Autor Wątek: Fabuła do gry RPG  (Przeczytany 2091 razy)

Logitech

• Gość
# Styczeń 01, 2009, 04:21:36
Nie mogłem się powstrzymać. ;D

Projekt gry RPG, półtora miesiąca dłubania, jakieś osiem litrów Red Bulla i kilka nieprzespanych nocy. Oddaję w Wasze ręce (i tak nie mam co z nim zrobić, a może będzie dla kogoś inspirujący). ;)

Pochlebstwa mile widziane. ;)

Uwaga, wszystko nie zmieściło się w jednym poście. ;D

Rezydent

Na dole ekranu pojawia się napis.

15 października, 2062 rok, Ukraina

W dużym zbliżeniu widzimy transmisję z helioekranu. Kamera powoli oddala się ukazując relację przedstawiającą kolumny wojskowe, a następnie ukraińskie miasto w oddali oraz obrady rządowe. Słyszymy głos reportera.

Reporter
   ...wczorajszy zamach w Moskwie. Prezydent Ustinow w porozumieniu z ukraińskim stronnictwem opozycyjnym postanowił wysłać przygraniczny korpus interwencyjny w rejon obwodu charkowskiego.

Kamera oddala się coraz bardziej. Widzimy ukraińskiego polityka podczas obrad Rady Najwyższej Ukrainy.

Konstantin Borochow
   Nie pozwolimy na dalszą destabilizację regionu! Koalicja rządząca musi podjąć decyzję o zaangażowaniu zagranicznego kontyngentu! Opozycja postuluje o udział Federacji Rosyjskiej w misji stabilizacyjnej!

Słyszymy brawa, które z czasem stają się coraz cichsze. Obraz oddala się coraz szybciej ku górze ukazując zdewastowane mieszkanie wraz ze zniszczonym dachem. Następnie blok mieszkalny oraz całą dzielnicę wraz z przelatującymi ponad nią aerodronami szturmowymi oraz zawieszonymi między chmurami, ogromnymi hedronami wojennymi. Obraz coraz bardziej przyspiesza powoli się rozjaśniając, nabierając ogólniejszych konturów i zmieniając się w ekran analityczny wbudowany w masywną platformę, otoczoną przez grupę ludzi w przyciemnionej, niewielkiej sali konferencyjnej. Na dole ekranu pojawia się napis.

Federacja Rosyjska, Moskwa, Ministerstwo Obrony, ośrodek analityczny

Wokół platformy siedzą umundurowani dowódcy oraz kilku starszych mężczyzn w garniturach. Za nimi widzimy androidy analityczne operujące danymi w interaktywnych systemach przestrzennych. Uaktywnia się helioekran wyświetlając obraz na którym widzimy mężczyznę.

Aleksiej Limonow
   Dyrektor operacyjny Limonow.

Władimir Kuzniecow
   Raportuj.

Aleksiej Limonow
   Od zamachu minęło trzydzieści sześć godzin, stu sześćdziesięciu zabitych, trzystu czterdziestu dwóch rannych. Trzy niezależne źródła potwierdziły udział Siergieja Kadyrowa. Ukraińska Organizacja Pojednania udostępniła przekaz.

Władimir Kuzniecow
   Odtwórzcie materiał.

Na obrazie pojawia się niewyraźna sylwetka mężczyzny na tle flagi Ukraińskiej Organizacji Pojednania, który mówi zniekształconym głosem.

Siergiej Kadyrow
   Sprzeciwiamy się rosnącym wpływom ugrupowań działających na rzecz obcych mocarstw. Koalicja rządząca nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa naszemu narodowi. Wczorajszy zamach jest ostrzeżeniem. Ukraińska Organizacja Pojednania nie pozwoli na interwencję zbrojną, zapobiegającą rewolucji narodu ukraińskiego.

Władimir Kuzniecow
   Wystarczy. Koniec transmisji.

Przekaz zostaje przerwany i na helioekranie pojawiają się zdjęcia ofiar z zamachu.

Władimir Kuzniecow
   Wczorajszy zamach to wynik naszej izolacjonistycznej polityki. Poprzedni rząd zlekceważył doktrynę Iwanowa i przyczynił się do destabilizacji regionu graniczącego z Federacją. W porozumieniu z prezydentem i ukraińską partią opozycyjną rząd postanowił wysłać w rejon obwodu charkowskiego korpus interwencyjny.

Dmitrij
   Mamy w tym rejonie kilka agentur manewrowych. Powinniśmy je zmobilizować?

Władimir Kuzniecow
   Zmobilizować i dać pełne uprawnienia... muszą jak najszybciej zlokalizować miejsce pobytu Kadyrowa.

Walentij
   Pozostaje jeszcze kwestia wykorzystania korpusu...

Władimir Kuzniecow
   Departament planowania ma wykaz priorytetów i opracowaną strategię. W porozumieniu z władzami ukraińskimi zezwolono nam na izolację zdestabilizowanego regionu. Według raportów przebywa tam kierownictwo Ukraińskiej Organizacji Pojednania. Za dwadzieścia minut będzie raportować przedstawiciel sztabu. Na razie zarządzam przerwę na złożenie raportów przez uprawnionych odpowiednim agendom. Za dziesięć minut wznawiamy zebranie.

Widzimy korytarz i wychodzących z sali konferencyjnej dwóch polityków, którzy odchodzą korytarzem i zatrzymują się za rogiem.

Walentij
   Mamy w tym rejonie jakiegoś agenta?

Dmitrij
   Mieliśmy trzech pracujących dla nas kilka lat temu. Jeden został przeniesiony podczas rotacji, drugi zaginął... poszukujemy go od czterech miesięcy. Trzeci przebywa w Krasnohradzie.

Walentij
   Skontaktuj się z nim jak najszybciej.

Na dole pojawia się napis.

