Autor Wątek: War chess - szachy czarodziejów  (Przeczytany 4719 razy)

Offline Hammerdead

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 21:34:09
Witam.
Jest to mój pierwszy post na forum ,więc się przedstawię  ;) nazywam się Daniel mam 15 lat interesuje się grami ,konsolami ,PC-tami ,ASG ,Bitewniakami ,RPG-ami ,sportem ,filmami... za długo by to wszystko wymieniać ;) ,zwłaszcza ,że to dść dziwna kompozycja  ;D
Czas przedstawić wam mój 1 projekt na grę  8)

War Chess
(nazwa może ulec zmianie)
Uwaga! gra jest tylko inspirowana ,grą z filmu Harry potter! Nie jest to żaden plagiat ,ani nic  w tym stylu!
Jestem początkującym grafikiem 3D ,używający blendera ,od razu chcę zaznaczyć 2 rzeczy:
- Blenderem "bawię się" dopiero od niedawna ,więc nie oczekujcie cudów-niewidów na miarę karabinów Hemiego z ACU ;)
Jak na razie mogę wam pokazać tylko jeden mój model ,robiony przy pomocy tutorialu ,ale juz niedługo (w przeciągu 2-3 dni) zaprezentuje mój model zrobiony SAMEMU. A oto i owy model pionka szachowego:
- Jest to mój PIERWSZY projekt ,jak na razie potrzebna będzie ekipa (około 4-5 osób) myślę ,że za 2-3 tygodnie moglibyśmy zacząć pracę.

A teraz dane dotyczące projektu:
War chess nie będą zwykłymi szachami ,szachy te mają cechować nie tylko animowane sceny walki a'la "czary czarodziejów" ,ale także możliwość odblokowywania i zmieniania wyglądu swoich pionków ,rozważam również możliwość rozwijania ich pod względem statystyk oraz różne pola gry ,które by różnicowały rozgrywkę np. na polu wiatru pionki by miały 2 ruchy (te 2 pomysły są jeszcze mocno niedopracowane i na pewno ulegną wielu zmianą zanim trafią do gry) ,chciałbym również zainplantować do gry tryb multiplayer zarówno hotseat ,jak i online.
Mam jeszcze parę pomysłów ,ale przedstawić je mogę tylko osobom ,które dołączą do projektu.

Do projektu potrzebnych jest:
- 2 programistów
- 1 grafik
- muzyk

Z chęcią wysłucham wszystkich uwag i sugestii odnośnie projektu ,jak również spróbuje odpowiedzieć na wszystkie was nurtujące pytania ;)
Proszę także o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 21:43:22 wysłana przez Hammerdead »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

xairo

• Gość
# Luty 09, 2009, 22:09:24
Zdecydowanie będziesz potrzebował ludzi :)

Offline Hammerdead

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 22:15:13
Raczej tak ,może nawet więcej niż wymieniłem  :( Zwłaszcza że jest to mój pierwszy projekt ,w przeciągu paru dni zabiore się za pisanie za  design doc. i artworki. zachęcam do zgłaszania się do pomocy przy projekcie ;) i przedsawiania własnu\ych pomysłów odnośnie gry i komentowania tych co wymieniłem oraz dzielenie się sugestiami  8)

Offline civis

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 22:21:05
Póki co nie masz nic poza nie obmyślonym do końca pomysłem - tak wnioskuję. Zrób jakieś modele, porób trochę grafik, spisz fabułę/opisz grę, a najlepiej napisz kompletny Game Vision Document, którym wszystko zawrzesz. Jeśli już znajdziesz programistów - w co przy obecnym stanie projektu wątpię - radzę zrobić zwykłe szachy. Nie jest to zadanie tak proste, jak się wydaje.

// Może zamiast szachów walki nad kółkiem i krzyżykiem? :P

Offline Hammerdead

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 22:31:12
No projekt nie jest taki prosty ,ale ja wyjdzie możliwe że przyciągnie pare osób na wiele ,wiele dłużej niż kółko i krzyżyk  :P
gdzieś do końca tygodnia spróbuje spisać duuużoo bardziej zaawansowaną wizję projektu czym się na pewno podzielę z wami (ale nie wszystkim). Dziś lub jutro zrobię pierwsze artworki dotyczące gry i je wam zaprezentuje ;)

Offline Oti

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 23:03:39
Śmiem twierdzić, że do projektu rozbudowanych0 szachów będzie Ci potrzebny tylko 1 programista(co miałby robić ten drugi?), grafikiem ponoć sam jesteś(?) no i ew. muzyk, chociaż muzykę można na necie znaleść lub podpieprzyć z jakiejś fajnej piosenki. xD

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 09, 2009, 23:07:02
Jest to mój PIERWSZY projekt

jak na razie potrzebna będzie ekipa (około 4-5 osób)

Oto dwie sprzeczności. :)

Offline Hammerdead

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 23:15:07
Ale potrzebne będą także odgłosy walki ,ale chyba to też uda się jakoś skombinować  ;D
Kos, tak jak wspominałem jest to mój 1 projekt i nie mam w tym wielkiego doświadczenia,ale w końcu trzeba zacząć  8)
No to w takim razie będzie potrzebny 1 programista (myślę że dość doświadczony) także mający jakieś tam doświadczenie w robieniu gier multiplayer ,zgłoszenia mile widziane  ;)

Offline revo

• Użytkownik

# Luty 09, 2009, 23:45:55
To jest typowy temat 'Zróbcie mi grę', dlatego zostaje on zamknięty. To, że ktoś potrafi w blenderze zrobić pionek, nie oznacza od razu, że ma dostać zaspół i robić wielką grę. Zapraszamy ponownie jak będziesz mógł coś zaprezentować.

Co do samego pionka, skoro ja, bardzo słaby jeśli chodzi o grafikę robię taki pionek w niecałe 4 minuty, to nie jest to jakieś wielkie osiągnięcie: