Autor Wątek: Pogromcy Potworów  (Przeczytany 26757 razy)

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Maj 27, 2008, 02:35:37
"Pogromcy Potworów" będzie darmową grą RPG.

Gra pisana jest w Delphi z użyciem komponentu "Omega" (DirectX 8.1).

W grze wcielamy się w role jednego z mieszkańców mrocznego świata pełnego potworów. Nasz bohater należy do antycznego klanu "Pogromców Potworów", jego zadaniem jest chronić ludzi przed mrocznymi istotami żyjącymi w tym świecie...

Jak to bywa w grach RPG życie naszego bohatera będzie polegało na niekończącej się walce z potworami, wykonywaniu zadań, wydawaniu złota na przedmioty, czary i inne rzeczy które ułatwią nam pokonanie wrogów...

Walka w grze odbywa się w trybie turowym.

Kilka screenów z gry:

Strona projektu: http://mrprotek.victorygames.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 23:41:08 wysłana przez Mr.Protek »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Maj 27, 2008, 09:39:33
Widać, że skupiłeś się bardziej na robieniu samej gry niż na obmyślaniu wykręconej fabuły (przynajmniej sądząc ze skrótowego opisu) i patrząc na załączone zrzuty... wyszło to grze na dobre! I nawet podoba mi się ten trochę oldschoolowy wygląd grafki.

Offline yomyn

• Użytkownik
    • yomyn::dev

# Maj 27, 2008, 09:49:16
Gra jest swietna. Od grafiki po cala reszte. Gralem troche w wersje ktora jest na stronie i nie moge sie doczekac tej finalnej ;) Powodzenia.

-yomyn

Offline mosowski

• Użytkownik

# Maj 27, 2008, 09:57:19
Ahh To jest TO! Konkretna gra. Projekt również nienajgorszy, a co najważniejsze, masz realne szanse na ukończenie gry. Powodzenia!

//Możesz urozmaicić walkę wprowadzając np. system kartowy, taki jak był w Dragon Ballu na snesa ( http://www.youtube.com/watch?v=5BgVSwYOmb8 )
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 10:04:20 wysłana przez Szatan Wcielony »

Offline Kyroman

• Użytkownik

# Maj 27, 2008, 11:15:32
Jak to bywa w grach RPG...
...zazwyczaj nie mają one nic z RPG wspólnego. Ale od strony graficznej jak najbardziej mi się podoba, szczególnie modele postaci. ;)

yfan

• Gość
# Maj 27, 2008, 17:45:17
Tak tak, modele są wspaniałe! To jest twórczość amatorska w najlepszym sensie, nie do powielenia w warunkach profesjonalnych :).

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Maj 27, 2008, 18:02:40
Wiadomo że nie ma tu mowy o profesjonalnej grafice ;D Fakt faktem że mój talent to programowanie, nie grafika, a to co tu widać to szczyt moich umiejętności graficznych. ;D Gdybym znał jakiegoś grafika to gra wyglądała by dużo dużo lepiej :D Parę osób (grafików) już wcześniej oferowało pomoc, ale jak na razie tylko na słowach się skończyło, dlatego jak naprawdę chcesz coś stworzyć to licz tylko na siebie, tego się nauczyłem do tej pory ;)

Offline Charibo

• Redaktor

# Maj 27, 2008, 18:41:41
Mega, MEGA genialna gra! Świetna! :)

Fajnie byłoby ją widzieć skończoną :)

Offline Kaszuba

• Użytkownik
    • Blog

# Maj 27, 2008, 18:51:22
Widać, że dużo masz już zrobione. Oby tak dalej i powodzenia w doprowadzeniu projektu do końca, co często okazuje się trudne :)

PS. Chyba już drugi RPG, który jest kontynuowany na Warsztacie. Robisz konkurencje Złośliwcowi?  :P
PPS. Dobrze, że nie MMO  :P

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Maj 27, 2008, 20:24:52
Nieźle, nieźle... Gratulacje :). Przydałby się teraz jakiś bardziej zaawansowany system rozmowy z postaciami, no i walkę można by uczynić nieco bardziej dynamiczną - może jakby walczący stali bliżej siebie i nie musieli tyle biegać, to grałoby się ciekawiej ;).

