Autor Wątek: FirstCommand  (Przeczytany 9327 razy)

Offline TDM

• Użytkownik

# Kwiecień 15, 2006, 17:52:31
no tak zgadzam sie z toba ale niestety nic mi innego do glowy nie przychodzi:(

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2006, 08:51:37
A ja mysle, że gra calkiem ciekawa mogla by byc - zwlaszcza w trybie solo ]:->
Poza tym moznaby bylo taka napisac dla samego potrenowania pisania gier Multiplayer-owych.

Jakbyś ją kiedyś stworzył to daj znać - chętnie sprawdze co to wyszlo :)

Offline Silther

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2006, 14:50:03
A mi to trochę (bardzo ?) przypomina grę Starmageddon 2.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2006, 15:04:48 wysłana przez Queight »

Offline TDM

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2006, 19:40:40
no tak wlasie z tej gry wzilowem pomysl na ta gre:D:D

Offline dx0ne

• Użytkownik
    • Pierdoły od dx0ne'a

# Kwiecień 17, 2006, 22:31:28
TDM gratuluje takiego pomysłu!
Zapewnił ci na wieki honorowe miejsce w panteonie Boguff Gejm Desajna.

Offline really

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2006, 12:20:59
no tak wlasie z tej gry wzilowem pomysl na ta gre:D:D
Ja na twoim miejscu bym się nie śmiał.

A co do pomysłu - pomijając to, że jest zerżnięty z S2 (co sam przyznałeś), to jest banalnie prosty. Nie obraź się, ale przeciętny koder mógłby coś takiego wymyślić w ciągu 15-20min.

Offline TDM

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2006, 14:05:33
nie obraze sie bo wiem o tym. A moze ma ktos jakis pomysl na gre??

Offline Silther

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2006, 14:10:23
:-\
TDM przeczytaj opis działu, w którym umieściłeś tą grę. Poza tym wielu z nas ma mnóstwo pomysłów na gry, ale na przykład ma zamiar je napisać albo nie chce ich udostępniać, więc WYMYŚL COŚ SAM.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2006, 14:12:12 wysłana przez Czomolungma »

Offline eax

• Użytkownik

# Maj 22, 2006, 18:34:34
Czomolungma: tylko patrząc z drugiej strony człowiek ma często zaćmienia umysłu i za cholere nie może wpaść na jakiś pomysł :) A poza tym ... stworzyć w dzisiejszych czasach coś oryginalnego to jest naprawde wielka sztuka, w końcu jakby nie patrzeć kiedy już wpadniemy na jakiś genialny pomysł nagle okazuje się ,że to wszystko już było. Może nie w 1 projekcie ale twoje pomysły biorą swoje źródła w wielu grach. A z resztą... nie najeżdżaj na niego dopuki jeszcze nic nie skodził. Jak zrobi wielki shit co tylko bedzie zaśmiecał warsztat to wtedy można go opieprzać. Ostatnio nawet jestem świadkiem tego, że moi koledzy grają w gre "WarBlade" - taki jakby klon galaxiana znanego ze SNESa. I co? mimo, że sam pomysł tej gry jest stary jak świat to dzięki fajnej grafice i przyjemnej rozgrywce, gra ta dostaje bardzo dużej grywalności, a to jest przecież najważniejsze :)

Offline Silther

• Użytkownik

# Maj 22, 2006, 19:13:59
eax: Masz rację z tym, że często nie można wymyślic żadnej ciekawej gry, ale pomyśl, kto na forum dla programistów gier udostępni pomysł na świetną, oryginalną grę skoro może ją sam skodzic? Druga sprawa, nie zawsze trzeba mie oryginalny pomysł na grę, wystarczy ciekawe połączenie różnych gier lub jakiś ciekawy dodatek i gra już ma szanse na przebicie. Co do "WorldBlade" to klasyczne gry IMO rządzą się innymi zasadami.

Offline Demon

• Użytkownik

# Maj 22, 2006, 19:43:18
Sam też się niedawno wciągnąłem w Warblade'a, super gierka :]

Offline eax

• Użytkownik

# Maj 22, 2006, 20:46:59
Czomolungma: Po części masz racje, każdy kto ma oryginalny pomysł wykona go sam(albo z zaufaną grupą osób :) ). Ale jest też druga strona medalu. Pomysłodawca może nie być w stanie zaimplementować projektu ( np. z powodu zbyt niskich umiejętności programistycznych, bądź wpadł tylko przez przypadek na forum gamedev.pl i opowiedział o projekcie, który mu sie ostatnio przyśnił, a nie interesuje go GD [ baaardzo skrajny przypadek, co nie znaczy, że niemożliwy :) ]

a wracając do tematu :
Najechaliście na TDM za pomysł, który rzeczywiście nie jest najlepszy, ale to są tylko ogólne założenia gry. Może w wykonaniu znalazłoby się coś ( o ile autor ma wystarczające umiejętności itp.  - patrz akapit powyżej) co przyciągnęłoby uwagę graczy. Także na etapie wstępnych założeń projektu bezsensowne jest najeżdżanie na TDM'a za pomysł .. lepiej wskazać mu rzeczy, które mógłby wprowadzić do swojego projektu aby stał on się w pewien sposób innowacyjny. Najeżdżać można jak wykona już tą gre i okaże się ona dnem totalnym... 
Peace all :D

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Czerwiec 01, 2006, 18:57:15
Moze i pomysl nie jest najbardziej oryginalny ale jesli autor bedzie potrafil skodzic to w zadowalajacy sposob, bedzie to grywalne i stabilne - a co wazniejsze UKONCZY ten projekt - to popieram go w 100% i zachecam do pracy.

Offline Maedhros

• Użytkownik

# Czerwiec 04, 2006, 23:17:09
:-\
TDM przeczytaj opis działu, w którym umieściłeś tą grę. Poza tym wielu z nas ma mnóstwo pomysłów na gry, ale na przykład ma zamiar je napisać albo nie chce ich udostępniać, więc WYMYŚL COŚ SAM.

Albo nie chce zaśmiecać forum.

Offline really

• Użytkownik

# Czerwiec 05, 2006, 13:47:23
Moze i pomysl nie jest najbardziej oryginalny ale jesli autor bedzie potrafil skodzic to w zadowalajacy sposob, bedzie to grywalne i stabilne - a co wazniejsze UKONCZY ten projekt - to popieram go w 100% i zachecam do pracy.
Ja też zachęcam do pracy nad nią. IMO pomysł jest trochę zbyt prosty żeby dawać go na to forum, już lepiej w tym czasie zająć się jego implementacją i później pochwalić się gotową albo chociaż częściowo skończoną gierką.