Autor Wątek: Wydajny i tani internet  (Przeczytany 2472 razy)

Offline animator

• Użytkownik

# Maj 29, 2008, 22:31:25
Używam komputera jako serwera do gry multiplayer. Ogranicza mnie jednak transfer internetu. Mam kablowy net 1MB lecz niedługo się przenoszę i będę miał 2x mniej. Potrzeba mi minimalnie 1MB na wejściu i tyle samo na wyjściu. Jednak po zapoznaniu się z kilkoma ofertami (neostrada, tele2, netia, chello i miejscowa radiówka) uważam że nie ma to sensu. Dają 0,5MB wychodzącego przy 6MB wchodzącego. Nie dosyć że za mało tego pierwszego to jeszcze za 170zł. Jest może jakiś dziwny dostawca który by oferował korzystne dla mnie warunki? Może sięktoś z Was spotkał z tym...

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Maj 29, 2008, 22:45:52
Myśle ze przedstawiona przez ciebie oferta jest chyba najlepsza z neostrady(tak myśle). Musisz chyba postwic ten serwer gdzies w anglii wykupujac poprostu miejsce serwerowe ;D Albo ograniczyc w jakis sposob gre aby wysylala tylko to co najwazniejsze

Offline animator

• Użytkownik

# Maj 30, 2008, 00:16:28
Wysyłanie danych ograniczyłem do minimum. Neo jest drogie i ma trochę za mały transfer wychodzący. Ja bym im oddał te 5Mb z 6 za 1Mb wychodzących (niestety nie pójdą na ten układ). Jest jeszcze nieśmiała oferta UPC gdzie dają 10 Mb/1Mb lecz są dwa ale. Pierwsze że nie ma ich usługi w moim mieście (30km od mojego miasta już są - pech). Po dwa to jest prędkość do xxxMb więc średnio może być też 10x mniej i nie mogę się żalić pomimo wydanych 100 zł na instalację.
Wracając do neo to zdzierają kasę której mam aktualnie mało. Opłaca się jak weźmiesz na 2 lata a ja nie chcę się z tym męczyć tak długo. Najlepiej to bym wziął na 5-8 miesięcy.

Weź człowieku rozwijaj projekty w Polsce... Tu się rozwijają kościoły, menele, koreańczycy, rząd, podatki i dziury w budżecie & na drogach.

bies

• Gość
# Maj 30, 2008, 02:59:10
No z "neo" to ciężko będzie z wysyłem, bo to w końcu ADSL, więc wysył zawsze będzie mniejszy od downloadu ;)

Offline misioslaw

• Użytkownik
    • www.asmforce.eu

# Maj 30, 2008, 10:12:05
Wysyłanie danych ograniczyłem do minimum. Neo jest drogie i ma trochę za mały transfer wychodzący. Ja bym im oddał te 5Mb z 6 za 1Mb wychodzących (niestety nie pójdą na ten układ). Jest jeszcze nieśmiała oferta UPC gdzie dają 10 Mb/1Mb lecz są dwa ale. Pierwsze że nie ma ich usługi w moim mieście (30km od mojego miasta już są - pech). Po dwa to jest prędkość do xxxMb więc średnio może być też 10x mniej i nie mogę się żalić pomimo wydanych 100 zł na instalację.
Wracając do neo to zdzierają kasę której mam aktualnie mało. Opłaca się jak weźmiesz na 2 lata a ja nie chcę się z tym męczyć tak długo. Najlepiej to bym wziął na 5-8 miesięcy.

Weź człowieku rozwijaj projekty w Polsce... Tu się rozwijają kościoły, menele, koreańczycy, rząd, podatki i dziury w budżecie & na drogach.

