Autor Wątek: DirectX i wektory  (Przeczytany 3662 razy)

poopa

• Gość
# Październik 24, 2008, 23:03:15
A czytałem że CG ma problemy z kartami ATI - ale to pewnie przypadek. Tongue
Raczej nie Cg, a OGL'owe profile do ktorych Cg kompiluje. Ten sam Cg'owy program skompilowany dla ARB/OGL moze nie dzialac, podczas gdy dla SM2/DX nie ma z nim zadnych problemow

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

poopa

• Gość
# Październik 25, 2008, 00:29:12
No, a jakże...
jeśli mam insynuować, to właśnie w ten sposób bym to na ich miejscu zrobił, kompilował do takich opcode-ów które tylko mój sprzęt zrozumie pod pretekstem większej optymalizacji pod wydajność. Nie zostawił bym żadnej komendy dla kompilatora w stylu "używaj tylko uniwersalnych opcodów".

Ale DX nie ma rozszerzeń to co oni tam mogli w legalny sposób zrobić?
Dopisać coś takiego mogli?
#ifdef ATI
  BlowEverything();
#endif
A publika by się obraziła... a tak to znajdzie się "iluś" tam developerów takich jak ty maxest i "powoli ziarnko do ziarnka... " - nagle programy OGL-owe sypią się na ATI kartach.

Nie twierdzę, że ATI jest doskonałe. Też ze sterownikami do OGL dają trochę ciała... mogli wyemulować te nVidiowe śmieci, samemu zabiegać u developerów o wsparcie. No ale?

Offline skoti

• Użytkownik

# Październik 25, 2008, 02:02:00
Raczej nie Cg, a OGL'owe profile do ktorych Cg kompiluje. Ten sam Cg'owy program skompilowany dla ARB/OGL moze nie dzialac, podczas gdy dla SM2/DX nie ma z nim zadnych problemow
Raczej nie  OGL'owe profile w Cg (one dają kod zgodny z arb lub glsl), a sterowniki opengl dostarczane przez ati (zależnie od wydania sterownika zaczyna lub przestaje działać - na 8.10 podobno działa, na 8.9 nie działało... ale na tej wersji nie potrzeba shaderów, żeby nie działało - cokolwiek w opengl się wywalało ;]).

@poopa: tu nie leży wina po stronie nVidia, a po stronie ati która nie pisze fatalne sterowniki do ogl... sytuacja ma się poprawić, bo ostatnio bodajże wymieniali zespół pracujący nad sterownikami (na początku będą im się zdarzały pewnie takie klopsy jak 8.9, ale po 8.10 można myśleć pozytywnie).
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2008, 02:10:43 wysłana przez skoti »