Ukraina, obwód charkowski, Krasnohrad

Widzimy dzielnicę mieszkalną na tle przeznaczonego do likwidacji kompleksu wydobywczego oraz unoszące się na niebie hedrony wojenne. Następnie widzimy blok mieszkalny i w końcu znajdujemy się w pomieszczeniu socjalnym. Na łóżku siedzi Anatolij Maksimow.

Anatolij Maksimow
   Słucham?

Dmitrij
   Wysyłam kod weryfikacyjny.

Anatolij Maksimow
   Przyjąłem... przeszedłem na przekaz szyfrowany. Anatolij Maksimow, Służba Wywiadu Zagranicznego, Departament Wsparcia Operacyjnego, Agentura Manewrowa Krasnohrad.

Dmitrij
   Jak wygląda sytuacja?

Anatolij Maksimow
   Oddziały wkroczyły do Krasnohradu, zamknięto miasto, operatorzy przeszukują budynki. Według regionalnych mediów Siergiej Kadyrow ukrywa się w tym rejonie.

Dmitrij
   Lokalne agentury nie nawiązały z Tobą kontaktu? Dobrze... do odwołania będziesz działał nieoficjalnie, zgodnie z obecnym profilem.

Anatolij Maksimow
   Wytyczne?

Dmitrij
   Przesyłam certyfikowane dane i pełne uprawnienia do działań operacyjnych. Po wykonaniu określonych dyrektyw następny pakiet procedur zostanie aktywowany i dostosowany do sytuacji.

Anatolij Maksimow
   Dane zaktualizowane.

Dmitrij
   Pamiętaj... nie możesz poddać się pełnej identyfikacji ani korzystać z przydzielonej skrytki. Nie wiemy czy lokalne agentury manewrowe i oddziały korpusu zostały poinformowane o Twojej obecności. Na razie przejmie Cię nasz analityk.

Anatolij Maksimow
   Przyjąłem.

Widzimy jak Anatolij wstaje i przewiesza przez ramię wojskową torbę.

Tamara
   Departament Wsparcia Operacyjnego, analityk wywiadu... będę Cię prowadzić. Aktywuję implant rdzeniowy... w porządku, masz pełny dostęp. Nie zdejmuj soczewek... będę monitorować sytuację.

Rozgrywka

Teraz możemy zapoznać się z wyznaczonymi dyrektywami, zwiększyć swój potencjał, zobaczyć dostępny ekwipunek na który składa się bagnet warstwowy, ubranie cywilne, standardowe obuwie, torba wojskowa oraz przyjrzeć się opisowi posiadanych przez nas soczewek kontaktowych, implantu rdzeniowego oraz czterech nośników holograficznych.

Operacja Opera
   Podjąć działania operacyjne w ramach standardowej procedury w celu infiltracji lokalnej organizacji przestępczej i przeniknięcia do regionalnych struktur jej kierownictwa.

Pierwsza dyrektywa
   Nawiązać kontakt z przedstawicielem lokalnego środowiska o charakterze kryminogennym.

Druga dyrektywa
   Zorganizować niezbędny ekwipunek szturmowy.

Trzecia dyrektywa
   Zinfiltrować struktury regionalnego oddziału Kartelu Charkowskiego.

Teraz możemy wyjść z mieszkania na drugim piętrze i zejść po schodach. Kiedy wychodzimy na zewnątrz, widzimy zawieszone między chmurami hedrony wojenne, przelatujące nad budynkami aerodrony szturmowe oraz nieliczne patrole Krasnohradzkiej Brygady Szturmowej legitymujące przechodniów. Na ekranach projekcyjnych zawieszonych na górnych kondygnacjach budynków widzimy androidy rządowe.

Android
   ...zabronione. Obywatele nie posiadający implantu rdzeniowego zobowiązani są do noszenia przy sobie dokumentów. Wyznaczone ośrodki medyczne są dostępne przez całą dobę... wyznaczone posterunki milicji są dostępne przez całą dobę. Poruszanie się środkami transportu jest zabronione... poruszanie się poza obszarem zabudowanym jest zabronione... stawianie oporu podczas ustalania tożsamości jest zabronione... stawianie oporu podczas zatrzymywania jest zabronione... stawianie oporu podczas przeszukiwania jest zabronione... stawianie oporu podczas rejestrowania zdarzeń jest...

Niektóre budynki są przeszukiwane przez oddziały Krasnohradzkiej Brygady Szturmowej przy wsparciu desantowanych cerbedronami logistycznymi szturmowców z korpusu interwencyjnego i wejście do nich jest zablokowane. Na ulicach znajdują się stanowiska zaporowe, a ponad nami latają moduły zwiadowcze. Co jakiś czas możemy zauważyć przejeżdżające jednostki transportowe oraz umiejscowione w strategicznych rejonach miasta technoborgi opancerzone. Kiedy zbliżymy się do któregoś z operatorów, będzie chciał sprawdzić naszą tożsamość. Jeżeli podczas jej weryfikowania będziemy próbowali uciekać lub zaczniemy zachowywać się agresywnie, zostaniemy zaatakowani.

Operator
   Zatrzymać się! Przyjąć postawę do weryfikacji. Patrzeć na wprost... w porządku, możecie iść.

Teraz możemy iść do Jurija z którym utrzymujemy znajomość. Wchodzimy do starego budynku i kierujemy się w stronę mieszkania zgodnie z danymi z archiwum operacyjnego. Stajemy przed metalowymi drzwiami i widzimy aktywujący się czujnik. Po chwili drzwi otwiera nam Jurij i możemy wejść do niewielkiego pomieszczenia socjalnego.

Jurij
   Hej... wejdź... widziałeś co się dzieje? Jest ich coraz więcej, a podobno wszyscy jeszcze nie dotarli... widzisz? Prześwietlają budynek, obstawiają teren i wszystkich kurwa sprawdzają. Czekaj... myślisz, że zatrzymują naszych?

