Autor Wątek: Co dzieje sie z WARP 2.0 Digital ??  (Przeczytany 4096 razy)

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 02:56:48
Wie ktoś co się stało z tym świetnym (!) magazynem, czy pojawią się następne numery WARP'a i czy można jakoś pomóc?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

nexor

• Gość
# Styczeń 03, 2009, 10:27:17
Ja sobie myślę, że po prostu ekipa z tego wyrosła i zajęła się ważniejszymi sprawami i teraz, żeby WARP znowu powstawał musiało by ich zastąpić nowe pokolenie :)

Offline Will

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 12:33:06
Myślę, że chętnych by nie zabrakło ;]

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Styczeń 03, 2009, 14:05:29
Świetny magazyn, ale chyba jednak chętnych byłoby niewiele.

Offline gamer.cpp

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 14:16:29
Tez o to pytalem kilka razy na mownicy ale nikt nic nie wiedzial. To co, robimy WARPa 3.0?:P

Offline hnb

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 14:20:27
O ile kojarzę jeden z redaktorów Piotr Besta pisał ostatnio książkę ;D :

http://helion.pl/ksiazki/vs28pg.htm

W WARPie zadziwiała mnie jedna rzecz... Ile razy można pisać o pisaniu "pustego" frameworka?

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 14:22:00
Mozna zorganizowac takowa inicjatywe moze WRAP3.0 to za grube slowa ale ja moge skladac magazyn i pisac art typu aktualnosci nowinki.
Z grafika bym zobaczyl mam dobrego kumpla ktory robi dobra grafe na stronki itp wiec pomoglby ogarnac ta strone gazetki.

EDIT: a ta ksiaze pana Besty wciagam zaraz po ukazaniu sie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 14:24:25 wysłana przez s0d »

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 14:47:45
Eeee... ale my już mamy swój magazyn. Zamiast zakładać kolejne pisemko, które pewnie padnie po kilku miesiącach lepiej (wzorem Vipy) napisać kilka konkretnych artykułów do WMaga i tyle. Kto powiedział, że WMag ma się skupiać tylko na tym co dzieje się w serwisie i na forum? :)

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 14:56:22
yyy na poczatku tak ktos napisal? pamietam jeszcze ze WMag mial na celu pokazywac co dzieje sie na warsztacie projekty compo aktualnosci i koniec..

Przegladam WMag, w sumie byloby rozsadnym w nim umieszczac arty techniczne newsy galerie designerow i takei tam ale trzeba by to ladnie zorganizowac,
przede wszytkim zrobic menu i moze ozywic graficznie... WMag jest dretwy w WARP'ie bylo to fajnie zrobione.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 15:02:26 wysłana przez s0d »

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Styczeń 03, 2009, 15:06:23
Myślę, że można by zrobić całkiem inaczej jak to było w WARP. Np. Zacząć pisać grę w 5-10 osób(1 zarządzająca) i co miesiąc każda osoba pracująca nad grą mogłaby napisać co zrobiła jakie spotkała trudności, i co ją ucieszyło. Jakiś kod wrzucić, który może być używany w innych produkcjach i będzie nawet zgrabne pisemko.
A WMag zaczyna i kończy się w świecie gameplay.

Offline Charibo

• Redaktor

# Styczeń 03, 2009, 15:14:34
yyy na poczatku tak ktos napisal? pamietam jeszcze ze WMag mial na celu pokazywac co dzieje sie na warsztacie projekty compo aktualnosci i koniec..
Na początku WMag wyglądał inaczej niż dzisiaj, a dzisiaj wygląda inaczej niż będzie wyglądał jutro. Narazie powiem że odchodzimy powoli od idei nudnego przeglądu forum i aktualności, w stronę raczej ciekawszych artykułów. :) Z resztą, widać to w najnowszym numerze. :)

Myślę, że można by zrobić całkiem inaczej jak to było w WARP. Np. Zacząć pisać grę w 5-10 osób(1 zarządzająca) i co miesiąc każda osoba pracująca nad grą mogłaby napisać co zrobiła jakie spotkała trudności, i co ją ucieszyło. Jakiś kod wrzucić, który może być używany w innych produkcjach i będzie nawet zgrabne pisemko.
To już zupełnie nie wyjdzie. Przypomnij sobie ile miałeś trudności z NowGamedev. Teraz pomnóz to razy ilość osób - 5-10. Wynik znów pomnóż przez 10, bo pisanie gry w teamie wymaga dużo więcej wysiłku i czasu niż pisanie prostego, nietechnicznego tekstu. :)

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 16:42:58
Zacząć pisać grę w 5-10 osób(1 zarządzająca) i co miesiąc każda osoba pracująca nad grą mogłaby napisać co zrobiła jakie spotkała trudności, i co ją ucieszyło.

niee to bedzie za ciezkie ;p. Ale artykuly i ruszyc z tym. Mowie ja chetnie bede przygotowywal wszelkiego rodzaju newsy i ciekawostki, info o imprezach cos w ten desen.

Offline Porke

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 17:24:14
Jak dla mnie w WARP'ie (nawet 2.0) artykuły techniczne trzymały się niestety tego samego poziomu zaawansowania (w większości podstaw, czy czasem średniozaawansowanego), kilkukrotnie zdarzało się powtarzać tematy, jak chociażby matematyka 3d albo wspomniany framework 3D. Ale z drugiej strony bywały i ciekawsze serie czy to związane z projektowaniem czy to szeroko pojętą inżynierią oprogramowania.

Wydaje mi się, że nie ma co z WMaga robić WARP'a 3.0, nie taki był zamysł twórcy, poza tym, dochodzi też kwestia chętnych... O ile można napisać kilka recenzji i artykuł raz na miesiąc, zebranie, ułożenie i jeszcze ładnie spięcie w całość kilkudziesięciu stron może na dłuższą metę okazać się zadaniem niewykonalnym. W każdym razie jak dla mnie obecna formuła WMaga jest odpowiednia, można ewentualnie dodać artykuł/y ściśle techniczne, jeśli znajdą się chętni... Newsy z branży niby mamy na głównej Warsztatu, więc nie ma co dublować, a dział Humor... No cóż ktoś stwierdził, że służył tylko jako wypełniacz, z czym w stu procentach się zgadzam :P

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 03, 2009, 17:31:54
I jak widac co osoba to inne zdanie o tym jak powinien wygladac WMag. Wiec odczpmy sie od niego niech istnije rozwija sie, stworzmy grupke paru osob tworzacych cos na ksztalt warpa... ja moge podjac sie ukladac wszytkie mateialy w calosc, a z tym ze dublowalyby sie newsy to grubo sie mylisz. Bardzo wiele ciekawych rzeczy sie dzieje i nie jest umieszczanych na stronie glownej a moglyby byc umieszczone w magazynie..

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Styczeń 03, 2009, 17:34:20
Artykuły cały czas mogą być pisane na gamedev.pl, jeżeli komuś zależy można zrobić wydanie .pdf które by się aktualizowało jak powstanie nowy artykuł, ale to wyłącznie dla wygody czytelników którzy mogliby sobie to wydrukować.

a WMag niech zostanie WMag'iem, artykuł nie zaszkodzi, ale nie ma sensu pisać czegoś na siłę.