Autor Wątek: Rynek gier komputerowych problem, praca licencjacka  (Przeczytany 9633 razy)

bies

• Gość
# Sierpień 08, 2008, 15:44:07
Mam problem, odnosnie mojej pracy. Trudno mi znalezc jakiekolwiek materiały, a szczegolnie bibliografie. Mam spis tresci, wstep nie chce za duzo brac z wikipedii prosze o pomoc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 08, 2008, 15:58:16
Mogę podesłać Analizę popularności futurystycznych strzelanin TPP i FPP oraz przygodówek point & click w przeciągu ostatniego roku (ok. 12 miesięcy wstecz) - o ile to pasuje do tematu pracy, bo nie doprecyzowałeś. Jeśli tematem jest po prostu Rynek gier komputerowych, to wolę nie pytać, na jakiej uczelni można pisać licencjat na tak ogólny temat. ;)

bies

• Gość
# Sierpień 08, 2008, 16:08:26
Raczej potrzebuje definicji gatunkow,trybow gier komputerowych, cos o platformach(PSX,Ps2,Ps3,X360,PC itp) na poczatek, a pozniej zajme sie analiza rynku.

Offline Kosai_

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 08, 2008, 16:41:07
wejdź na jakiekolwiek forum dyskusyjne o konsolach ;)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Sierpień 08, 2008, 22:58:56
Już było takie samo pytanie na tym forum, całkiem niedawno. Zobacz, może coś ciekawego tam znajdziesz:
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,6879.0.html

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Sierpień 10, 2008, 00:51:08
Ja tam nieskromnie polecę swojego arta: http://www.warsztat.gd/articles.php?x=view&id=236&comments=1#comments

Kilka lat temu z innych moich artów o "tworzeniu gier dla laików" korzystał jakiś student przy pracy magisterskiej, więc myślę że ten do licencjata również się przyda :-)

bies

• Gość
# Sierpień 10, 2008, 01:20:41
Za drobne 2.995$ możesz nabyć profesjonalną analizę 20 największych developerów 2007 roku.

http://www.gamedevresearch.com/top-20-publishers-2007.htm

Chciało by się powiedzieć "WARTO". hehe.

A tak na poważnie to warto przejrzeć news-y z gamasutry i stron dzieci tej witryny np. gamecarrerguide.com . Sam do jednego z rozdziałów mojej pracy stamtąd dane brałem. Można zacytować stamtąd także innych prace magisterskie/doktorskie w temacie.

Offline prophet

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2008, 01:55:25
Nie wiem czy interesują Cię zarobki w branży ale jeśli tak to - LINK.
Na pewno sporo ciekawych informacji znajdziesz na GameProducer.

bies

• Gość
# Sierpień 11, 2008, 14:35:51
o widze ze ludzie tutaj sa w temacie, dziekuje bardzo i czekam na dodatkowe materialy

bies

• Gość
# Sierpień 24, 2008, 15:07:20
Mianowicie swoja prace podzielilem na 3 czesci, napisalem juz pierwsze 2 punkty
I Wprowadzenie do gier komputerowych
1- Gra komputerowa
1- Gatunki gier komputerowych
II Historia i platformy gier komputerowych
1- Historia gier komputerowych
2-Automaty
3-konsole
4-komputery
5-Urządzenia przenośne
III Rynek gier komputerowych w Polsce i na świecie

Nie wiem za bardzo jak wziasc sie za ostatni. Chce na poczatku napisac definicje rynku i co dalej. Co proponujecie ?

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Sierpień 24, 2008, 21:12:59
Myślę że ciekawe mogłoby być porównanie, wieńczące całą prace- rozwój rynku światowego i Polskiego na przestrzeni kilku lat, pod względem płac, ludzi zaangażowanych w gamedev, ilości firm które wkroczyły na giełde itd.
No i oczywiście rokowania na przyszłość- czy(a właściwie kiedy ;D) Polska będzie na prawdę liczyła się na światowym growym rynku, czy dzięki Wiedźminowi i Necrovision rodzime zespoły odczują większe zainteresowanie ze strony zagranicznych wydawców, czy nadal będziemy wiernymi użytkownikami pecetów czy jednak powoli zaczniemy ulegać fali zza oceanu i zaleją nas taniejące konsole :)
Wydaje mi się że masz tutaj na prawdę szerokie pole do popisu i jedynym ograniczeniem powinny być rzetelne źródła informacji  ;)

bies

• Gość
# Sierpień 28, 2008, 14:57:15
potrzebuje wnioskow, jakiegos artykulu z podsumowaniem najlepiej za rok 2007

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Sierpień 28, 2008, 15:00:42

Czy wniosków przypadkiem się samemu nie wyciąga? :P

Jeszcze jeden naciągany magister się szykuje?

bies

• Gość
# Sierpień 28, 2008, 15:08:26
Czy wniosków przypadkiem się samemu nie wyciąga? :P
Jeszcze jeden naciągany magister się szykuje?
Eee, to tylko praca licencjacka. ;D