Anatolij Maksimow
   Nie wiem... posłuchaj... znasz kilku ludzi... możesz załatwić mi broń?

Jurij
   Co? Broń? Mam Ci załatwić broń? Siedzę w tej norze od rana do nocy... kurwa... wiesz co zrobiłem w nocy? Wyrzuciłem cały towar, rozumiesz? Wyrzuciłem cały towar i mam Ci teraz załatwić broń?

Anatolij Maksimow
   Nie musisz nic robić... po prostu zaprowadzisz mnie do kogoś. Posłuchaj... potrzebuję tej broni... lokalni nic na mnie nie mają, ale...

Jurij
   Tak, wiem... zdezerterowałeś... wzruszająca historia, zwłaszcza ten fragment z ukryciem się w naszej krasnohradzkiej rozpadlinie... ehh... no dobrze. Zaprowadzę Cię do kogoś...

Jeżeli postanowimy zabić Jurija, zdobędziemy nośnik holograficzny, ale będziemy musieli sami poszukać Iwana i przekonać go przy użyciu manipulacji do pomocy w zdobyciu broni. Teraz możemy wyjść z mieszkania i zostajemy zaprowadzeni do punktu naprawczego mieszczącego się w podziemnej kondygnacji bloku mieszkalnego. W środku, w półmroku widzimy zawieszone przy ścianach zniszczone androidy oraz urządzenia naprawcze.

Jurij
   Iwan... heh... ekhm...

Iwan
   Jurij? Nic nie mów! Wiem po co przyszedłeś... Rosjanie odcięli całą dzielnicę od cywilizacji i po kilkudziesięciu godzinach siedzenia w swojej jaskini zrozumiałeś, że niedługo zabraknie towaru i wszyscy zaczniemy pić rozpuszczalnik... haha... ekhm... mam nadzieję, że rozumiesz wyższe ceny w tej sytuacji.

Jurij
   Ekhm... to mój znajomy... możesz mu załatwić jakąś... co Ty w ogóle chcesz?

Anatolij Maksimow
   Potrzebuję broni... czegoś, co można łatwo ukryć.

Iwan
   Ekhm... Jurij? Kim jest Twój nowy przyjaciel?

Jurij
   On jest w porządku... znam go...

Iwan
   Ekhm... potrzebujesz broni? Dobrze... ale to będzie kosztowało.

Anatolij Maksimow
   Mam pieniądze.

Iwan
   Hah... rozejrzyj się. W całym obwodzie ogłoszono stan wyjątkowy. Rosjanie zamknęli cały rejon i odcięli nas od dostaw. Teraz pieniądze nie mają większej wartości...

Anatolij Maksimow
   Chcesz czegoś innego...

Iwan
   Ekhm... zakładam, że doszliście tu bez problemów. To dobrze... potrzebuję kogoś, kim nie interesują się Rosjanie. Masz implant? W porządku... dostaniesz adres. Pójdziesz tam i powiesz, że przysyła Cię Iwan. Dostaniesz paczkę i przyniesiesz ją tutaj.

Anatolij Maksimow
   Co w niej jest?

Iwan
   Nie martw się. Nie powierzyłbym Ci niczego, za co mógłbym trafić razem z Tobą do jednej celi.

Jurij
   Ekhm... dobrze... zostanę tu jeszcze. W razie czego staraj się mnie nie szukać.

Jeżeli postanowimy zabić Iwana, Jurij zerwie z nami kontakty, ale przedtem będziemy mogli zmusić go przy użyciu perswazji do przekazania adresu sprzedawcy broni. Możemy też przekonać Iwana przy użyciu manipulacji do przekazania nam adresu Jewhena, który sprzeda nam broń. Jeżeli zabijemy Jurija i Iwana, będziemy musieli poszukać Jewhena sami, ale trzeba będzie przekonać go do współpracy przy użyciu perswazji. Teraz możemy iść pod wskazany adres. Wchodzimy do jednego z budynków i stajemy przed czujnikiem przy drzwiach. Po chwili słyszymy głos dobiegający z wbudowanego w ścianę panelu.

Jakow
   Czego?

Anatolij Maksimow
   Przysyła mnie Iwan.

Jakow
   Dobrze, że mi androida ze śpiewającym telegramem nie przysłał... widzisz tę skrzynkę przy panelu? Otwórz ją, weź swoją paczkę i nie przychodź tu więcej.

Teraz możemy wracać z paczką do Iwana. Jeżeli będziemy przechodzić zbyt blisko operatorów, mogą nas zatrzymać.

Operator
   Stać! Patrzeć na wprost... w porządku, tożsamość potwierdzona. Okazać zawartość torby.

Wyjmujemy pakunek od Jakowa i przekazujemy go operatorowi, który otwiera paczkę i wyjmuje z niej ogniwo polimerowe.

Operator
   Ogniwa... przez te problemy z zasilaniem wszyscy się na nie rzucili... rekwiruję całą zawartość.

Anatolij Maksimow
   Potrzebuję tych ogniw. Muszę je zanieść do kliniki. Mamy problemy z zasilaniem awaryjnym...

Operator
   Punkty medyczne zorganizowano w wyznaczonych strefach! Nie słyszeliście komunikatów? Zanieście te ogniwa do ośrodka i skontaktujcie się z właściwym organem administracji w celu przeniesienia wyposażenia i personelu!

Jeżeli nie uda nam się umiejętnie manipulować, operator zarekwiruje nam ogniwa i nie będziemy mogli kupić od Iwana nośnika holograficznego. Teraz możemy wracać do punktu naprawczego.

Iwan
   Nie spieszyłeś się...

Anatolij Maksimow
   Po drodze mnie zatrzymali.

