Autor Wątek: Standardowy komputer gracza  (Przeczytany 5682 razy)

Offline Ciapcian

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 10:43:35
Zbieram info o komputerach graczy, bo chce zrobić grę, która będzie działała na większości komputerów. Potrzebuję tego, żeby wiedzieć ile może być poly na scenie itp. Piszcie jaki macie procesor, kartę graficzną i ile ram

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Październik 14, 2008, 10:47:56
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 10:48:40 wysłana przez Złośliwiec »

Vipa

• Gość
# Październik 14, 2008, 10:49:17
Proponuje po prostu udac sie do sklepu i spisac wymagania sprzetowe z pudelek co wiekszych hitow (jak sie duzo sprzedalo to znaczy ze jest duzo ludzi ze sprzetem, ktory to pociagnie).

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 10:58:42
Proponuję udać się do supermarketu
[reklama]tesco, real, carrefour[/reklama]
i sprawdzić specyfikację najsłabszego dostępnego tam kompa.

Offline Wosiu

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 10:58:53
Zgodzę się z przedmówcami. Minimum to dziś 2.0 GHZ, 512 mb ramu,karta grafiki minium 128-256 mb, XP, 160-320 gb

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Październik 14, 2008, 11:26:09
Podobno statystyka to kłamstwo, ale co tam ;) "Trochę" większa ankieta od tej zaproponowanej przez steffana:

http://www.steampowered.com/status/survey.html

Offline Oti

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 12:44:27
Zgodzę się z przedmówcami. Minimum to dziś 2.0 GHZ, 512 mb ramu,karta grafiki minium 128-256 mb, XP, 160-320 gb
ja mam 1 ghz, 384 ramu, dysk chyba ze 40 gb i karte 128 MB ;P

Offline Charibo

• Redaktor

# Październik 14, 2008, 13:01:37
... i pewnie nie jesteś graczem :P

Vipa

• Gość
# Październik 14, 2008, 13:43:37
Minimum hipermarketowe prawdę ci powie. Dodatkowo polecam spytać się pracownika działu o to, czy to co sprzedają to jakaś nowość czy leży już wieki :D.
Ja robię pod standardowego FX5200, procka 1.7, 256 RAM. Jak idzie w miarę na takim sprzęcie to pójdzie na każdym nowszym :D.

W sumie zależy jaki projekt się robi. Nowe super wypasy nie robi się na P3 :D.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 14, 2008, 14:00:18
Proponuję udać się do supermarketu
[reklama]tesco, real, carrefour[/reklama]
i sprawdzić specyfikację najsłabszego dostępnego tam kompa.
Przed tą samobójczą próbą polecam zaopatrzyć się w zestaw środków antydepresyjnych. ;) Ostatnio jak oglądałem wystawiony sprzęt w jakims markecie to ciężko było znaleźć coś, co by miało grafike inną niż zintegrowana, więc jeżeli chcesz szukać najsłabszego, a potem pod to pisać gry 3D, to przygotuj się na niezłą zabawę. :)

Offline Ciapcian

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 14:45:45
Dzięki wszystkim. Nawet nie pomyślałem o ankiecie, a inne pomysły też dobre.

Offline Oti

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 15:59:15
... i pewnie nie jesteś graczem :P
jestem ;P

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Październik 14, 2008, 21:00:28
steffan podał linka do Wielkiej Warsztatowej Ankiety sprzed 2 lat. 2 lata to kupa czasu. Informacje na temat aktualnego stanu sprzętu ludzi z Warsztatu są w wynikach ankiety z 2008:
http://www.warsztat.gd/articles.php?x=view&id=283
Ale i tak te statystyki od Valve są najlepsze.

To na ile komputer przeciętnego gracza hardcore'owego różni się od komputera gracza casualowego czy innego użytkownika to jedna sprawa, natomiast dużo większa różnica jest na pewno między tym co można znaleźć w sklepach, a tym co mają ludzie w domach. W końcu w sklepach są nowe rzeczy, a użytkownik wymienia sprzęt raz na wiele miesięcy czy lat, więc duży procent z nich ma sprzęt stary, którego na półkach sklepowych już nie ma. Trzeba to wziąć pod uwagę.

Offline BTM

• Użytkownik

# Październik 14, 2008, 21:04:37
Trzeba to wziąć pod uwagę.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że badania Valve są "worldwide", a Gamedev-u raczej lokalne. To, co w Hameryce jest standardem, u nas może być o klasę czy dwie wyżej niż nasz standard. Należy więc ustalić docelową grupę odbiorców ;-)

Vipa

• Gość
# Październik 14, 2008, 21:06:38
steffan podał linka do Wielkiej Warsztatowej Ankiety sprzed 2 lat. 2 lata to kupa czasu. Informacje na temat aktualnego stanu sprzętu ludzi z Warsztatu są w wynikach ankiety z 2008:
http://www.warsztat.gd/articles.php?x=view&id=283
Ale i tak te statystyki od Valve są najlepsze.

To na ile komputer przeciętnego gracza hardcore'owego różni się od komputera gracza casualowego czy innego użytkownika to jedna sprawa, natomiast dużo większa różnica jest na pewno między tym co można znaleźć w sklepach, a tym co mają ludzie w domach. W końcu w sklepach są nowe rzeczy, a użytkownik wymienia sprzęt raz na wiele miesięcy czy lat, więc duży procent z nich ma sprzęt stary, którego na półkach sklepowych już nie ma. Trzeba to wziąć pod uwagę.

Zależy co się robi, tak jak już pisałem, ja robię dla kogoś innego, ale już na przykład ty robisz dla innej grupy docelowej. Moje gry muszą ruszyć na najniższym możliwym do kupienia sprzęcie. Ale wiele gier obecnych nawet na Warsztacie nie ruszy na nim.