Autor Wątek: Poszukiwana Gra do gry:)  (Przeczytany 2849 razy)

Offline bolverk

• Użytkownik

# Maj 25, 2008, 00:34:33
Jako że jesteśmy wśrod społecznośći ludzi tworzących gry tak napewno wielu lubi w nie grać. Poszukuję jakiegoś grywalnego tytułu gry w świecie fanasy w którym postać może posługiwać się dwoma broniami (tzn. trzywmać broń w obu rękach :)). Nie chodzi mi tytuły gier RPG w stylu Neverwinter Nights, czy Dark Messiah Of Might And Magic. Interesuje mnie siekanina, niekoniecznie z wartką akcją. Inne tytułu jakie znam i jaki zakupiłem nie mają opcji posiadania jednocześnie dwóch broni przez postać np. Enclave tego nie ma. Zna ktoś takie tytuły, interesują mnie one również ze względów "edukacyjnych" ;) być może jeśli zobaczę jak taka gra funkcjonuje też mi przyjdzie taka stworzyć:)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline civis

• Użytkownik

# Maj 25, 2008, 00:40:49
1. Diablo II -barbarzyńca
2. złe miejsce na ten temat mi sie wydaje.

Offline Koko

• Użytkownik

# Maj 25, 2008, 00:51:46
Risk Your Life ( RYL ) - Bardzo dobry MMORPG akcji :)
Rune - Nie jest RPGiem, ale jest naprawdę dobrą grą wartą polecenia
Ps. Może nie trzyma się dwóch broni jednocześnie, ale gorąco polecam zobaczyć te 2 gry ;)

Offline Mattrick

• Użytkownik

# Maj 25, 2008, 12:01:18
Przyłączam się do prośby (nawiasem mówiąc, Enclave to dobra siekanka, hehe). : )

Offline Anton Chigurh

• Użytkownik

# Maj 25, 2008, 12:04:22
Sacred - polecam.

PlayeroUno

• Gość
# Maj 25, 2008, 23:31:51
Wyprobuj The Darknes -  fps w ktorym mozesz trzymac dwie bronie , jedna w kazdej rece . Oprocz tego posiadasz super moce ktorymi kierujesz w rzasie rzeczywistym. Naprawde polecam! Mam nadzieje ze pomoglem!

Offline mr666

• Użytkownik

# Maj 26, 2008, 03:26:42
NOX, bardzo ciekawa siekanka i można było trzymać dwie bronie :)

Offline Bateriusz

• Użytkownik

# Maj 27, 2008, 18:51:14
ADOM - turówka ascii, genialna.

Offline bolverk

• Użytkownik

# Maj 28, 2008, 00:16:12
ADOM znam i gram. Kilka razy udało mi sie przejść. W tym Human Elementalist, Halfling Archer, Dark Elven Beastfighter:D

Offline Bateriusz

• Użytkownik

# Maj 31, 2008, 16:40:29
Respekt. Odkąd poznałem ADOM'a, ani razu nie udało mi się go ukończyć. Pokochałem Hurtling Priesta :) i niechętnie gram innymi rasami i profesjami. Ostatnio posunąłem się na tyle do przodu, że udało mi się wkroczyć do labiryntu na południowym zachodzie (nie pamiętam nazwy) i tam utknąłem. Na zawsze. Po zjedzeniu wszystkich skroli, po modlitwach, gdy skończyły się zapasy żywności, mana mojego bohatera się ulotniła wraz z chęcią do życia i przyszło umrzeć z głodu. Jak dla mnie jest to cholernie trudna gra i dlatego pociągająca.

Myślę, że ta gra powinna Ci dostarczyć wszystkiego, czego potrzebujesz. Mało grałem w gry RPG, ale widziałem Neverwinter Nights i Elder Scrolls (o ile nie pomyliłem nazw) i muszę przyznać, że chociaż te tytuły są wypaśne, to nie dorastają ADOM'owi do pięt. W ADOM'ie nie ma ani grafiki ani dźwięku, a dostarcza większych wrażeń niż w/w tytuły. Są tylko krótkie informacje tekstowe ale załatwiają wszystko: słyszysz dźwięk strumienia, huczący wiatr, widzisz eksplodującego fireballa czy ogra zamieniającego się w kamień, przeszywający ból, gdy ginie twój kompan (którego leczyłeś, dokarmiałeś żabimi nóżkami i patrzyłeś na niego jak się rozwija przez kilka poziomów), też jest obecny.

Do tego dochodzi upewnianie się po dwakroć, czy drzwi nie ukrywają pułapki, wkładasz klucz a on się łamie jak na złość. Wtedy nie ma rady - kopiesz drzwi, aż wypadną z zawiasów. Kiedyś wycofałem się z walki z pająkami, które zatruły mojego bohatera konkretnie. Po drodze do wioski zaczepiła mnie jakaś śpiewająca potwora i było po wszystkim. Epitafium mojego bohatera brzmiało mniej więcej tak: umarł gdzieś w polu dławiąc się wymiocinami podczas snu :). O tym, że kiedyś jakaś potwora napluła mi błotem w twarz (a komunikat o tym przeoczyłem) i przez pół gry jako ślepiec próbowałem przebłagać boga o odzyskanie wzorku, nie będę wspominał. Trudno znaleźć grę, która to wszystko przebije. Dlatego napisałem, że ADOM jest genialny.

Wracając do tematu: sam wiesz czym i w jakich konfiguracjach można walczyć w ADOM'ie. Myślę, że odwzorowanie systemu ADOM'a na początek to aż za dużo.