Iwan
   Nie zabrali niczego? Dobrze... w porządku... masz adres, ale dobrze się jeszcze zastanów. Kiedy szturmowcy znajdą przy Tobie broń, nie pomoże Ci nawet granatnik... a przy okazji... mam coś, co mogłoby Cię zainteresować...

Anatolij Maksimow
   Nośnik...

Iwan
   Militarna wersja... jeżeli chcesz kupić broń, mógłbyś przy okazji zaliczyć przyspieszony kurs strzelectwa... hah... ekhm... lub czegoś innego. Sprzedam Ci go za... osiemset hrywien. Wspominałem co prawda o niskiej wartości pieniędzy, ale pomyślałem, że stać Cię na zapłacenie podwójnej ceny.

Anatolij Maksimow
   W porządku.

Iwan
   Interesy z Tobą, mój nowy przyjacielu, to prawdziwa przyjemność.

Teraz możemy wyjść z punktu naprawczego. Po chwili skontaktuje się z nami analityk.

Tamara
   Posiadanie broni przy wykorzystaniu obecnego profilu byłoby zbyt ryzykowne. Powinieneś zdobyć legitymację rządową.

Anatolij Maksimow
   Musisz odszukać pojedynczego agenta w okolicy. Możesz prześwietlić budynki w tym rejonie?

Tamara
   Zgodnie z zaleceniami działam nieoficjalnie. Nadmierna ingerencja w system zostanie zauważona, ale spróbuję przeprowadzić jedną próbę... jest. Aktualizuję dane operacyjne. Pamiętaj... nie może Cię zobaczyć.

Anatolij Maksimow
   Nie zdąży.

Czwarta dyrektywa
   Przejąć legitymację lokalnego agenta manewrowego i zmodyfikować profil dokumentu.

Teraz możemy iść do wskazanego budynku. Wchodząc po schodach, a następnie idąc wzdłuż korytarza trafimy na otwarte drzwi, prowadzące do mieszkania. Natkniemy się w nim na odwróconego, uzbrojonego w rękawicę szturmową agenta manewrowego. Teraz możemy go ogłuszyć lub zabić przy pomocy bagnetu. Jeżeli agent nas zauważy, natychmiast nas zabije, wykorzystując swoją wyraźną przewagę.

Tamara
   Zabierz legitymację i nośnik holograficzny. Broń zostaw na miejscu... ma wbudowany nadajnik i wymaga autoryzacji.

Po zabraniu legitymacji i nośnika holograficznego możemy wyjść z budynku i skierować się do miejsca wskazanego przez Iwana. Jest to niewielki magazyn handlowy, który należy do Jewhena.

Jewhen
   Słucham?

Anatolij Maksimow
   Polecił Cię Iwan. Mówił, że możesz załatwić mi broń.

Jewhen
   Iwan? Ostatnio zbyt wiele mówi... zresztą... potrzebujesz broni? Świetnie... ja potrzebuję ogniw. Jak znajdziesz gdzieś dwa opakowania jako pierwsi w obwodzie uskutecznimy handel wymienny.

Anatolij Maksimow
   Nie sądzę...

Jewhen
   Ekhm... chyba jednak zadowolę się pieniędzmi...

Anatolij Maksimow
   Pokaż co masz.

Jewhen
   Ekhm... nie mam teraz zbyt wiele na stanie... ostatnio chyba wszyscy szykują się na wojnę... pistolet taktyczny, kilka magazynków... razem cztery tysiące hrywien... zakładam, że nie będziesz tym strzelał do szturmowców?

Anatolij Maksimow
   Zaraz wykonam transfer... przy okazji... znasz kogoś, kto mógłby zmodyfikować rządową legitymację?

Jewhen
   Sprzedaję broń wielu ludziom... znam kogoś... powinien sobie z tym poradzić. Nazywa się Walerij.

Anatolij Maksimow
   W porządku.

Jewhen
   Zaczekaj... chcesz zmodyfikować legitymację rządową? Mogę Cię skontaktować z kilkoma osobami. Nie wiem do czego Ci to wszystko, ale jak chcesz się stąd wydostać... albo ukryć... oni będą wiedzieli co robić... ale najpierw załatw swoje sprawy. Później coś dla mnie zrobisz.

Jeżeli nie uda nam się przekonać Jewhena do zapłaty pieniędzmi, będziemy musieli wrócić do Iwana i pobić go lub zabić, zabierając mu ogniwa polimerowe. Jeżeli jednak wcześniej go zabiliśmy, będziemy musieli wymusić na Jewhenie zmianę decyzji perswazją, ale wtedy sprzedając nam broń nie wspomni o tym, że posiada do niej amunicję. Jeżeli wyciągniemy broń, Jewhen powie nam, że jego magazyn jest monitorowany przez milicję i nie możemy mu nic zrobić. Jeżeli zostaniemy zatrzymani przez operatorów, nie będziemy mogli wytłumaczyć się z posiadanej broni i będziemy musieli uciekać. Teraz możemy iść do technika, który mieszka w jednym z bloków mieszkalnych.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Logitech

• Gość
# Styczeń 01, 2009, 04:22:31
Walerij
   Kto tam?

Anatolij Maksimow
   Przychodzę od Jewhena.

Walerij
   Nie znam żadnego Jewhena! Wynoś się!

Anatolij Maksimow
   Mam coś dla Ciebie. Widziałeś kiedyś coś takiego?

Walerij
   Co? Wejdź... nikt Cię nie widział?

Teraz możemy wejść do mieszkania. W środku widzimy zniszczone meble, różne mechanizmy oraz androida podłączonego do terminala wyświetlającego interaktywny system przestrzenny.

Anatolij Maksimow
   Możesz ją zmodyfikować?

Walerij
   Skąd ją masz? Zresztą... może lepiej nie wiedzieć. Daj mi ją... mam zachować aktualny status?

Anatolij Maksimow
   Tak... zmodyfikuj tylko dane osobowe zgodnie z moim profilem.

