Autor Wątek: Poszukuje artykułu!  (Przeczytany 1292 razy)

Offline Ar

• Użytkownik

# Luty 07, 2009, 07:40:52
Dawno temu na warsztacie znalazłem artykuł o (no może wydać się niesamowite ;) ) tworzeniu gier. Jednak było w nim pisane o tym jak sprawić żeby gra była dobra od strony koncepcyjnej a niżeli w aspektach programistycznych. Artykuł miał charakter dosyć ogólny i poruszał wiele aspektów od tego czym jest silnik gry do tego jak pisać fabułę. Teraz nie potrafię go znaleźć a przeszukałem wszystko co jest obecnie dostępne na Warsztacie w działach z publikacjami.

Znaki szczególne: Duża część tego dokumenty była poświęcona temu że gra powinna spełniać pewne ludzkie potrzeby, jak potrzeba destrukcji, potrzeba brutalności itp. itd. Bardzo charakterystycznym było opisanie potrzeby mistyczności czyli bóstwa, mitologia czy magia w grze.

Więcej grzechów nie pamiętam a wydruk zaginął gdzieś w czeluściach żarłocznej śmieciarki po remanencie w pokoju.
Pamięta to ktoś? Orientuje się ktoś gdzie mogę teraz to znaleźć? Ma może ktoś zapisaną u siebie kopię?

Pozdrawiam.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline skoti

• Użytkownik

# Luty 07, 2009, 09:59:35
A szukałeś w artykułach? Tego typu artykułów jest kilka: http://www.warsztat.gd/articles.php?x=category&id=5