Autor Wątek: Bloody Massacre  (Przeczytany 5108 razy)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 26, 2009, 00:14:58
Bloody Massacre jest to Tech Demo silnika Esenthel Engine w klimatach Horroru.

Proszę nie traktować tego jako demo gry, a raczej jako rozbudowany tutorial.
Bardzo dużo rzeczy jest w demku uproszczonych, aby były jak najprostsze w nauce.

Demko zawiera:
- skompilowane binarki
- pełne kody źródłowe gry
- kompletny zestaw danych gry

Demko udało mi się wyprodukować w okolo 3-4 dni, przy pomocy darmowych modeli z serwisu TurboSquid.

Strona Oficjalna : http://www.esenthel.com/pl/bloodymassacre/index.html

Strona Projektu na Gamedev.pl : http://www.warsztat.gd/projects.php?x=view&id=666
...id=666  :D pasuje do klimatu gry..

Kilka screenow:

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 26, 2009, 03:51:46
Gierka fajna i fajnie wygląda. Parę uwag krytycznych:
- Gdzie się podział dźwięk??
- Zastosowany model ekwipunku kompletnie nie nadaje się do strzelanek (broń powinno się zmieniać wyłącznie z klawiatury).
- Postać za wolno porusza się do tyłu.
- Zdecydowanie zbyt duże bujanie przy chodzeniu na boki.
- Jak na mój gust zbyt mocne potwory, jak na ich liczbę.

Poza powyższym wszystko elegancko. :)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 26, 2009, 12:12:08
nikt go nie zrobil, generalnie nad demkiem pracowalem tylko ja :)

- Zastosowany model ekwipunku kompletnie nie nadaje się do strzelanek (broń powinno się zmieniać wyłącznie z klawiatury).
tak, ale zrobilem troche wczesniej tutorial z klasycznym inwentarzem i jakos dostal sie tez do tego demka ;)

Milo ze sie podoba :) reszte szczegolow mozna juz samemu picowac, tak jak pisalem juz gdzies indziej, to tylko rozbudowany tutorial dostarczony w celach edukacyjnych, no i rozrywkowych tez

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 26, 2009, 13:19:06
Uwzgledniajac ze to tylko tutorial, zwrocilbym jednak uwage na odstajaca jakosciowo teksture kosciola :) Aha... jakos nie moglem sie doczytac jak zrestartowac gre jak  juz nas zjedza :D Wprawdzie gra nie jest trudna, no ale zanim sie pokumalem z tym ekwipunkiem juz mnie zjedli i nic poza wylaczeniem gry nie moglem ( nie wiedizalem  jak ) zrobic...

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 26, 2009, 13:43:46
Aha... jakos nie moglem sie doczytac jak zrestartowac gre jak  juz nas zjedza :D
Na razie nie ma takiej opcji (chyba ze Save/Load), w najblizszym czasie bede jeszcze wprowadzal drobne poprawki
Pozdrawiam

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 26, 2009, 14:57:08
nikt go nie zrobil, generalnie nad demkiem pracowalem tylko ja :)
To nie jest wytłumaczenie. ;) Modele masz z sieci, więc dźwięki i muzyke też możesz mieć (wielu niezależnych twórców bez problemu się zgodzi na wykorzystanie w grze). :)

Swoją drogą, dzięki za zwrócenie uwagi na fajne modele na TurboSquidzie. ;)

Jako że gierke odpalałem jeszcze raz, update do komentarzy:
- siła broni vs siła potworów  jest OK, jeżeli strzela się z obu jednocześnie,
- fizyka działa nieco dziwnie - skacząc podczas poruszania można się rozpędzić niemal do prędkości światła,
- w pewnym momencie broń gracza coś zaczęła uciekać w bok (lufy prawie cały czas były skierowane 45 stopni w prawo),
- ekstremalnie monotonna tekstura terenu - jestem przekonany, że masz w silniku jakiś multiteksturing pod teren, więc można było maznąć parę ścieżek, jakieś bagna, trawkę, czy coś w tym guście,
- przy obrażeniach gracza poza półprzezroczystym obrazkiem na ekranie można by dodać jakiś postprocess (np. radial blur),

