Autor Wątek: Podstawy algorytmiki  (Przeczytany 9066 razy)

Offline yarpen

• Użytkownik

# Październik 18, 2008, 21:11:35
Od lewej do prawej, od gory do dolu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 18, 2008, 21:48:06
Do poduszki, dopóki mi oczy nie zaczną kleić. Ew. czasem w tramwaju, lub na fotelu bujanym :)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 18, 2008, 23:30:18
mam jeszcze do was takie formalne pytanie : Jak szybko i w jaki sposób czytacie wy książki ?? Tzn mniej więcej ile stron dziennie i jak je czytacie ( czy przechodzicie od razu dalej czy próbujecie utrwalić sobie jakoś przyswojony materiał np. co każdym rozdziale ?) (na razie jestem na 145 stronie )

To jest indywidualna sprawa. nie powiem ci ze czytam 106.432344234 stron dziennie, bo to przeciez bez sensu ;p
Ksiazki techniczne to nie jest lektura powiesci. Moim zdaniem nie nalezy ich traktowac jako calosc i na pewno nie spieszyc sie. Pewnie niektorzy powiedza ze warto najpierw przeczytac pobieznie calosc, pozniej sie skupic... Byc moze. Ja lubie traktowac po kolei rozdzialy ktore mnie interesuja/sa w danej chwili potrzebne. Narazie sie sprawdza... Nie widze wiekszego sensu zeby takiego Cormena czytac od deski do deski bo zwyczajnie nie jest sie w stanie tego spamietac co tam bedzie:D

Offline kafor7

• Użytkownik

# Październik 18, 2008, 23:45:48
no to już nie wiem jak ja początkujący w algorytmice mam zamiar czytać Cormena jak skończę tę moją książkę (Cormene to mój kolejny cel chyba ma być :P) ale chyba ja będę czytać od deski do deski bo nie mam aż takiej wiedzy żeby pomijać strony. Chyba że sporo osób zgodzi się z tobą to się zastanowię ostatecznie... Może jakbym miał jakieś doświadczenie w algorytmice to jeszcze może ale ja dopiero uczę sie 3-4 dzień :D

maxest

• Gość
# Październik 19, 2008, 00:34:22
Może jakbym miał jakieś doświadczenie w algorytmice to jeszcze może ale ja dopiero uczę sie 3-4 dzień :D
Nie chcę Cie straszyć, ale po 3-4 latach studiowania algorytmiki zrozumiesz, jak mało wiesz, ba, zrozumiesz, że prawie nic nie wiesz. Lecz w Twoim sercu pojawi się nadzieja, że po kolejnych 10 latach pasjonujących badań -- może będziesz wiedział więcej.  Te słowa często słyszałem od ludzi których teorii będziesz się uczył na studiach i z których książek będziesz korzystał.  Dlatego nie załamuj się po pierwszych kilku latach. Długa i ciężka przed Tobą droga. Jak skończysz matematykę i informatykę na jakimś dobrym uniwersytecie będziesz miał podstawy podstaw aby zacząć poznawać Prawdziwą Algorytmikę.

Nie widze wiekszego sensu zeby takiego Cormena czytac od deski do deski bo zwyczajnie nie jest sie w stanie tego spamietac co tam bedzie:D
Uwierz mi, "Wprowadzenie do Algorytmów" jest jedną z czytelniej napisanych książek. Obejmuje bardzo podstawowe zagadnienia. Przez 'bardzo podstawowe' rozumiem naprawdę bardzo podstawowe.

Programiści algorytmiki nie uczą się dla szpanu. Poznają nowe teorie i rozwiązania z potrzeby serca albo dlatego, że zmagają się z jakimś wybranym problemem i szukają jego rozwiązania.

Na 'Wstępie do Informatyki', często wykładowca przedstawia problem ostatniej niezerowej cyfry silnii. Można go rozwiązać za pomocą zaledwie 3 operacji mnożenia i kilku dodawaniom (co mało kto wie). Ów zapomniany (mechanizm zauważony przez Gaussa w wieku 8 lat) algorytm świetnie pokazuje że algorytmika stanowi naukę patrzenia. Tak byś umiał spojrzeć na problem z innej strony, często nie tak oczywistej...

Jeśli będziesz dobrym Programistą nic dla Ciebie nie będzie niemożliwe.

Offline kafor7

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 00:45:44
jestem tego w pełni świadom że programista musi uczyć się całe życie i to samemu po kilka godzin dziennie ( ja uczę się z 3h dziennie a niektórzy pewnie dużo więcej) Spróbuję potem zacząć czytać Cormena albo zanim to zrobię to postudiuje trochę matmy (na razie nie wiem co zrobić) Zobaczymy kiedy mi się znudzi nauka programowania ( czasem już miałem dość , i często mi się juz nie chce :P)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 19, 2008, 00:52:13
Jak dobrze za ja stoje ogolnie na stanowisku ze "niech algorytmy robia sobie madrzy panowie z MIT'u i innych uczelni a ja bede sobie tylko patrzyl" ;)

Wiem, wiem, zaraz spadna na mnie gromy. Tylko najpierw troche mnie posluchajcie - ja nie mowie o rzeczach czy problemach ktory kazdy z nas rozwiazuje w swoich programach, ja nie mowie o podstawach ktore kazdy dobry programista powinien znac - struktury danych, jakies podstawowe algorytmy z roznych dziedzin - bo to pomaga w rozwiazywaniu z tych klockow wiekszych problemow. Ale moim zdaniem, ksiazka Cormena jest w zasadzie wystarczajaca dla zwyklego programisty... Moim zdaniem. Jezeli kazdy programista przeczytalby i zrozumial ta ksiazke to programy bylyby lepsze :)