Poskarż sie tym którzy naprawdę przyczynili sie do zahamowania rozwoju internetu w Polsce : kombinacje w stylu rozdzielania SDI na 8 osób czy nawet Neo512 na osób 30. Dzięki temu przez wiele lat rozwój infrastruktury w kraju nie był potrzebny.
Przez ostatnie 10 lat miałem okazje obserwować rozwój internetu w Hiszpanii, gdzie zwykle ze względu na odległości takich kombinacji nie można było stosować. Wyszło to tylko na dobre. W chwili gdy sie podłączałem łącze 256k kosztowało 2x tyle co Neostrada 512 w Polsce. Obecnie za tą samą cenę dostaje łącze 12 krotnie szybsze, i nie jest to najtańsza oferta.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Maj 30, 2008, 10:27:06
Te kombinacje nie wzięły się znikąd ani z ludzkiej złośliwości, tylko z nieprawdopodobnych cen dostępu do Internetu w Polsce w stosunku do zarobków ludzi.

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Maj 30, 2008, 12:49:45
Dokładnie tak, każdy szuka najtańszej oferty dla siebie, a najtaniej jest zawsze łącze podzielić.

Offline marcinm100

• Użytkownik

# Maj 30, 2008, 16:32:17
Poskarż sie tym którzy naprawdę przyczynili sie do zahamowania rozwoju internetu w Polsce : kombinacje w stylu rozdzielania SDI na 8 osób czy nawet Neo512 na osób 30. Dzięki temu przez wiele lat rozwój infrastruktury w kraju nie był potrzebny.
Przez ostatnie 10 lat miałem okazje obserwować rozwój internetu w Hiszpanii, gdzie zwykle ze względu na odległości takich kombinacji nie można było stosować. Wyszło to tylko na dobre. W chwili gdy sie podłączałem łącze 256k kosztowało 2x tyle co Neostrada 512 w Polsce. Obecnie za tą samą cenę dostaje łącze 12 krotnie szybsze, i nie jest to najtańsza oferta.
Łączy do sieci elektrycznej nikt nie dzielił na 30 osób, a po awarii w Szczecinie okazało się, że infrastruktura jest w opłakanym stanie. Poprostu taki kraj, nikt z rozwojem się nie ściga bo widzą że jak nic lepszego nie będzie, to klient i za byle co zapłaci. Już nic nie mówiąc o  modernizacjach, bo po co, jak jest i działa, do czasu niestety.

bies

• Gość
# Maj 30, 2008, 17:00:47
Albo ktoś myśli, że skoro coś działa to po co to zmieniać ? Jak dla mnie takie podejście to dziecinada. A net z gniazdka elektrycznego to zły pomysł.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Maj 30, 2008, 17:09:31
A net z gniazdka elektrycznego to zły pomysł.
Niby czemu?

bies

• Gość
# Maj 30, 2008, 17:12:45
A net z gniazdka elektrycznego to zły pomysł.
Niby czemu?
Za dużo zakłóceń jest w sieci elektrycznej (dokładnie nie wiem), ale ten pomysł się nie sprawdził (zasłyszane).

bies

• Gość
# Maj 30, 2008, 17:21:14
Używam komputera jako serwera do gry multiplayer. Ogranicza mnie jednak transfer internetu. Mam kablowy net 1MB lecz niedługo się przenoszę i będę miał 2x mniej. Potrzeba mi minimalnie 1MB na wejściu i tyle samo na wyjściu. Jednak po zapoznaniu się z kilkoma ofertami (neostrada, tele2, netia, chello i miejscowa radiówka) uważam że nie ma to sensu. Dają 0,5MB wychodzącego przy 6MB wchodzącego. Nie dosyć że za mało tego pierwszego to jeszcze za 170zł. Jest może jakiś dziwny dostawca który by oferował korzystne dla mnie warunki? Może sięktoś z Was spotkał z tym...
Tak, http://zabki.waw.pl/. Ale to lokalny provider. Ale jeśli jesteś w Warszawie to oferują również usługi kolokacyjne i są otwarci na negocjacje -- czyli można u nich postawić serwer z łączem 2/2 MBit.

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Maj 30, 2008, 17:33:53
A może net satelitarny?? ale nie wiem ile tam jest wysyłane.

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Maj 30, 2008, 17:51:11
A może net satelitarny?? ale nie wiem ile tam jest wysyłane.

"Wydajny internet satelitarny" to oksymoron.