Autor Wątek: setClip - Java ME  (Przeczytany 1466 razy)

Offline Mel

• Użytkownik

# Wrzesień 08, 2008, 16:06:35
Witam,

Robię setClip() by ograniczyć obszar rysowania tylko do tego wyznaczonego. Nastepnie inna metoda używa również setClipa by techniką filmstripa narysować fonta bitmapowego. Oczywiście w tym momencie mój wcześniej ustawiony setClip jest kasowany/zamieniany na inną wartość. Efekt - tekst jest wstawiany tam, gdzie nie
powinien.

Czy istnieje sposób by inny kod (tu rysujący stringa na foncie bitmapowym) nie zmieniał wcześniejszego ustawienia ?
Jest jeszcze coś takiego jak setRect, ale nie wiem, czy ta funkcja może tutaj jakoś pomóc (brak doświadczenia).

Można oczywiście ograniczać nowego clipa względem ustawień tego  - powiedzmy - globalnego. Być może jest inna
bardziej szybka i tudzież finezyjna metoda :)

Pozdrawiam i dzięki za każdą podpowiedż.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 08, 2008, 16:42:06
Czy istnieje sposób by inny kod (tu rysujący stringa na foncie bitmapowym) nie zmieniał wcześniejszego ustawienia ?
Jasne ze istnieje sposób - ty tworzysz tą metodę, więc stwórz ją tak, żeby tego clipa nie zmieniała. :) W praktyce do rysowania fontów proponuję sobie zrobić zmienne "globalne", w których byś trzymał rozmiar okienka do rysowania, a funkcje rysujące fonty by ten rozmiar sprytnie uwzględniały (jako wspólną powierzchnię fonta i okienka) przy wyznaczaniu własnych clipów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2008, 16:42:29 wysłana przez Złośliwiec »

Offline Mel

• Użytkownik

# Wrzesień 09, 2008, 10:06:26
Jasne ze istnieje sposób - ty tworzysz tą metodę, więc stwórz ją tak, żeby tego clipa nie zmieniała. :) W praktyce do rysowania fontów proponuję sobie zrobić zmienne "globalne", w których byś trzymał rozmiar okienka do rysowania, a funkcje rysujące fonty by ten rozmiar sprytnie uwzględniały (jako wspólną powierzchnię fonta i okienka) przy wyznaczaniu własnych clipów.

Tak właśnie zrobiłem. Dzięki.