Autor Wątek: Umowa o dzieło  (Przeczytany 1478 razy)

Offline tomq1988

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2009, 12:44:24
Takie krótkie pytanko. Czy jeśli mam wykonać grę "umowa o dzieło" i chcę wykonać ją z 2 innymi osobami. To my umowe wtedy podpisujemy jako grupa, czy ja np podpisuję umowę z wydawcą i moge znajomych sobie wziąść do pomocy? Czy jakieś formalności należy dokonać ? Czy muszę wtedy z każdym z nich podpisać taką samą umowę ale tym razem JA jako zleceniodawca ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 12:47:58 wysłana przez tomq1988 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline intoxicate

• Moderator
    • Jak zrobic gre FPP

# Styczeń 29, 2009, 13:04:51
zalezy w sumie od wydawcy.
prawnie powinienes miec prawa majatkowe calego contentu, ktore wykonala grupa jesli Twoje nazwisko jest na umowie. (w koncu je przekazujesz komus innemu)

Istnieje umowa dzieki ktorej mozesz przekazac komus prawa majatkowe na 'innych zasadach' niz inne umowy, ale za taka pewnie sobie sporo zaplacisz u prawnika. (specjalisty od praw autorskich i majatkowych)

Czy muszę wtedy z każdym z nich podpisać taką samą umowę ale tym razem JA jako zleceniodawca ?
mozesz ale musisz pamietac o podatku i innych 'nie fajnych' rzeczach :P

a tak nawiasem mowiac i Twoj wydawca moze miec 'problem' gdy nie ma wszystkich praw majatkowych jak rowniez Ty, wiec wg mnie nie ma sie co nad tym rozwodzic, bo jestli Ciebie ktos 'zaatakuje', Ty mozesz zaatakowac wydawce.  - dziala w dwie strony, watpie by ktos chcial isc do sadu z czyms takim jesli projekt ktory tworzysz jest za ~20k

Zawsze mozesz powiedziec o tym wydawcy i przygotuje pewnie umowe dla kazdego z Was z lista contentu jaka jest do zrobienia. - tak mozna 'ominac' ten 'problem'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 13:11:53 wysłana przez intoxicate »

Offline agent_J

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2009, 13:45:58
@intoxicate: na umowie o dzieło powinien mieć zapisany konkretny produkt, który zrobił.

Offline intoxicate

• Moderator
    • Jak zrobic gre FPP

# Styczeń 29, 2009, 13:57:17
nom, ale jesli ktos inny zrobil jakies dzielo (chocby ikonke) do tego produktu - wykonawca ktory wpisany jest na umowie powinien miec do tego prawa majatkowe.  (inaczej moze zostac posadzony o przekazywanie praw ktorych nie ma)

@intoxicate: na umowie o dzieło powinien mieć zapisany konkretny produkt, który zrobił.
tez tak myslalem zanim nie poznalem dobrego prawnika. Produkt sklada sie z wielu rzeczy, ktore powinny byc konkretnie rozpisane w dziele. Inaczej - mozna sie sadzic i wygrac majac dobrego prawnika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 14:23:15 wysłana przez intoxicate »