Autor Wątek: DX Control Panel - nieaktywne  (Przeczytany 825 razy)

maxest

• Gość
# Październik 06, 2008, 20:35:35
Jak w temacie.
Nie wiem jak to sie stalo, ale mam nieaktywny Control Panel od DX'a ("szczegoly" na screen'ie). Nie jestem pewien, ale byc moze stalo sie tak po instalacji Fify 2008. Ktos ma pomysl jak to mozna odblokowac?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 06, 2008, 20:42:13
Pewnie nieopatrznie gra zaktualizowała ci DX-a do nowszej wersji niż miałeś, zastępując DLL-e debugowe retailowymi. Przypuszczam, że reinstalacja SDK-a pomoże.

maxest

• Gość
# Październik 07, 2008, 00:28:13
Rzeczywiscie. Teraz jak o tym wspomniales to przypomnialem sobie, ze Fifa cos tam z DX'em grzebala... jakby nie mogla sobie sprawdzic czy odpowiednie lib'ki juz siedza w systemie zamiast "na chama" wrzucac nowe :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 07, 2008, 11:38:37
Gry odpalają zwykle normalny instalator redista DX, a ten oczywiście sprawdza wersje. Jeśli jednak okazało się np.,   że w systemie masz wersje 10.0 (Debug), a ów redist to 10.1 (tyle że Retail), to mógł ci on dokonać aktualizacji. Że przy okazji nie zapytał, czy chcesz zamienić wersję Debug na Retail, to już zupełnie inna sprawa :)

Dlatego najlepiej jest, jeśli instalator gry wpierw pyta, czy chcemy zainstalować DX; niestety, nie wszystkie są takie grzeczne.