Widać, że dużo masz już zrobione.

Na twoim miejscu nie oceniałbym tak pochopnie - na początku zawsze jest łatwo :).

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Maj 27, 2008, 20:35:17
Najbardziej w całej grze przeszkadza mi rozmiar czcionek - są kilkukrotnie za duże.

Z innych uwag:
Patrząc na screeny chciałem zaproponowac, żeby walki toczyły się jednak w normalnym widoku z góry. Jednak kiedy zagrałem, zmieniłem zdanie, jest super tak jak jest teraz :)

Keep up the good work :D I zrób z tego RPG'a a nie hack'n'slash'a :)

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Maj 27, 2008, 21:20:30
Sporo jest zrobione przyznam :D Można swobodnie poruszać się po mapie, spotykać na niej ludzi którzy mają nam coś do powiedzenia, czy wrogów z którymi walczymy. Można odwiedzać sklepy i kupować w nich przedmioty, czary, czy inne usługi np. trening, nocleg, naprawa broni itd. Gdy rozpoczynałem pracę nad projektem pierw stworzyłem system walki, przedmioty, czary i obmyśliłem ich funkcjonowanie. Później stworzyłem sztuczną inteligencję dla wrogów aby umieli się posługiwać tymi przedmiotami/czarami. W grze na razie jeszcze tego nie widać bo mało wrogów ma jakieś przedmioty/czary przy sobie :D Gdy stworzyłem już system walki zacząłem pisać Edytor Map w którym miałem zamiar tworzyć mapę świata. I gdy go w końcu napisałem zacząłem tworzyć mapę gry. W nim ustalam położenie gruntów, obiektów, sklepów, miejsc w których generują się postacie, miejsc teleportujących w inne miejsce na mapie, a już niedługo będę w nim tworzył zadania w grze. Największym moim utrapieniem jest oczywiście grafika, długo mi schodzi z tworzeniem nowych postaci do gry niestety :P I tak naprawdę na tworzenie grafiki i pracę w edytorze map przeznaczam około 95% czasu pracy nad grą w tym momencie. :D Ale nie jest źle, więcej już jest zrobione niż zostało do zrobienia ;D

Ogólnie rozmowy z NPC będą bardziej rozbudowane, ale to nadal będą monologi. ;)

Co do bardziej dynamicznej walki, teraz walka może się wydawać "nudnawa" dlatego że skupia się na ciągłym atakowaniu, rozgrywka bardziej się zróżnicuję gdy w późniejszym czasie gracz będzie zmuszony do częstszego używania czarów i przedmiotów. :) Zresztą jeszcze zobaczymy jak to będzie ;D

Offline gamer.cpp

• Użytkownik

# Maj 27, 2008, 21:42:37
Swietnie sie zapowiada :) Rzadko zdarza sie tu zobaczyc cos sensownego. Trzymaj tak dalej zycze ukonczenia projektu. Ile czasu juz nad tym pracujesz?

pozdro

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 27, 2008, 21:54:11
Nieźle, nieźle... Gratulacje :). Przydałby się teraz jakiś bardziej zaawansowany system rozmowy z postaciami, no i walkę można by uczynić nieco bardziej dynamiczną - może jakby walczący stali bliżej siebie i nie musieli tyle biegać, to grałoby się ciekawiej ;).
Może i ciekawiej, ale mniej "fajnalowo" ;)

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Maj 27, 2008, 22:36:52
Ogólnie zacząłem ten projekt jakieś pół roku temu, ale miałem od niego przerwy spowodowane różnymi czynnikami ;D Intensywnej pracy było jakieś 4 miesiące jak na razie ::)  Tak ogólnie z początku widziałem tą grę trochę inaczej, chciałem stworzyć prostą mini gierkę w miesiąc maksymalnie, ale projekt się rozrósł  :D