Walerij
   W porządku... pobieram dane z implantu... a teraz się jej przyjrzyjmy... hmm...

Android
   Modyfikacja w toku.

Walerij
   Nie przejmuj się nim... hmm... klucze kwantowe, sporo zabezpieczeń... trochę to potrwa. Zaraz... masz pieniądze?

Anatolij Maksimow
   Mam kilka...

Walerij
   Osiem tysięcy... bez tego nic nie zrobię.

Android
   Modyfikacja zakończona.

Walerij
   Ekhm... khm... cholerny android...

Anatolij Maksimow
   Myślę, że starczą cztery.

Walerij
   Tak... no dobrze... tyko nikomu o mnie nie mów.   

Jeżeli będziemy próbowali zaatakować Walerija, jego android wykorzystując swoją przewagę zabije nas. Teraz możemy wyjść z budynku i wrócić do magazynu Jewhena, przy którym będą stali operatorzy chcący nas przeszukać. Podczas zatrzymania powinniśmy pokazać im zmodyfikowaną legitymację.

Jewhen
   Jesteś... załatwiłeś wszystko? Dobrze... posłuchaj... potrzebuję kogoś spoza... hmm... środowiska. Widzisz... kilku znajomych ma u mnie dług. Odwiedzisz ich, podasz się za... sam nie wiem... podaj się za kogoś ważnego. Dopóki będziesz miał tę cholerną legitymację na swoim miejscu i tak nie będą zadawali żadnych pytań. Później pobij jednego dla przykładu i zapytaj się o biokomponenty. Powinni je mieć przy sobie.

Anatolij Maksimow
   Nie mogą się tym zająć Twoi znajomi z którymi masz mnie skontaktować?

Jewhen
   Ekhm... to nie są moi znajomi. Posłuchaj... albo to zrobisz albo zacznij sobie kopać tunel do Charkowa... inaczej stąd nie uciekniesz.

Piąta dyrektywa
   Przejąć biokomponenty we wskazanej lokalizacji.

Teraz możemy iść pod wyznaczony przez Jewhena adres. Dochodzimy do bloku mieszkalnego i schodzimy do kondygnacji podziemnej. W końcu trafiamy na zamknięte drzwi z elektronicznym zamkiem, które możemy otworzyć przy pomocy legitymacji. Drzwi otwierają się i wchodzimy do przyciemnionego pomieszczenia w którym widzimy stojącą osobę w opancerzeniu wojennym oraz trzech martwych mężczyzn leżących na podłodze.

Anatolij Maksimow
   Milicja... nie ruszaj się...

Dymitr
   Jak myślisz... do kogo to wszystko należy?

Anatolij Maksimow
   Zabiłeś ich?

Dymitr
   Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem... znalazłem tu niewielką paczkę... zakładam, że to właśnie po nią przyszedłeś...

Anatolij Maksimow
   Wiesz, że nie jestem z milicji... daj mi tę paczkę...

Dymitr
   Proszę... a teraz stąd wyjdź...

Jeżeli będziemy próbowali zaatakować Dymitra, wykorzystując swoją  przewagę zabije nas. Kiedy wyjdziemy z budynku, zauważymy, że z kilku stron zbliżają się w naszym kierunku czterej operatorzy. Jeden z nich podbiega do nas i ogłusza nas tonfą kompozytową. Po jakimś czasie budzimy się w przyciemnionej sali klubowej. Wokół nas stoją trzej mężczyźni oraz dwa androidy.

Tamara
   Spokojnie... jesteś przetrzymywany przez kilka osób... postaram się ustalić ich tożsamość.

Nestor Azarow
   Mam nadzieję, że wybaczysz nam to niecodzienne powitanie. Miałeś już okazję poznać Dymitra, prawda?

Witalij
   Mam potwierdzenie. Wszystko się zgadza.

Nestor Azarow
   Tak... nasz przyjaciel twierdzi, że jesteś Rosjaninem. Brak krewnych... niezbyt wzorowa służba w Nowosybirsku... dezercja... nie podobało Ci się?

Tamara
   Mam go... Nestor Azarow... lokalny przedstawiciel Kartelu Charkowskiego...

Anatolij Maksimow
   Miałem problemy...

Nestor Azarow
   Na Wołodarsku ich nie ma?

Anatolij Maksimow
   Chciałem przeczekać...

Nestor Azarow
   ...aż w końcu się doczekałeś! Wysłali tu cały cholerny korpus!

Anatolij Maksimow
   Czego chcesz?

Nestor Azarow
   Hmm... chcę wykorzystać okazję. Chcesz się stąd wydostać? Ja potrzebuję kogoś, kogo nie znają Rosjanie.

Anatolij Maksimow
   Nigdy nie chciałem się stąd wydostać... po prostu uznałem, że mam okazję...

Nestor Azarow
   Okazję? Chciałeś pracować dla Jewhena za te kilka hrywien jak jakiś niewolnik? Pamiętasz o co Cię pytał Dymitr? Wiesz do kogo to wszystko należy?

Anatolij Maksimow
   Pewnie do Ciebie?

Nestor Azarow
   Do kartelu! To wszystko należy do kartelu, tylko nie wszyscy to kurwa rozumieją! Jewhen zlecił Ci robotę... myślał, że wykorzysta sytuację kosztem Grupy Donieckiej... nie zdawał sobie tylko sprawy, że wszyscy na Wołodarsku należą do nas.

Anatolij Maksimow
   Dlatego ich zabiliście...

Nestor Azarow
   Wcześniej mieliśmy ustalone strefy wpływów... ale teraz... teraz wszystko się zmieniło... nasz przyjaciel powiedział nam co się stanie... przygotowywaliśmy się na to od czterech miesięcy... ale Ty... Ty mógłbyś mieć w tym swój udział... mieszkasz tu od jakiegoś czasu, sprawdziliśmy Cię, ale to za mało... będziesz musiał coś dla nas zrobić.

