Autor Wątek: Live cd na pendrive  (Przeczytany 5255 razy)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 12:30:32
Choc zapytalem juz o to na watku Gamedev Linux to jednak tam jest watek o gamedev linux a nie o moich pytaniach :P

Czy kopiowanie plyty na pendrive bedzie mialo taki sam efekt jak uruchomienia kompa z plytka linuxa? (tzn. czy pliki na pendrivie uuchomia debiana?)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Mrowa

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 12:42:07
Z tego co mi się wydaje to po prostu trzeba zrobić bootowalnego pendriva, są do tego jakieś programy, poszukaj sobie i poczytaj o tym. Nie miałem styczności z Debianem, ale wydaje mi się, że ta zasada dotyczy wszystkiego :).

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 12:45:01
Wystarczy zainstalować debiana na pendrivie. Kiedyś to zrobiłem. Tylko troche to trwało, ale działało dobrze.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 12:54:15
Antrykot:

Jaka komenda instaluje? (oczywiscie chodzi mi o Gamedev linux) :P

Offline benethorpl

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:15:11
Jak na mnie najlepszy na pendirve'a jest SLAX. Distro dedykowane do odpalania z pena, daje radę ;)

Offline Majtek

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:18:34
najlepiej to przerobić albo ściągnąć przerobioną wersję linuxa na pena, np. knopix. Możesz wtedy odpalać na różnych maszynach a ona wykryje sprzęt . Jak zainstalujesz to tylko na danym sprzecie bedzie chodzić.
Ja zrobiłem sobie butującego pena z knopixem, windows xp, dos, i różne narzędzia pod dosa, do partycjonowania robienia ghosta itp. na penie mam zainstalowanego gruba i działa idealnie :D

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:23:44
aha, a Debain? (na nim jest oparty Ginux)
Jaka komenda wogole odpowiada za instalacje?
i czy przy wyborze partycji mozna wybrac pendrive?

Offline Majtek

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:27:10
można linux widzi je jako dysk
a nie jak wingroza(nie podzielisz pena na partycje pod wingrozą, a jak już ma to ich nie odczyta, można go zmusić ale to kombinowania)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:42:32
Dobra... ostatnie pytanie
JAK zainstalowac system debiana?
tzn ten ktory podal Pampi..
jaka komenda temu sluzy.
O ile mozna zainstalowac :P

Offline skoti

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 13:52:21
Dobra... ostatnie pytanie
JAK zainstalowac system debiana?
tzn ten ktory podal Pampi..
jaka komenda temu sluzy.
O ile mozna zainstalowac :P

Wchodzisz na stronę debian.org ściągasz płytę iso wypalasz, uruchamia się instalator i jako dysk wybierasz pendrive ;p
Możesz też przerobić GDlinux na wersję pendrive przy pomocy http://unetbootin.sourceforge.net/

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 14:23:19
program chyba nie dziala... robi rebootuje i nic. w biosie mam ustawione na usb :/

Czy GDlinux obsluguje dyski?
jak tak to gdzie sa partycje. tzn kosdze sobie "cos" w C::b i nie wim fgdzie to zapisyc. na plycie w koncu nie zapisze :)

Offline skoti

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 14:38:52
program chyba nie dziala... robi rebootuje i nic. w biosie mam ustawione na usb :/

Czy GDlinux obsluguje dyski?
jak tak to gdzie sa partycje. tzn kosdze sobie "cos" w C::b i nie wim fgdzie to zapisyc. na plycie w koncu nie zapisze :)
Tak obsługuje dyski, ale chyba nie montuje ich nigdzie (pewnie nie ma regułek udev) - chyba bo obraz już usunięty i nie chce mi się ściągać. Zawsze możesz zamontować je ręcznie (polecenie mount)

cyberion

• Gość
# Luty 08, 2009, 15:27:15
Choc zapytalem juz o to na watku Gamedev Linux to jednak tam jest watek o gamedev linux a nie o moich pytaniach :P

Czy kopiowanie plyty na pendrive bedzie mialo taki sam efekt jak uruchomienia kompa z plytka linuxa? (tzn. czy pliki na pendrivie uuchomia debiana?)

Możesz nawet zrobić to poleceniem dd Tylko nie pamiętam jak :( poszukaj na googlach ;)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 15:47:30
Wlasciwie sciagam poprostu normalnego nie gamedevowego Debiana i sam sobie pliczki zainstaluje c::b, blender, gimp itp.
(czyli tak jak polecil skoti)
Tam Debiana mozna zainstalowac... nie wiem jak w Ginuxie ... :P

juz 92 % wiec... bede mial radoche przy instalacji :P

Edit: Ale radocha.... okytka walcza sie jest menu ale przy wyborze instalacjii  nie dziala :P

Jakie jest domysle haslo roota w GD Linuksie?

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 16:19:51 wysłana przez Frondeus »

Offline Pampi

• Użytkownik

# Luty 08, 2009, 16:33:23
Jakie jest domysle haslo roota w GD Linuksie?

Nie ma hasła. Jeśli chcesz skorzytać z root wpisujesz:
sudo su