Autor Wątek: Pomysl na prosta strategie  (Przeczytany 2750 razy)

Offline yon

• Użytkownik

# Kwiecień 24, 2006, 17:13:36
Witam wszystkich!
Jakis czas temu rozpisalem wstepne zalozenia do gry. Plik PDF mozna pobrac z:
http://yon.menel.com/strzelanka3.pdf

Od razu pisze ze nie jest to zaden konkretny projekt, zostal napisany wylacznie dla zabawy i jak narazie nie mysle o jego wykonaniu :)
W kazdym razie zapraszam do komentowania i ew. dyskusji :)

Acha, pisze troche po 'Polskiemu', ale mam nadzieje ze wszystko w pdfie jest w miare jasne. Nie mam talentu do tytulow, wiec w dokumentacji uzywany jest 'XXX' ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MoRfeUszPL

• Użytkownik
    • Strona o moich projekach

# Kwiecień 26, 2006, 12:17:03
"Ale to już było..." jak czytam to widze Operation: Desert storm i Evolve + Dodatki. Może jak przerobisz to na kod maszynowy to się zobaczy ale narazie widze tylko klona starych gier

Pozdro

Offline yon

• Użytkownik

# Kwiecień 26, 2006, 17:39:35
 "Ale to juz bylo" - niewiele znam gier z ostatnich lat ktore pod to nie podpadaja. Kwestia jest wykonanie i pewna dawka swiezych pomyslow.
 Tutaj w zalozeniach 'ciezar' gry mial sie przeniesc na multiplayera i 'otwartosc' gry (nowe bronie, levele, postacie itp.). Wazna kwestia bylo tez to zeby gre dalo sie zrobic w warunkach garazowych.
 Ciezko jest mi sie odniesc do Evolve i Desert Storm, bo w te gry nie gralem.

Offline pawell

• Użytkownik

# Kwiecień 26, 2006, 19:21:46
W sumie mi się podoba ;). Mogłoby być ciekawe, szczególnie jeśli wyszedłby multiplayer pomiędzy counter-strikiem i commandosami :).
Zacząłem się nawet zastanawiać nad implementacją (no może trochę uproszczonej wersji ;)). Jeśli ktoś zna podobne gry, nawet starsze to niech poda tytuły.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2006, 19:23:43 wysłana przez pawell »

Offline Herrfrag

• Użytkownik
    • Herrfrag Homepage

# Kwiecień 26, 2006, 22:09:40
Mi się szczególnie podoba pomysł z trójkątem cech; fajna rzecz, i mozna by stosować nie tylko do postaci np. (pomysl powstaly w trakcie "przekartkowywaniu")  przy tworzeniu nowego rodzaju broni kolejne wierzchołki to: sila strzalu, szybkosc przladowania i celnosc. - jesli bron jest celna to juz nie szybka itd. Takiego trojkata jeszcze nie spotkałem w zadnej grze.
Ogólne założenia podobne do Field Ops

Offline MoRfeUszPL

• Użytkownik
    • Strona o moich projekach

# Kwiecień 29, 2006, 13:54:38
To zanim zaczniesz kodzic zagraj w Desert Storm i evolve. Moze wpadnie ci jakis nowy pomysl do glowy do twojego projektu :]. Życze powodzenia w realizacji projektu.

Pozdro