Fabuła

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Federacja Rosyjska starała się realizować wyznaczone cele obejmujące utrzymanie regionalnej strefy wpływów zgodnie z lokalną strategią geopolityczną. Jej przełomowym punktem stał się konflikt o Arktykę przeciwko przedstawicielom Unii Europejskiej popieranym przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Kilkuletnia konfrontacja opierająca się na taktycznych operacjach militarnych oraz umacnianiu zajętych pozycji pozwoliła Federacji Rosyjskiej na utrzymanie dominującej pozycji w regionie.
   Na świecie zanotowano w tym czasie wyraźny rozwój organizacji przestępczych mających powiązania z ugrupowaniami niepodległościowymi oraz strukturami wywiadu. Na Ukrainie Kartel Charkowski  konkurujący z Grupą Doniecką rozpoczął współpracę z nowo powstałą Ukraińską Organizacją Pojednania.
   W międzyczasie na obrzeżach Krasnohradu zostaje wybudowany kompleks wydobywczy oraz osiedle typu miejskiego Wołodarsk w charakterze dzielnicy robotniczej. Po kilkudziesięciu latach w ramach restrukturyzacji kompleks zostaje częściowo zlikwidowany, co pośrednio przyczynia się do wzrostu bezrobocia oraz przestępczości, umożliwiającej rozwój struktur Kartelu Charkowskiego w tym rejonie.
   W Federacji Rosyjskiej rządy przejmuje ugrupowanie nastawione ekspansjonistycznie, dla którego priorytetowym celem jest utrzymanie obecnej strefy wpływów. Na Ukrainie do władzy dochodzi koalicja zmierzająca do ograniczenia wpływów Federacji Rosyjskiej w regionie. Anatolij Maksimow po zmianie rządu w ramach rotacji kadrowych w Służbie Wywiadu Zagranicznego zostaje wysłany do Krasnohradu w celu integracji z lokalną społecznością w rejonie robotniczym o charakterze kryminogennym i zamieszkuje na Wołodarsku.
   Rząd Federacji Rosyjskiej prowadzi tajne rozmowy z partią opozycyjną na Ukrainie. Oba stronnictwa zatwierdzają operację w ramach której do kierownictwa Ukraińskiej Organizacji Pojednania przenika czterech rosyjskich agentów manewrowych. Ich celem jest destabilizacja obwodu charkowskiego oraz przeprowadzenie zamachu na terytorium Federacji Rosyjskiej będącego pretekstem do ogłoszenia stanu wyjątkowego na Ukrainie przy wsparciu ukraińskiej partii opozycyjnej oraz wysłania w zapalny region Rosyjskiego Korpusu Interwencyjnego.
   W dalszej perspektywie działania te miałyby umożliwić internowanie przedstawicieli struktur rządowych ze wschodniego rejonu Ukrainy, rozłam koalicji rządowej, przejęcie władzy przez ukraińską opozycję i utrzymanie przez nią prorosyjskiego kursu polityki. Dodatkowo korpus interwencyjny dzięki nadaniu dodatkowych uprawnień zostałby wykorzystany do likwidacji powiązanego z obecną władzą Kartelu Charkowskiego i Ukraińskiej Organizacji Pojednania oraz wsparcia konkurencyjnej Grupy Donieckiej, związanej z partią opozycyjną.
   Po kilkunastu miesiącach w Krasnohradzie znika jeden z agentów manewrowych, Ahmed Umarow. Wykorzystując okazję ostrzega przedstawicieli Kartelu Charkowskiego o zamiarach rządu i przenika do ścisłego kierownictwa Kartelu Charkowskiego. W międzyczasie rejon obwodu charkowskiego jest destabilizowany w wyniku niezależnych działań rewolucyjnego skrzydła Ukraińskiej Organizacji Pojednania.
   Po czterech miesiącach Ukraińska Organizacja Pojednania przeprowadza zamach na moskiewskim stadionie. W wyniku stopniowej detonacji czterech niewielkich ładunków wybuchowych i wywołanej nimi paniki kilkaset osób umiera i zostaje rannych. W Moskwie zostaje powołany sztab kryzysowy, któremu przewodniczy prezydent Walerian Ustinow. Do mediów przenika przekaz Ukraińskiej Organizacji Pojednania. Wywiad potwierdza udział Siergieja Kadyrowa - który jest jednym z czterech rosyjskich rezydentów - w zamachu.
   W porozumieniu z ukraińską opozycją Federacja Rosyjska wysyła w rejon obwodu charkowskiego korpus interwencyjny, aktywuje większość lokalnych agentur manewrowych oraz organizuje spotkanie z czterema rosyjskimi rezydentami, którzy mają zostać zlikwidowani. Na Ukrainie pod naciskiem opozycji koalicyjny rząd wprowadza stan wyjątkowy, prowadząc jednocześnie nieoficjalne rozmowy z izolacjonistycznym stronnictwem rządowym Federacji Rosyjskiej. Obie frakcje aprobują tajną operację mającą na celu przechwycenie Siergieja Kadyrowa.
   Korpus Interwencyjny Federacji Rosyjskiej rozpoczyna operację internowania lokalnych przedstawicieli władzy oraz likwidację osób związanych z Kartelem Charkowskim. Ahmed Umarow wykorzystując kontakty w Kartelu Charkowskim nawiązuje relację z przedstawicielami Ukraińskiej Organizacji Pojednania i ostrzega ich przed planowanym spotkaniem z agentami Służby Wywiadu Zagranicznego działającymi jako przedstawiciele Grupy Donieckiej.
   Wyznaczeni agenci manewrowi spotykają się z rezydentami. W czasie spotkania zostają rozbrojeni i zlikwidowani. Rosjanie rozpoczynają zakrojoną na szeroką skalę operację namierzania i likwidowania rezydentów. Do Ukrainy docierają kolejne oddziały, które przejmują kontrolę nad obwodami granicznymi. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej otaczają Krasnohrad. Szturmowcy przechwytują nieaktywowanych, lokalnych agentów manewrowych oraz namierzają i likwidują trzech rezydentów. Ostatni z nich, Siergiej Kadyrow nadal pozostaje na wolności. W międzyczasie przedstawiciele stronnictwa izolacjonistycznego odnajdują Anatolija Maksimowa.
   Anatolij Maksimow próbuje przeniknąć do struktur regionalnego oddziału Kartelu Charkowskiego. Nestor Azarow dowiaduje się o jego współpracy z Jewhenem i organizuje przechwycenie agenta. Pozbawiony przytomności Anatolij Maksimow zostaje poddany operacji. Na polecenie Nestora Azarowa implantolog instaluje w jego implancie rdzeniowym indoktrynator neuralny, a Ahmed Umarow wykorzystując okazję modyfikuje umiejscowiony w implancie nadajnik, dzięki czemu jako jedyny jest w stanie namierzyć Anatolija Maksimowa, mając na uwadze, że informacja o miejscu jego pobytu zostanie również przejęta przez rząd Federacji Rosyjskiej. Ponowne zmodyfikowanie implantu i przywrócenie jego funkcji byłoby możliwe do przeprowadzenia tylko w specjalistycznej klinice i aktualnie jest wykluczone. Ahmed Umarow zna prawdziwą tożsamość Anatolija Maksimowa, ale w czasie identyfikacji potwierdza jego profil operacyjny, uważając, że doprowadzi go do Siergieja Kadyrowa i pozwoli mu go przechwycić umożliwiając rokowania z rządem Federacji Rosyjskiej w sprawie jego wydania. Po jakimś czasie Ahmed Umarow kontaktuje się z Anatolijem Maksimowem, starając się zyskać jego zaufanie. Agent dowiaduje się również o swojej misji, polegającej na przechwyceniu i ewakuowaniu aerodronem medycznym Siergieja Kadyrowa do Konsulatu Generalnego Unii Europejskiej w Charkowie, skąd ma zostać przekazany ukraińskiemu rządowi.
