Autor Wątek: Uniwersum Gwiezdnych Wojen - kto ma do tego prawa w Polsce?  (Przeczytany 1448 razy)

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Wrzesień 19, 2008, 15:06:17
Jak w temacie lub inaczej: kto miałby prawo przyczepić się do mnie w Polsce, gdybym wykorzystał realia SW w swojej grze wydanej tylko w Polsce? Z tego co widzę Lucas Arts nie ma swojej filii u nas w kraju.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline albireo

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2008, 15:11:47
Niezależnie od tego czy mają, czy nie mają kogoś kto dba o ich IP w Polsce, zawsze mogą się sami przyczepić.

Offline Cadious

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2008, 15:25:14
Niezależnie od tego gdzie byś nie był to prawa do Gwiezdnych Wojen ma LucasFilm. LucasArts jako firma podległa pod LucasFilm ma jako jedyna prawo do tworzenia gier w tym uniwersum. Choć zdarzało się tak, że jakaś inna firma uzyskiwała zezwolenie od LucasFilm na stworzenie gry w tych realiach. Tak na przykład było z pierwszą częścią Lego Star Wars. Choć według mnie gdybyś stworzył grę i nie czerpał z niej żadnych korzyści to nikt by się Ciebie nie czepiał. Przecież istnieje wiele fanowskich projektów i jakoś LucasFilm się do nich nie przyczepiło. Choć tutaj jest jeden wyjątek, a dokładnie mam na myśli grę Star Wars Combine, czyli grę via WWW. Gdy LucasArts tworzyło swoją grę MMO, to LucasFilm kazał twórcom  SW Combine zamknąć serwery z grą. To jednak wywołało ogromną falę oburzenia wśród fanów i LucasFilm w końcu ustąpiło, a SW Combine istnieje do dnia dzisiejszego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 15:29:08 wysłana przez Cadious »

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Wrzesień 19, 2008, 15:41:27
A nie jest tak, że LucasFilm musiałoby zarejestrować odpowiednie znaki towarowe w polskim urzędzie patentowym?

Offline albireo

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2008, 15:59:47
Nie musiałby, znaki towarowe są chronione niezależnie od tego, czy są zarejestrowane czy nie, rejestracja jedynie ułatwia dochodzenie swoich praw przed sądem. http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_towarowy