No ale przede wszystkim to dźwięki/muzyka. Bez tego to ucieka cały klimat. :)

Offline skowronkow

• Użytkownik
    • skowronkow devsite

# Styczeń 26, 2009, 15:16:36
Tak jak wczesniej pisałem. Bardzo ladny klimacik i faktycznie przydały by sie jakies nerwowe brzmienia wraz z jękami nienasyconych naszym ciałem bestii:) Przeoczyłem ten fakt gdyż testowałem na szybko z wyl dzwiekiem. Co do tlumaczenia sie brakiem osoby odpowiedzialnej za muzyke jest dokladnie jak napisal KK. Malo tego mnie przynajmniej irytuje fakt zpychania muzyki na dalszy plan (tylko ta grafa i grafa;p). Podczas wywiadu z tworcami Killzone2 osoba odpowiedzialna glownie za techniczne aspekty mimo ze bardzo duzo mowila o samej grafice i technikach zastosowanych w niej to kiedy zaczal sie temat udzwiekowania koles dostawal niemal orgazmu (mniemam ze to wlasnei z tego powodu;p). Moim zdaniem kazda gra bez dzwiekow traci co najmniej 50% wartosci! Pozdro.

poopa

• Gość
# Styczeń 26, 2009, 15:34:04
Nie no, nie dramatyzujcie. Przecie to jest tylko demo techniczne, nie oddzielna gra.
Moim zdaniem całość naprawdę nieźle wykonana. Grało się przyjemnie. W oczy kolą tylko te darmowe modele, ale gdyby nie one (no i ten dżwięk :P ) można tworzyć coś z fabułą.

Udostępnienie kodów źródlowych to niezłe posunięcie. Nie trzeba wiele się napisać by stworzyć coś takiego przy uzyciu owego silnika.
U mnie duży plus. :)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 30, 2009, 02:48:20
utworzylem 2 wideo tutoriale zeby zaprezentowac przykladowe uzycie narzedzi silnika

Mesh Editor - http://www.esenthel.com/pl/engine/mesh_editor.html

World Editor - http://www.esenthel.com/pl/engine/world_editor.html

poopa

• Gość
# Styczeń 30, 2009, 06:25:47
Jestem pelen podziwu... wczesniej sam silnik... a teraz sam edytor sie ladnie rozrasta, jesli moge cos zaproponowac to ulatwienie debugowania w samym edytorze (znaczy szybki start, szybkie testy co by byly mozliwe... F5 i akcja [a moze juz to jest, a ja tylko filmik widzialem i po prostu nie wiem]).

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 30, 2009, 11:20:47
Edytorki całkiem ciekawe, chociaż zastanawia mnie, jak wygląda u Ciebie obsługa edycji materiałów meshy, które mają wiele części. :)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 30, 2009, 18:47:55
tez zrobie o tym wideo :)

Offline desco

• Użytkownik

# Styczeń 30, 2009, 18:53:15
a kiedy możemy się spodziewać kolejnego video, i o CZYM ?:)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Styczeń 30, 2009, 20:15:32
Właśnie powstało kolejne wideo, tym razem nieoficjalne, dostarczone dzięki uprzejmości użytkownika Grabonito,

Filmik pokazuje jak można ręcznie (a nie poprzez import z zewnętrznych formatów, jak w poprzednim wideo) ustawić kości / skinning / prostą animację - http://www.esenthel.com/pl/engine/mesh_editor.html

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 04, 2009, 16:35:14
Właśnie wgrałem zaktualizowaną wersję BM, z drobnymi usprawnieniami, główna z nich to Inverse Kinematics dla broni - teraz zawsze są zwrócone w kierunku patrzenia postaci.

Jako ciekawostkę dorzucę screena z ostatnio dodanego feature'a w silniku - obrazy holograficzne.

To co widać na screenie (ten zielony klocek) to obrazek 64x64x64, można go oglądać pod każdym kątem, a również od środka.

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 16:38:32 wysłana przez Esenthel »