   Anatolij Maksimow wykonuje polecenia Nestora Azarowa, zagłębiając się coraz bardziej w struktury Kartelu Charkowskiego i dowiadując się o jego licznych powiązaniach z Ukraińską Organizacją Pojednania. W międzyczasie jego androida analitycznego przejmuje ekspansjonistyczne ugrupowanie rządowe, które odsuwa poprzednie stronnictwo od utajnionej operacji oraz próbuje namierzyć agenta. Z uwagi na zmodyfikowany wcześniej nadajnik może go tylko monitorować, ale wiedząc gdzie się znajduje, postanawia go nie przejmować i zachować pozory kontynuowania operacji przechwycenia Siergieja Kadyrowa, ograniczając jednocześnie obostrzenia w rejonie Krasnohradu dotyczące poruszania się środkami transportu w obrębie miasta. Decydenci wprowadzają również nową dyrektywę nakazującą likwidację Siergieja Kadyrowa.
   Podczas wykonywania zlecenia dla Kartelu Charkowskiego Anatolij Maksimow zostaje ujęty przez operatorów Krasnohradzkiej Brygady Szturmowej. Dzięki nieoficjalnej interwencji przedstawicieli Federacji Rosyjskiej zostaje zwolniony, co wzbudza podejrzenia Ahmeda Umarowa. Dowiaduje się, że Anatolija Maksimowa przejęło stronnictwo ekspansjonistyczne, które zamierza zlikwidować Siergieja Kadyrowa i informuje o tym agenta, wspominając również, że jego analityk jest androidem.
   Ahmed Umarow informuje Anatolija Maksimowa o potrzebie przejęcia ładunku elektromagnetycznego i zdalnego detonatora oraz wykorzystaniu go do zerwania w krytycznym momencie połączenia z rządem Federacji Rosyjskiej w celu ukrycia swoich zamiarów, jednocześnie ujawniając swoje zamiary i ostrzegając, że w razie ich nie spełnienia zdetonuje cztery ładunki materiałów wybuchowych rozlokowane w rejonie Wołodarska.
   Przedstawiciel Ukraińskiej Organizacji Pojednania kontaktuje się z Anatolijem Maksimowem. Obaj spotykają się w zlikwidowanej strefie kompleksu wydobywczego. Tam agent dowiaduje się, że Siergiej Kadyrow zamierza z pomocą Kartelu Charkowskiego wydostać się z Krasnohradu. Anatolij Maksimow wyzwala impuls elektromagnetyczny, który zakłóca łączność z przedstawicielami Federacji Rosyjskiej. Przekonuje bojownika do ewakuacji aerodronem medycznym oraz dowiaduje się, że Siergiej Kadyrow jest rezydentem Służby Wywiadu Zagranicznego. Mając świadomość jego wiedzy operacyjnej i kontaktów w organizacjach przestępczych agent wspomina o ładunkach materiałów wybuchowych rozmieszczonych przez Ahmeda Umarowa w rejonie Wołodarska, domagając się współpracy w określeniu ich lokalizacji w zamian za umożliwienie ewakuacji. Po odzyskaniu łączności Anatolij Maksimow kontaktuje się z Władimirem Kuzniecowem, który interweniuje osobiście po przerwaniu połączenia, twierdząc, że bojownicy Ukraińskiej Organizacji Pojednania wyzwolili impuls elektromagnetyczny, obawiając się monitorowania rozmowy i powiadamiając o planowanym przechwyceniu Siergieja Kadyrowa. Anatolij Maksimow pamiętając o implancie rdzeniowym, nakłania Nestora Azarowa do uczestnictwa w spotkaniu z Siergiejem Kadyrowem. Jednocześnie Siergiej Kadyrow lokalizuje ładunki materiałów wybuchowych i neutralizuje zagrożenie, kontaktując się następnie z przedstawicielami Kartelu Charkowskiego i wyznaczając czas oraz miejsce spotkania. Anatolij Maksimow oraz Nestor Azarow z grupą najemników jadą do jednej ze zlikwidowanych stref kompleksu wydobywczego. Tam zostają zlikwidowani przez agentów manewrowych oraz szturmowców z Rosyjskiego Korpusu Interwencyjnego. Anatolij Maksimow wykorzystując sytuację ucieka i nawiązuje połączenie z Siergiejem Kadyrowem. Prowadzony systemem korytarzy dociera do transportera wydobywczego dzięki któremu wydostaje się na powierzchnię. W międzyczasie Władimir Kuzniecow stara się nawiązać z nim połączenie wiedząc, że wśród ofiar nie ma Siergieja Kadyrowa.
   Podczas spotkania z Siergiejem Kadyrowem i kilkoma towarzyszącymi mu bojownikami Anatolij Maksimow zostaje rozbrojony, zmuszony do zdjęcia soczewek oraz wezwania aerodrona medycznego. Jednocześnie w pobliżu pojawia się cerbedron logistyczny, który desantuje kilka osób w opancerzeniu wojennym oraz Ahmeda Umarowa znajdującego się wewnątrz technoborga opancerzonego który wykorzystał zmodyfikowany nadajnik do namierzenia Anatolija Maksimowa. Jego sygnał zostaje również przechwycony przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej. Ahmed Umarow likwiduje pilota aerodrona medycznego oraz bojowników Siergieja Kadyrowa, tłumacząc w jaki sposób namierzył miejsce ich pobytu. Anatolij Maksimow wiedząc, że sygnał z nadajnika namierzyli również przedstawiciele Federacji Rosyjskiej nawiązuje połączenie z Władimirem Kuzniecowem. Twierdzi, że Siergiej Kadyrow znajduje się w pobliżu i przygotowuje się do ewakuacji cerbedronem logistycznym, podając jego położenie w odniesieniu do swojego nadajnika. Po chwili z pobliskiego hedrona wojennego zostaje wystrzelona wiązka energii, która niszczy technoborga opancerzonego oraz spopiela towarzyszy Ahmeda Umarowa. Anatolij Maksimow likwiduje agenta i wyjaśnia Władimirowi Kuzniecowowi, że Siergiej Kadyrow umieścił ładunki materiałów wybuchowych w rejonie Wołodarska, zmuzając go do współpracy. Wyjaśnia, że jedyną szansą na zażegnanie kryzysu było umożliwienie mu ewakuacji i zlikwidowanie go podczas spotkania.
   Anatolij Maksimow umożliwia Siergiejowi Kadyrowowi ewakuację aerodronem medycznym. Sam pozostaje na miejscu wiedząc, że jest monitorowany. Rząd ukraiński przejmuje rezydenta, dowiadując się o operacji. W tajnym porozumieniu Federacja Rosyjska deklaruje wycofanie Rosyjskiego Korpusu Interwencyjnego z obszaru Ukrainy. Opozycja na Ukrainie zostaje pozbawiona wszelkich wpływów. Anatolij Maksimow po wyjaśnieniu jego roli w przedsięwzięciu zostaje zlikwidowany.
   Agent może również wykorzystać broń jednego z bojowników i zlikwidować Siergieja Kadyrowa. Przedstawicielom Federacji Rosyjskiej wyjaśnia, że wiązka z hedrona wojennego trafiła jego towarzyszy, co umożliwiło mu jednak likwidację bojownika. W następstwie tego władzę na Ukrainie przejmuje ugrupowanie opozycyjne, a Rosyjski Korpus Interwencyjny metodycznie niszczy struktury Kartelu Charkowskiego. Anatolij Maksimow zostaje zesłany do kolonii reedukacyjnej z powodu narażenia operacji na rzecz społeczności Wołodarska.

