Autor Wątek: !Nivou Emotions - Kulturalna Banda  (Przeczytany 4760 razy)

Offline wylie

• Użytkownik

# Sierpień 21, 2008, 17:57:22
To jeden z 3 podstawowych błędów nowicjuszy w gamedevie. Polecam do przeczytania: Three Novice Mistakes in Game Design - 3. It's Based on a Story. To jest po prostu złe podejście, bo prowadzi potem do wielu niekonsekwencji w tym co najważniejsze - w gameplay'u. Na ogół najpierw powinien przyjść pomysł na rozgrywkę i mechanikę gry, a potem do tego co się ma powinno dorobić się historię. Jest jeden prozaiczny powód na to, dobra historia w grze nie jest tym samym co dobra historia w filmie. Filmy są liniowe, pokazują rzeczy, których główny bohater nie widzi, rzeczy, które nijak nie da się przełożyć na grę. To co w filmie jest wciągające i po prostu fajne w grze może być nudne albo nieosiągalne.

Pomyślcie dobrze po raz kolejny, bo jeśli wymyślacie tylko historię, a gameplay jest gdzieś na drugim miejscu to warto zastanowić się jeszcze raz, czy wybraliście dobrą branżę...

Człowiek, którego wyżej cytuję dobrze gada. Zaczęliśmy wprawdzie trochę od dupy strony, to fakt. Największym problemem dla nas jest zrobienie gry w grze. Trafiają się na tym rynku produkcje, które dostają taki komentarz w werdykcie: "mało gry w grze". I to prawda. Ale osobiście kibicuje ekipie z Quantic Dream. Za ich Fahrenheita i nadchodzący Heavy Rain. To są moje główne inspiracje. Thanks people za te gorzkie słowa ale jak mawia stare porzekadło. Najgorsza prawda ale prawda. Muszę was jednak rozczarowac xD. Zainteresowań co do tej branży nie porzucę, możecie byc pewni. Ja kocham gry i chcę je robic, a czas pokaże, czy mi się uda. Wcale nie porywam się z motyką na słońce... i nawet nie na drogę mleczną. Po prostu staram się nabrac troche doswiadczenia. Tyle.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Sierpień 21, 2008, 18:47:04
Widać w naturze człowieka leży, że potrafi uczyć się tylko na własnych błędach, nie na cudzych. Uwierz mi, każdy z nas przerabiał ten etap. I wielu mimo marzeń o najlepszej polskiej grze wszechczasów nie wyszło poza etap Snake'a.

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 21, 2008, 19:13:02
I wielu mimo marzeń o najlepszej polskiej grze wszechczasów nie wyszło poza etap Snake'a.

Oprócz intoxicate'a :)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Sierpień 21, 2008, 20:54:15
Wiele więcej osób - Dark Imar, Anraz i s-ka... no oraz tych, którzy pracują w branży a zaczynali tak jak wielu tutaj.

Offline Mertruve

• Użytkownik

# Sierpień 21, 2008, 21:04:31
...ale oni mają już dowody osobiste :P

Offline wylie

• Użytkownik

# Sierpień 22, 2008, 22:30:28
Mertruve: No i co z tego? Może na wejście w branżę jestem jeszcze za młody, ale na naukę... oczywiście, że nie! I nikt mi nie zabroni się tym interesowac. Right?