Autor Wątek: Warsztat Summer of Code 2008  (Przeczytany 27613 razy)

Offline compawo

• Użytkownik

# Lipiec 17, 2008, 23:17:33
Chętnie wziąłbym udział. Mam jedno pytanie dotyczące platform - czy można napisać grę pod komórkę i ewentualnie dorzucić emulator lub link do niego?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Lipiec 18, 2008, 21:44:52
Zgodnie z zasadami nie jest to zabronione, można pisać na dowolną platformę.

Pomyśl tylko, jak wielu osobom będzie się chciało ściągnąć i zainstalować emulator, żeby zobaczyć Twoją grę.

Offline borys94

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2008, 22:05:01
Chętnie wezmę udział. Mam pytanie (odpowiedzi nie znalazłem na stronie poprzedniej edycji): Czy można używać grafik i dźwięków nie stworzonych przez siebie? Wiem, że na Combo jest to dozwolone, ale Warsztat Summer of Code to taka specjalna edycja :).

Offline krajek

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2008, 22:08:57
Zgodnie z zasadami nie jest to zabronione, można pisać na dowolną platformę.

Pomyśl tylko, jak wielu osobom będzie się chciało ściągnąć i zainstalować emulator, żeby zobaczyć Twoją grę.
Ja tam bym się pofatygował ;).

Chętnie wezmę udział. Mam pytanie (odpowiedzi nie znalazłem na stronie poprzedniej edycji): Czy można używać grafik i dźwięków nie stworzonych przez siebie? Wiem, że na Combo jest to dozwolone, ale Warsztat Summer of Code to taka specjalna edycja :).
Oczywiście można.

Offline Reg

• Administrator

# Lipiec 18, 2008, 22:36:17
Oficjalne ogłoszenie

Najwyższy czas ogłosić tegoroczne Warsztat Summer of Code - imprezę polegającą na tym, by na koniec wakacji (tych dłuższych, studenckich - czyli na koniec wcześnia) zaprezentować i porównać jako prace konkursowe gry napisane przez nas w czasie wakacji. Zasady są podobne do zeszłorocznych. Zachęcam do kodowania i do chwalenia się postępami w specjalnym dziale na forum.

http://www.warsztat.gd/compo/summer2008/index.html - Strona Warsztat Summer of Code 2008
http://forum.warsztat.gd/index.php/board,51.0.html - Dział forum
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,7418.0.html - Wątek główny forum

/Oficjalne ogłoszenie

A nie swojej grafiki i innych materiałów można używać, o ile są legalne - darmowe, wykonane przez kolegę czy inaczej za pozwoleniem autora. Za ewentualne złamanie praw autorskich do takich materiałów odpowiedzialność ponosi autor danej pracy konkursowej. Organizator nie sprawdza takich rzeczy.

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Lipiec 18, 2008, 22:42:23
I fajnie: Na WSOC 2008 czekałem od roku. Dowiedziałem się o istnieniu Compo... Rok temu na WSOCu, Chciałem wziąć udział, ale nie zdążyłem  ;)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2008, 00:21:57
Hmm... sądziłem że każda edycja WSoC będzie miała swój własny poddział na forum - wrzucenie wszystkiego do jednego działu powoduje, że nie można na pierwszy rzut oka odróżnić gier zeszłorocznych od tegorocznych i robi się bałagan...

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2008, 00:29:56
O, to prawda ;) Wiszą tam wątki zeszłorocznych gier i zrobi się bajzel :/

Offline Reg

• Administrator

# Lipiec 20, 2008, 22:47:57
E tam bajzel, przecież widać które są nowe a które stare. No i sortują się wg daty.

Na forum TIGSource też mają jeden dział na wątki dotyczące poszczególnych gier ze wszystkich swoich konkursów:
http://forums.tigsource.com/index.php?board=9.0

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 20, 2008, 23:00:59
Proponuję nazwy tematów w stylu:
[2008] Gra
[2008] Inna gra
[2007] Starsza Gra
...

I wilk syty, i koniom lżej ;)

Offline dynax

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2008, 11:01:50
Ja napiszę plaformówkę. Właśnie projektuje :)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Lipiec 24, 2008, 14:52:25
Mam pytanie dotyczące WSoC, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi w regulaminie.

Tworzę w grupie grę, którą podpiszemy nazwą "Negative" i wyślemy na WSoC 2008. Czy w takim razie mogę wysłać także własną grę, lecz jako osobną pracę, podpisaną moją ksywką?

Vipa

• Gość
# Lipiec 24, 2008, 15:12:15
Nie znam regulaminu ale zaloze sie ze: moznesz, mozesz i jeszcze raz mozesz :P. Dlaczego? Po prostu - im wiecej prac, tym lepiej :)

Offline Reg

• Administrator

# Lipiec 24, 2008, 20:52:33
k_b: Niestety tak nie można. To wynika z punktu zasad WSOC wg których ta sama osoba nie może się pojawić dwa razy w wynikach, czy to w różnych grupach czy jako grupa i osoba indywidualna. Po prostu nie ma jak wpisać tego potem do bazy danych. Dlatego swoją grę dołącz do paczki z pracą swojego teamu i będzie git - dwie gry w jednym, ludzie na pewno to docenią :)

Vipa

• Gość
# Lipiec 24, 2008, 21:01:52
Kurcze pozazdrościć wolnego czasu :D. Mimo, iż miałem naprawdę dobre chęci nie wezmę udziału z braku wolnej chwili :(.