Offline Mannelig

• Użytkownik

# Styczeń 01, 2009, 14:58:41
Nawet fajne, klimatem przypomina mi dylogię Nika Pierumowa IMPERIUM PONAD WSZYSTKO

Offline vshader

• Użytkownik
    • VShader - strona domowa

# Styczeń 02, 2009, 14:36:44
b. dobre :) Podziwiam ludzi którym chce się pisać fabułę do RPG ;)

Offline VG

• Użytkownik
    • Portoflio

# Styczeń 02, 2009, 17:17:47
Genialne przeczytałem całe ;D
Sporządź jeszcze szkice koncepcyjne zasady rządzące światem, mechanikę itp. a opracujesz własny system który na pewno zostanie wykorzystany w jakiejś grze.
Chciałeś pochlebstwa proszę bardzo: świetny z Ciebie scenarzysta :)

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Styczeń 02, 2009, 22:22:41
Projekt gry RPG, półtora miesiąca dłubania, jakieś osiem litrów Red Bulla i kilka nieprzespanych nocy. Oddaję w Wasze ręce (i tak nie mam co z nim zrobić, a może będzie dla kogoś inspirujący). ;)
Czyżby efekt startu w konkursie tepsy?

Logitech

• Gość
# Styczeń 03, 2009, 00:18:24
Czyżby efekt startu w konkursie tepsy?

Zgadza się. ;) Niestety projekt poległ, prawdopodobnie za mało oryginalny, za krótki (zresztą konkurencja była ogromna, niektóre prace finałowe były robione przez kilku zawodowców od wielu lat, co pokazuje niedostatek tego typu przedsięwzięć, bo wszyscy się na ten konkurs dosłownie rzucili). :P

Dzięki za pochlebstwa, niestety projektu nie chce mi się dalej ciągnąć za darmochę. ;D