą do siebie podejść w rzeczywistym świecie i pomachać rękoma. A jeśli chodzi o rundę z wujkiem Tadkiem z Ciechocinka który nie może z nami rozegrać partii bo jest daleko stąd to również pomysł nie jest dobry. Szybko by się nudziła gra zwłaszcza, że nie widzimy przeciwnika i jego emocji po przegranej. Brakowało by również emocji przeciwnika podczas samej gry, gdyż nie da się wtedy odczytać z twarzy co wróg wyłoży. Czy kamień, nożyce czy może papier.

Offline Kiro

• Użytkownik

# Luty 20, 2009, 14:00:03
Taa, troszkę przerost formy nad treścią :>
Równie dobrze gracz może grać z komputerem (tutaj telefonem), w tej grze nie ma czegoś takiego jak taktyka i ruch jest losowany. Szkoda kasy na połączenie z netem.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 14:20:18 wysłana przez Kiro »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Luty 20, 2009, 15:57:26
w tej grze nie ma czegoś takiego jak taktyka
Są za to sztuczki psychologiczne i tym podobne triki. Np. jak ktoś pięć razy z rzędu wybrał nożyce, to raczej nie będziesz skłonny w szóstej rundzie wybrać papieru. :)

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Luty 20, 2009, 16:43:02
Pomysł jest może dobry, ale trzeba zauważyć, że tylko 5% albo i mniej (kryzys w końcu) polskiego społeczeństwa, może od tak się rozerwać - wyrzucając pieniądze w błoto.

Pamiętacie było coś takiego jak strzelanie do bramki ( przed euro ) taki konkurs w telewizji. Do wygrania było 100 000zł a łączna wartość nagród przekraczała 1 mln zł.

Ile osób wzięło w tym udział dokładnie nie powiem, gdy się zapisało otrzymywało się sms'a którym się jest raz na dzień.

Brałem udział w tym bo była możliwość gry - sms to sms . A że mam OPOP to do sieci mam po 1gr. Wyzwanie przeciwnika odbywało się poprzez numer na który wysyłało się kod przeciwnika( koszt. 60gr). Małe podsumowanie:
4 dni - z konta zniknęło 24zł
Miejsca orientacyjnie:
Zapis - 4200
1 dzień - 3000
2 dzień - 2300
3 dzień - 3100
4 dzień - 3500

Po 4 dniu brakło środków na koncie. Kolega wysłał to na zapis otrzymał miejsce 5500. Więc wątpię, że wzięło w tym udział 10 000 osób.

A autor przedstawia pomysł aby cały czas pobierać dane z neta. Przecież pobranie danych nawet 100osób byłoby równoznaczne z pobraniem 100 kB danych albo i więcej. A do tego gra tylko po to aby się znaleźć jak najwyżej w rankingu, dla mnie to mija się z celem. W jeden dzień, albo nawet w jedną godzinę straciłbym tyle co na tym durnym teleturnieju.

Proponuje obudować to tak aby obie osoby się umówiły na necie, podali swoje ID, umawiali godzinę itd.
Telefon wysyła sms'a do serwera z zapytaniem o numer telefonu użytkownika z ID podanym przez uruchomiającego aplikację.
Serwer odpowiada także sms'em i od tej pory następuje wymiana tylko 2-4 sms'ow pomiędzy graczami.
W jednym powitanie, w drugim ruchy użytkownika, w trzecim dogrywka w czwartym to kto wygrał itp.
W końcu wysłanie do serwera sms'a z wynikiem. Serwer odsyła podziękowanie i tu koniec.

W sms mógłbym się pobawić,  jeśli serwer też by miał numer z sieci Orange. Po prostu szkoda kasy na zabawę, aby wejść wyżej w rankingu

Offline Kiro

• Użytkownik

# Luty 20, 2009, 19:49:46
Są za to sztuczki psychologiczne i tym podobne triki. Np. jak ktoś pięć razy z rzędu wybrał nożyce, to raczej nie będziesz skłonny w szóstej rundzie wybrać papieru.
To trochę tak jakby oczekiwać że komputer po 5 losowaniach nożyc wybierze je ponownie :P Jeśli już się w takie coś bawić, to obserwując reakcje gracza, co w tym przypadku jest niemożliwe.

Przecież pobranie danych nawet 100osób byłoby równoznaczne z pobraniem 100 kB danych albo i więcej
W heyah 100kb == 2gr :D
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 20:01:46 wysłana przez Kiro »

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Luty 20, 2009, 21:35:49
100kB czyli 800kb -> 16gr za jedną aktualizację bazy.

Offline Kiro

• Użytkownik

# Luty 20, 2009, 22:21:18
100kB czyli 800kb -> 16gr za jedną aktualizację bazy.
Nie mam pojęcia co ty chcesz tam wysyłać, ale jak grałem w TibiaME to zżerało mi ~400kb/h. A różnicę w ilości tego co trzeba przesłać w obu grach chyba widzisz?

Offline mykhaylo

• Użytkownik
    • Wings of Fury 2

# Luty 20, 2009, 23:26:11
Ogólnie gra chyba nie będzie jakimś bestselerem ale jak na dobry początek, to czemu nie. Może dla graczy będzie, to średnia zabawa, ale jeśli Twórcy się uda, to może mieć satysfakcje. Po napisaniu możesz też opublikować kod źródłowy. Jeśli nie gra, to chociaż to przyciągnie uwagę ;)

Offline Tomcat

• Użytkownik

# Luty 21, 2009, 11:15:06
Pomysł gry jest może i ciekawy ale tylko pod względami edukacyjnymi - jako pierwsza gra napisana w jakieś technologii na komórki. Poznanie wszystkiego w taki sposob a potem możliwość pochwalenia sie kumplom "patrz sam to zrobiłem" i satysfakcje to fajna rzecz.
Po napisaniu możesz też opublikować kod źródłowy.
Dokładnie :) i to mógłby być kolejny plus. Ale nie szukujmy się, nikt w dzisiejszych czasach nie wyda kasy i nie spędzi czasu grając w coś takiego skoro na rynku jest masę innych, ciekawych gier na jego komórkę.

Offline Wanderer7

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2010, 16:21:44
Witaj
Wiem, że pomysł jest już leciwy delikatnie mówiąc, jednak postanowiłem go odświeżyć gdyż być może temat kogoś zainteresuje. Wyszedłem mniej więcej z podobnego założenia co kolega zakładający temat i powstał taki twór LINK DO STRONKI
Aplikacja w założeniu ma przypominać popularny Kurnik ale przeniesiona została na komórki - w budowie jest około 10 gier

Offline Pikosz

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 00:41:50
W plusie są pakiety
25mB-5zł
100mB-10zł
250mB-20zł
500mB-35zł

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 02:48:39
100kB

Offline Voop

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 09:54:40
Pikosz i nie szkoda było by ci kasy  żeby pograć w jakieś glupie OiX ?? Co do autora tematu jakby to była samochodówka ( top down pixel art fajny :D) na komy przez neta to bym grał napewno albo przez bluetootha chociaz :)