Autor Wątek: Rynek gier komputerowych problem, praca licencjacka  (Przeczytany 9634 razy)

hunteriarz

• Gość
# Sierpień 28, 2008, 15:11:19
dobra podsumowanie mam juz cale, moze macie cos o piractwie ??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2008, 17:09:18 wysłana przez hunteriarz »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline piko84

• Użytkownik

# Sierpień 28, 2008, 18:53:35

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 28, 2008, 21:59:28
Link do ciekawej sprawy związanej z bezprawnymi groźbami i wymuszaniem pieniędzy pod domniemanym zarzutem piractwa.

hunteriarz

• Gość
# Wrzesień 02, 2008, 18:27:03
No widzę, że prace licencjackie-inżynierskie czy magisterskie o grach są bardzo popularne. Co google zapytam to tutaj mnie naprowadza mimo, że znam to forum od pół roku. Do autora: Też pisze taki sam temat a właściwie już kończę. Studiuję informatykę gospodarczą Mamy podobny spis treści. Ale u siebie zrobiłem oddzielne rozdziały jak rynek konsol ostatnich ośmiu lat wraz z PC oraz co kończę Gry i gracze na świecie i w Polsce. W sumie zastanawiam się nad piątym rozdziałem o tworzeniu gier. Najlepiej duuuuuuużo pytac sie google a szczególnie wejść na stronę http://www.vgchartz.com gdzie masz wszystkie dane sprzedaży wszystkich konsol i gier w danych dniach. Dzieki temu moja praca wzbogaciła się o niezbędne słupki aby przeanalizować sprzedaż ;)

Co do historii gier nie pisz tylko jakie gry powstawały oraz konsole ale też staraj się dużo tekstu poświęcać o sprzedaży w tamtych czasach. Pokażesz wtedy jak ten rynek co raz bardziej napędzał się.

To chyba wszystko. Jak co do mnie napisz. Może się z czymś wymienimy przed oddaniem pracy do promotora ;)

hunteriarz

• Gość
# Wrzesień 04, 2008, 16:50:11
oki jak cos to dam znac narazie moj promotor mnie chyba olewa  ::)

Offline hunteriarz1985

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2011, 13:34:28
Witam chcialem odswiezyc temat poniewaz pisze teraz "Rynek gier komputerowych w swiatowym kryzysie gospodarczym" :)
Mam takie pytanie potrzebuje jakies artykuly w magazynach(nic nie moge znalezc) albo ksiazki odnosnie gatunkow gier komputerowych, historie juz mam.
Nie moge korzystac praktycznie z internetu przez plagiat, bardzo prosillbym o pomoc, pozdrawam.

Offline 600

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2011, 15:34:35
Nie moge korzystac praktycznie z internetu przez plagiat, bardzo prosillbym o pomoc, pozdrawam.

Błędne założenie. Jeżeli wykorzystanie Internetu do napisania pracy licencjackiej/magisterskiej ogranicza się do użycia Googla a następnie kopiuj/wklej to powstanie praca, którą będzie można zakwalifikować jako plagiat. Jeżeli jednak znajdziesz w Internecie interesujące Ciebie informacje, nie pójdziesz na łatwiznę i przedstawisz te informacje w kontekście swojej pracy (nie zapominając o podaniu źródła informacji) to być może Twoja praca będzie nawet ciekawa.

Offline hunteriarz1985

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2011, 16:42:14
Rozumiem, mam tylko pytanie czy moge np dac gatunek gier komp. przygodowe i przekopiuje slowo w slowo i podam zrodlo czy to bedzie plagiat?
Czy musze wlasnymi slowami to zmieniac ?

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Sierpień 06, 2011, 16:51:47
Chłopie, definicje pojęć wrzucasz jako cytat. I podajesz źródło w przypisie.

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Sierpień 08, 2011, 07:57:43
Amazoon.com znajdz sobie ksiazki ktore traktuja o branzy, tak czy siak internet bedzie Ci niezbedny. Zal swoja droga ze profesorki daja Ci taki temat a nie maja pojecia o co chodzi, bo skad maja miec? Wywiady beda Ci potrzebne, ktore sa w sieci.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Sierpień 08, 2011, 08:13:16
Mam rozumieć, że w sieci nie ma nic na temat rynku gier komputerowych? :) Myślę, że spory procent tekstów w sieci jest właśnie o tym. Tylko to nie są gotowe rozdziały do jakiejś tam pracy zaliczeniowej. Trzeba się tym interesować i umieć wyciągnąć z tego to czego się potrzebuje, ułożyć, wyciągnąć wnioski. Na tym polega pisanie takich pracy. Przynajmniej teoretycznie. :)

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 08, 2011, 10:55:20
Chłopy, po 3 latach, to już chyba nieaktualne (w każdym razie w kontekście licencjatu, bo ciekawe informacje zawsze mogą się przydać). ;)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Sierpień 08, 2011, 11:38:59
Chłopy, po 3 latach, to już chyba nieaktualne (w każdym razie w kontekście licencjatu, bo ciekawe informacje zawsze mogą się przydać). ;)

Hehehe, faktycznie. :) Ktoś odświeżył wątek i nawet nie zerkałem na datę pierwszego posta. :)

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 08, 2011, 13:10:45
Witam chcialem odswiezyc temat poniewaz pisze teraz "Rynek gier komputerowych w swiatowym kryzysie gospodarczym" :)
Dyskusja raczej tyczy się tego, więc nie ma tu żadnej archeologii.

Offline hunteriarz1985

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2011, 15:22:09
Racja to tak naprawde nowy watek, szczerze ubolewam ze nie ma za duzo ksiazek na temat gier komputerowych, dobrze ze jest internet :D