Autor Wątek: Biblioteka SMTP dla Windowsa dla C++  (Przeczytany 2413 razy)

Offline De_Koder

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2008, 01:57:17
Witam,

Czy moglby mi ktos polecic jakas darmowa biblioteke dla C++ pozwalajaca na wysylanie maili (serwer przez ktory wysylam wymaga autoryzacji smtp, wiec ta funkcja jest wymagana) pod Windowsa?
Wszystko co wygooglowalem podczas moich 2 godzinnych poszukiwan ("SMTP/POP3 Email Engine", "chillcat smtp library") sa platne.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline skoti

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2008, 02:43:17
Witam,

Czy moglby mi ktos polecic jakas darmowa biblioteke dla C++ pozwalajaca na wysylanie maili (serwer przez ktory wysylam wymaga autoryzacji smtp, wiec ta funkcja jest wymagana) pod Windowsa?
Wszystko co wygooglowalem podczas moich 2 godzinnych poszukiwan ("SMTP/POP3 Email Engine", "chillcat smtp library") sa platne.
A po co Ci do wysyłania maili biblioteka? Otwierasz zwykłe połączenie do serwera i wysyłasz parę ciągów znaków i mail wysłany. Tak samo jak się wysyła maile przez telnet - do wysłania paru znaków szkoda korzystać z bibliotek (zresztą zadziwiło mnie że ktoś takie biblioteki sprzedaje ;p)

Offline De_Koder

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2008, 03:39:46
Witam,

A po co Ci do wysyłania maili biblioteka? Otwierasz zwykłe połączenie do serwera i wysyłasz parę ciągów znaków i mail wysłany. Tak samo jak się wysyła maile przez telnet - do wysłania paru znaków szkoda korzystać z bibliotek (zresztą zadziwiło mnie że ktoś takie biblioteki sprzedaje ;p)
I biblioteke kryptograficzna tez mam sobie przy okazji napisac w 2 minuty?
Poczytaj o tym jak dziala logowanie z autoryzacja na smtp

Offline skoti

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2008, 03:55:24
I biblioteke kryptograficzna tez mam sobie przy okazji napisac w 2 minuty?
Poczytaj o tym jak dziala logowanie z autoryzacja na smtp
Po pierwsze pewnie nie potrzebujesz przecież nic kodować jak chcesz wysyłać z jednego konta (lub kilku wcześniej zdefiniowanych) - raz sobie dla niego wygenerujesz i już jest tylko tekst do wrzucenia i nic nie kodujesz.
Po drugie w wypadku jeśli piszesz klienta poczty można użyć biblioteki kryptograficznej, a wysłanie pisać samemu więc nie wiem po co szukasz tego opakowanego tak (zresztą i tak przeważnie serwery używają Base64 który jest bardzo prosty do napisania z ręki - standardowe auth login - a raczej rzadko spotyka się CRAM-MD5)).

Po prostu użyj tego co Ci potrzebne, a nie szukaj opakowanej biblioteki kryptograficznej (która w pierwszym wypadku jest zupełnie zbędna) dodającą do jej funkcjonalności wysłanie paru znaków ;].
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 06:50:14 wysłana przez skoti »