Autor Wątek: Nauka pisania na klawiaturze - gra  (Przeczytany 10085 razy)

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Wrzesień 30, 2008, 22:29:39
Jak widziałem jedna taką grę w Mistrz Klawiatury. Nawet spoko. A przez sieć to już było by super. Tam było coś w stylu napisz dany wyraz a odkryje sie jeden element mapy/obrazka. Pomysł nawet spoko.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline darek40bc

• Użytkownik

# Październik 01, 2008, 21:04:30
Najważniejsze to zdecydować jaka to będzie wersja płatna czy bezpłatna? Jeśli bezpłatna nie będzie tak bardzo rozbudowana, ale powinna mieć dobrą populraność. Jeżeli płatna trzeba przy niej trochę posiedzieć.

Offline rAum

• Użytkownik
    • blog

# Październik 01, 2008, 22:24:44
Oglądał ktoś Death Note? :P
Myslę że to byłoby genialne gdyby gracz wcielał się w Kirę i wpisywał na czas imiona, ewentualnie inne teksty.
Można by nawet wprowadzić fabułę i zrobić z tego całkiem porządną przygodówkę która uczy bezwzrokowego pisania :D

Jak ktoś nie oglądał Death Note, to proponuję oglądnąć - całkiem przyjemnie się ogląda :)

Tak ogólnie to sam się nauczyłem pisać bezwzrokowo ale takie programy jednak dość dużo dają, a wersja bardziej ciekawsza która umila naukę i dodaje nutkę rywalizacji jest jak najbardziej mile widziana - życzę wytrwałości i powodzenia :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 04, 2008, 14:04:02
Program do nauki szybkiego pisania nie jest dobry, jeśli przez jego formę w pewnym momencie większym problemem staje się nadążanie z czytaniem wszystkiego, a nie z przepisywaniem tego na bieżąco. ;) Moim zdaniem litery lub krótkie wyrazy porozrzucane po całym ekranie = nie. :)

Jeśli ktoś chce pograć przez sieć, to jest całkiem fajny linuksowy typespeed. Niby w konsoli, ale widać, że gra robiona pod geeków, po poziom trudności na tle innych produkcji tego typu jest raczej niemały. ;)

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Październik 05, 2008, 19:10:07
Jak widziałem jedna taką grę w Mistrz Klawiatury. Nawet spoko. A przez sieć to już było by super. Tam było coś w stylu napisz dany wyraz a odkryje sie jeden element mapy/obrazka. Pomysł nawet spoko.

Najlepiej dać jakąś nagą babę i wtedy facet pisze szybko i zdecydowanie bezwzrokowo ;) Trudno jednak wtedy mówić o nauce bo prawdopodobnie jak będzie miał do napisania coś innego to nie będzie tak szybki :P

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Październik 05, 2008, 19:31:30
Najlepiej dać jakąś nagą babę i wtedy facet pisze szybko i zdecydowanie bezwzrokowo ;) Trudno jednak wtedy mówić o nauce bo prawdopodobnie jak będzie miał do napisania coś innego to nie będzie tak szybki :P

E tam nagą. To już lepiej ubraną i im więcej przepisanego tekstu tym szybciej spadają z niej kolejne elementy stroju. Wtedy o prędkość pisania nie musisz się bać.

(Choć mogą być problemy z szybkością, gdy gracz pisze jedną ręką... ;) )

yfan

• Gość
# Październik 05, 2008, 19:42:59
Buahaha, ten pomysł jest doskonały. Niech ktoś to zrobi.

Offline dynax

• Użytkownik

# Październik 05, 2008, 19:49:52
Kto chce zaprojektować grafikę?  ;D

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Październik 05, 2008, 20:20:30
Kto chce zaprojektować grafikę?  ;D

Tam nie ma co projektować ;) Wystarczy poszukać chwilkę w necie :P

Offline ftorek

• Użytkownik

# Październik 05, 2008, 20:40:45
nie wiem czy ktos o tym pisal wczesniej - ale w crimson landzie (chyba, nie jestem 100% pewien) po pewnym czasie odblokowuje sie takie cos ze postac stoi na srodku ekranu a zewszad zaczynaja nadchodzic potwory i kazdy z nich 'niesie' jakis wyraz - jak sie  ten wyraz wklepie to postac strzela i zabija potwora (wszystko w crimsonowatym klimacie oczywiscie - bardzo fajna grafika i sporo krwi :)

pozdrawiam
f.

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Listopad 06, 2008, 17:35:13
Kurcze no to był mój pomysł wymyslilem go juz jakies pół roku temu  ::)

Ale nie został zrealizowany  ;D

Offline Limal

• Użytkownik
    • http://wolnik.co.uk

# Listopad 06, 2008, 18:02:09
Macie, The Typing of the Dead, bardzo dobra gierka! Wydana przez SEGę, kopia gry The House of the Dead, z tą różnicą, że zamiast myszką/pistoletem strzelamy szybko napisanymi słowami.

A co do samego kursu polecam program pt. "Kurs maszynopisania".

Offline Knopi

• Użytkownik

# Listopad 08, 2008, 01:32:38
A do tego tryb multiplayer. Kilku graczy pisze tekst. Ten który napisze najszybciej i najlepiej wygrywa. Tylko trzeba zrobić punktację za błędy i prędkość.

Tak by można łamać captchę ! :D

Offline Mastah

• Użytkownik

# Styczeń 24, 2009, 12:37:53
Dobry pomysł, dodać jeszcze to tego tryb multiplayer tak jak powyżej panowie napisali.
I zrobić grę, w której ważna jest znajomość języka polskiego. Żeby dzisiejsza młodzież trochę się podszkoliła  :) bo to co widzę na forach to jest śmiech.
Dajmy na to gra via-www jesteśmy jakimś rycerzem i idziemy do sklepu. Tam żeby coś kupić należy, napisać to na klawiaturze.

NPC: Witam zacny rycerzu! W czym ci mogę pomóc?
Gracz: [Kcem kupic zuper sbroje] Tutaj piszemy nasz tekst.
NPC: Hej kolego, rodzice nie nauczyli cię pisać?
Gracz: Przepraszam, chciałbym kupić jakąś zbroję.
NPC: Od razu lepiej, za to że się poprawiłeś spuszczę ci trochę ceny.

Można zrobić coś takiego, naprawdę fajny pomysł.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 24, 2009, 15:31:59
@above: Masz na myśli coś a'la "widzisz tekst z błędami i przepisujesz poprawnie"? Fajne :)