Autor Wątek: środki z UE  (Przeczytany 2417 razy)

mordownia

• Gość
# Czerwiec 04, 2008, 13:59:10
Daj spokój, do niczego to nie prowadzi.  :P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

mordownia

• Gość
# Czerwiec 04, 2008, 14:37:59
Luzik ziomuś, po prostu jak sobie przypominam o "wspieraniu" czegokolwiek przez państwo czy eurokołchoz to mnie zaczyna głowa boleć... w Polsce wielu ludzi zakłada firmy i wszystkim potrzeba przede wszystkim pieniędzy, więc instytucje przeznaczone do dysponowania nimi mają wysokie (i niestety zbyt wysokie dla początkujących) wymagania. Nie liczy się pomysł, umiejętności czy biznesplan tylko wpasowanie się w wymagania (mi kobieta w urzędzie pracy powiedziała, że muszę mieć najpierw odbytą służbę wojskową, co ostatecznie okazało się bez znaczenia, ale mamony później i tak nie dostałem, bo nie byłem przez trzy miesiące zarejestrowany jako bezrobotny) albo posiadanie pieniędzy (jak - przynajmniej w moim wypadku - w staraniu się o dotacje z UE).

ale spróbować zawsze warto, choćby po to, żeby przekonać się jak to wygląda od wewnątrz ;D

Offline mmf

• Użytkownik

# Czerwiec 04, 2008, 18:21:04
Mimo wszystko po prostu jak było to już napisane to trzeba się na tym znać. Wielka biurokracja i tyle. A o tym kto siedzi w urzędach, żeby "pomagać" to już w ogóle nie powiem. Czasem lepiej wziąć się po prostu i poczytać z internetu samemu dokładnie  ::) Ja ogólnie znam kilka osób, które dostały takie dotacje, znam ogólnie kogoś kto się po prostu zajmuje tymi wnioskami i tak dalej zawodowo. Ogólnie da się to dostać, zwłaszcza na start, ale jest to naprawde dość marna kasa w porównaniu do nakładów na wyprodukowanie gry. Zresztą gry mają za duży średni okres produkcji i choćby dlatego o takie dofinansowania nie opłaca się starać. No chyba, że gre masz już w domu napisaną i tylko potrzebujesz założyć firmę, bo byłby to dla Ciebie wygodniejsze. Ogólnie ciężka sprawa, uważaj żeby się przy noszeniu papierów nie przedźwigał ;)

Offline duzamasa

• Użytkownik

# Czerwiec 04, 2008, 21:21:47
Tak w Polsce są wydawane pieniądze na "rozwój innowacyjne gospodarki":
http://www.msp.money.pl/wiadomosci/doradzamy/artykul/mlode;firmy;nie;chca;korzystac;z;inkubatorow,57,0,336185.html

Na końcu czytamy:

Cytat: Money
Gdzie idą pieniądze?

Skoro nie na innowacyjność, to na co zostały wydane pieniądze? Na rozbudowę i budowę nowych obiektów ...

Osobiście odnoszę wrażenie, że urzędnicy dbają tylko o swoje "ciepłe posadki".