Autor Wątek: [GlScene][Delphi] Jak rozmieścić spirity po wybranym przez siebie polu/terenie  (Przeczytany 3108 razy)

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 17:47:52
Pytanie tak jak w temacie....

Prosił bym o dokładne wyjasnienie o co chodzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam  ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline infernus

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 18:07:35
Prosił bym o dokładne wyjasnienie o co chodzi.

Wlasnie....
No bo w czym problem lezy konkretnie?

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 18:51:39
jestem początkujacym i nie wiem jak to zrobić że ustalam gdzie mają być rozmieszczone te spirity i pokazane na mapie

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 18:58:19
jestem początkujacym i nie wiem jak to zrobić że ustalam gdzie mają być rozmieszczone te spirity i pokazane na mapie

Nadal strasznie to niejasne. Najlepiej ustal ręcznie gdzie mają być rozmieszczone :)

Offline Kosai_

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 04, 2008, 19:22:59
to może tak: nikt na gamedevie nie jest wróżką. nikt nie wie, o jaką mapę ci chodzi. postaw się na naszym miejscu xD

edit:

czekaj... twój poprzedni temat to 'jak zrobić trawę'. czyli pewnie chodzi ci o billboardy?

billboard to po prostu oteksturowany prostokąt. ustawiasz go na mapie na podstawie jakichś danych wejściowych oraz wysokości terenu w danym punkcie. o to chodzi?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2008, 19:25:59 wysłana przez Kosai_ »

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 19:27:00
mam height mapę która jest nieskonczenie długa...

i chcę na niej ustawić spirity...
chcę aby było ich dużo

Oto przykład jak bym chciał zrobic:

|_____________________|

tam gdzie te kropiki to naprzykład moze to być grzybek.

Czyli trzeba zrobić tablice i ustalić odkąd do kąd maję być te spirity i jes stworzyć ale ja nie umiem tego zrobić musicie mnie naprowadzic.

Offline Kosai_

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 04, 2008, 19:27:45
tak jak napisałem w poprzednim poście -.-

Offline SiMet

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 20:38:38

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 21:21:24
no właśnie o to choodzi  nie umiem zrobic tej trawki i nawet nie wiem co to są te bilboardy czy jak to tam...

Niech ktoś mi wytłumaczy jak robi sie te bilboardy  pls bo robie gre juz nawet sporoz zrobiłem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2008, 21:23:50 wysłana przez szmyrcyk »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 04, 2008, 21:48:23
Niech ktoś mi wytłumaczy jak robi sie te bilboardy  pls bo robie gre juz nawet sporoz zrobiłem
A poszukać to nie łaska? ;) Włazisz na google.com, wklepujesz "opengl billboard tutorial" i coś na pewno znajdziesz. Trochę samodzielności, bo bez tego w tym fachu zginiesz. :)

Offline Kosai_

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 04, 2008, 22:58:14
powinieneś Krzyśkowi, za pokazanie ci takiej pomocnej strony jak google, dać karmę ;) i na przyszłość mógłbyś lepiej formułować pytania

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 23:09:38
powinieneś Krzyśkowi, za pokazanie ci takiej pomocnej strony jak google, dać karmę ;) i na przyszłość mógłbyś lepiej formułować pytania

Jak bym jeszcze wiedział jak

Offline Minus

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 23:26:37
Z tego co się orientuję, to najpierw trzeba napisać 20 postów.
Sorki za offtopa.

Offline SiMet

• Użytkownik

# Sierpień 04, 2008, 23:52:21
Ale jakie bilbory, sprite sheet to jest normalny obrazek zrobiony np w paincie. Chyba nie trzeba tutorialu do tego?
Potem korzystasz z tego co ja Ci podalem i juz w swojej grze masz odpowiednie elementy.

Offline szmyrcyk

• Użytkownik

# Sierpień 05, 2008, 11:51:35
Ale jakie bilbory, sprite sheet to jest normalny obrazek zrobiony np w paincie. Chyba nie trzeba tutorialu do tego?
Potem korzystasz z tego co ja Ci podalem i juz w swojej grze masz odpowiednie elementy.

Owszem, Spirity, ale nie mam zamiaru ich rozmieszczać ręcznie...
chciał bym że tak powiem zasiać "pole" tych spiritów