A jednoczesnie bardzo dziekuje madrym panom matematykom ( bo to w sumie oni ) ze wynajduja kolejne metody, ktore my, programiscie bedizemy uzywac ;)

@kafor:

Najwazniejsze jest zeby ci to sprawialo przyjemnosc... Ja nie licze czasu ktory spedzam piszac programy, czytajac rozne ksiazki, artykuly, czy projektujac... Bo po prostu nie traktuje tego w tych kategoriach....
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 00:54:09 wysłana przez vashpan »

Offline kafor7

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 01:05:18
czasem mi sie nie chce ale tak w głębi serca to sprawia mi to ogromną przyjemność : jak to miło popatrzeć na ukończony projekt :)
W ogóle to programuje z własnej woli nikt mnie do tego nie zmusza etc. Zawsze gdy byłem młodszy chciałem pisać własne gry więc to jest też  pewnego rodzaju hobby (przynajmniej na razie). A na razie to programuje nie wiele : zacząłem w byłe wakacje czyli będzie z 16 miesięcy około. Wydaję na to wszystkie oszczędności a całkiem sporo już wydałem na to swoich pieniędzy (3 książki za 200 zł i laptopa za 1500) i mogę stwierdzić że nie szkoda mi było. Większość młodzieży w moim wieku to pije alkohol czy pali papierosy i sie wygłupia a ja nawet nie mam czasu zeby mieć dziewczynę:D
 Nawet się nie uczę zbytnio w szkole bo nie mam na to czasu i tak to co będę miał w szkole z programowania w 3 klasie ( za 2 lata dopiero :D to jeszcze sporo mogę się nauczyć) to już dawno umiem bo nawet nie wiem czy jest w programie szkolnym dynamiczne przydzielanie pamięci...:D a nie mówiąc o szablonach czy innych bardziej zaawansowanych mechanizmach
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 01:11:32 wysłana przez kafor7 »

maxest

• Gość
# Październik 19, 2008, 01:32:56
Wydaję na to wszystkie oszczędności a całkiem sporo już wydałem na to swoich pieniędzy (3 książki za 200 zł i laptopa za 1500) i mogę stwierdzić że nie szkoda mi było. Większość młodzieży w moim wieku to pije alkohol czy pali papierosy i sie wygłupia a ja nawet nie mam czasu zeby mieć dziewczynę:D
 Nawet się nie uczę zbytnio w szkole bo nie mam na to czasu i tak to co będę miał w szkole z programowania w 3 klasie ( za 2 lata dopiero Cheesy to jeszcze sporo mogę się nauczyć) to już dawno umiem bo nawet nie wiem czy jest w programie szkolnym dynamiczne przydzielanie pamięci...Cheesy a nie mówiąc o szablonach czy innych bardziej zaawansowanych mechanizmach
Super ze jestes taki zdolny i z takim zaangazowaniem oddajesz sie swemu hobby, ale... moze po prostu wroc teraz do kodzenia i nauki ;)
Powodzenia

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 01:57:58
Nawet się nie uczę zbytnio w szkole bo nie mam na to czasu i tak to co będę miał w szkole z programowania w 3 klasie ( za 2 lata dopiero :D to jeszcze sporo mogę się nauczyć) to już dawno umiem bo nawet nie wiem czy jest w programie szkolnym dynamiczne przydzielanie pamięci...:D a nie mówiąc o szablonach czy innych bardziej zaawansowanych mechanizmach

Zalecam olanie wszystkich przedmiotów poza matmą i fizą. Z tych warto rozwijać się także samemu (tym bardziej że przeważnie oba przedmioty stoją dzisiaj w szkole na żałosnym poziomie). Jedno pokolenie wstecz i ludzie w liceum przerabiali zbiorek Krysickiego-Włodarskiego...

Offline kafor7

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 15:07:57
Olewam większość przedmiotów poza matmą, fizyką i zawodowymi ( to jest inf i pokrewne z nią ) a z reszty chcę mieć 2 max 3. Wracam już na ziemię i idę się uczyć programowania dalej. Dzięki maxest za Powodzenie ja również tobie życzę ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 19, 2008, 15:18:57
A tak poza tym: to jednak znajdz sobie dziewczyne jakas i staraj sie zyc normalnie... ;) Na programowaniu sie swiat nie konczy

Offline spendrak

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 15:35:21
Większość młodzieży w moim wieku to pije alkohol czy pali papierosy i sie wygłupia a ja nawet nie mam czasu zeby mieć dziewczynę:D

A za pare lat stwierdzisz ze przespales najlepszy okres w swoim zyciu, zajmujac sie jakimis kawalkami krzemu.

Warsztat - siedlisko no-life'ow ? :P

Offline kafor7

• Użytkownik

# Październik 19, 2008, 15:43:24
nie żebym tylko kodził bo zajmuję też się sportem ( teraz trochę już mniej ) wygrałem nawet szkolne zawody w gimnastyce :P, grałem w kadrze szkoły w siatkówkę ( do tej pory gram często bardzo ) bo jestem wysoki na swój wiek ( ponad 195cm ) lubię w wakacje biegać ( prawie codziennie wieczorem ) i trochę jeszcze by tego było :P. a z tą dziewczyną to pomyśle po Olimpiadzie...

Offline Charibo

• Redaktor

# Październik 19, 2008, 16:07:22
A za pare lat stwierdzisz ze przespales najlepszy okres w swoim zyciu, zajmujac sie jakimis kawalkami krzemu.
Soo true. Ja na szczęście obudziłem się jeszcze w gimnazjum, ale jako ex-nolife mogę poprzeć te słowa - komputer nie jest tak fajny, jak kiedyś mi się zdawało. :)