Autor Wątek: Kaneva Game Platform darmowe narzędzie do tworzenia gier MMO  (Przeczytany 1944 razy)

Offline Darnoc

• Użytkownik

# Czerwiec 11, 2008, 15:36:44
Po poł godzinnym namyśle stwierdzam że stworzenie na KGP gry na ten moment jest bezsensowne. :) Proponuję jednak żeby rozpowszechnić Kanevę na tym forum jako narzędzie do tworzenia gier. Powinniśmy się zabrać za jakiegoś MMo dopiero kiedy kilka osób bardzo dobrze pozna to narzędzie. Tutaj strona z Kanevą  https://elite.kaneva.com/. Pragram ma naprawdę ogromne możliwości. Prośba do moderatorów żeby założyli odpowiedni działa na forum gdzie moglibyśmy dyskutować na temat Kanevy.
Jeśli ktokolwiek będzie miał problemy ze zdobyciem beta testera i pluginu do maxa 9.0 niech napisze to postaram się go udostępnić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 20:28:49 wysłana przez Darnoc »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Czerwiec 11, 2008, 15:56:33
Masz oczywiscie licencje na Eragona?

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 11, 2008, 18:35:29
Moim zdaniem zabierasz sie za to od d... strony.

Offline Kyroman

• Użytkownik

# Czerwiec 11, 2008, 19:10:13
Dlaczego Eragon? Ze względu na to że jeszcze nie zrobiono gry na podstawie tej ksiązki
Nie, a ja cały czas myślałem, że TA gra, wydana na siedem różnych platform, jest oparta na Eragonie :P

Osobiście nie kopiowałbym Eragona. Nie tyle, że musiałbyś się zmówić z autorem o licencję, nie tyle, że ktoś już to zrobił, ale że po prostu sama książka nie ma zbyt wiele do zaoferowania pod względem oryginalności. A, jak się orientuję, sam autor stwierdził, że wzorował się na Tolkienie. Od Tolkiena odróżniają go chyba tylko Urgale, poza tym wszystko jest takie same. Tak więc, równie dobrze mógłbyś kopiować Tolkiena, ale - to także już ktoś zrobił :P

Tak więc - pomysł na wykorzystanie gotowego narzędzia całkiem dobry, ale na Twoim miejscu zająłbym się stworzeniem autorskiego świata. Poza tym, dla uściślenia - planujesz MMORPG, czy MMOH&S?

PS: Wyszła trzecia część? Nawet nie wiedziałem. Warto czytać czy nuda? :P

Offline Darnoc

• Użytkownik

# Czerwiec 11, 2008, 20:28:23
Updatewołem posta. Zachęcam wszystkich do zbadania dogłębnie Kanevy i wymieniania się uwagami na jej temat. A co do trzeciej częsci Dziedzictwa, to nazywa się Brisingr i w Polsce ukaże się 17 listopada.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 20:33:53 wysłana przez Darnoc »

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 11, 2008, 20:51:24
Się zapędziłeś - byśmy tu mieli 500 działów - każdy dla innego silnika, czy narzędzia. Poza tym dany dział można założyć jako worek na dotychczasowe tematy w danej dziedzinie, a tu niewiele ludzi o tej Kadevie słyszało, czy w ogóle ma zamiar to coś, w wersji beta, dotknąć. Jak znam życie - jeżeli jest dobre - to w pełnej wersji będzie płatne. No chyba że czegoś nie doczytałem i już jest płatne.

bs.mechanik

• Gość
# Czerwiec 11, 2008, 21:03:34
@poopa:
Przeczytaj tytuł wątku ;)

@Darnoc:
Po poł godzinnym namyśle stwierdzam że stworzenie na KGP gry na ten moment jest bezsensowne. :)

no szybko myslisz... ;)

Z twoich postów wynika,że to co tak usilnie próbujesz wypromować, to zwykły click.
Warsztat to forum dla programistów gier.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 21:10:59 wysłana przez bs.mechanik »