Autor Wątek: Gra oparta o forum  (Przeczytany 2810 razy)

Offline Goxenul

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 13:39:46
Wiele razy, nie tylko na tym forum, pojawia się jakiś noob, który zamiast czytać FAQ i przeszukać stare tematy od razu zakłada nowy temat, który tylko zaśmieca forum. Można by nawet na ten temat zrobić grę, taki właśnie jest mój pomysł. Gracz wcielał by się w rolę takiego "nawróconego" nooba, który szuka odpowiedzi na swoje pytanie :) Zrobiłoby się forum, choćby na fora.pl, założyło tam kilkadziesiąt tematów i gracz musiałby, używając opcji Szukaj, czytając FAQ i regulamin, znaleźć odpowiedź na jakieś tam pytanie, czy choćby zwykłe hasło. W zasadzie takie hackme :D Byłoby to raczej proste do zrealizowania, o ile parę osób napisałoby po kilka tematów, ale nie wiem czy warto? :)
Co o tym myślicie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kosai_

• Użytkownik
    • devlog

# Maj 17, 2008, 13:42:51
kurde, ktoś tu za dużo wypił  :o 8)

ale nie powiem pomysł dość... interesujący.. :P

Offline dynax

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 13:58:04
eeee... pomysł dość oryginalny...  :P

Offline Goxenul

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 14:11:10
Taki miał być, wolelibyście kolejny pomysł na Pac-Mana albo Tetrisa? :)

PS. Za młody jestem, żeby pić :D

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Maj 17, 2008, 14:53:43
Taki miał być, wolelibyście kolejny pomysł na Pac-Mana albo Tetrisa? :)

Jeśli byłby dobrze wykonany, z fajnymi dodatkami, to bardzo chętnie :)

Offline dudi_pl

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 15:15:50
Imho zrobić obowiązek ukończenia takiej gry przed postowaniem na forum   8)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 16:37:10
Ja bym chętnie zagrał w grę, która łączy elementy na przykład Pac-mana i Tetrisa ;D (PacTris? Te-man? ;)). Jak nikt nie wykorzysta pomysłu, to może zabiorę się w te wakacje za coś takiego :)

Offline Mertruve

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 16:39:16
Miałem już taki pomysł (Newbie Tycoon się toto nazywało), ale chyba wezmę się za to na poważnie dopiero po skończeniu HW ^^

deX(ter)

• Gość
# Maj 17, 2008, 16:57:32
wyszo, ale niby jak to by miało wyglądać? te gry się nie kleją za cholerę..

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Maj 17, 2008, 17:09:48
Pomysł wydłubany z nosa. Wziąłbyś się lepiej za programowanie zamiast produkować takie wątki. Konkursu na oryginalność i tak nie wygrasz, choćby dlatego że nikt go nie ogłosił :P.

Offline agent_J

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 17:38:23
Moja lista:
- Kto nabije najwięcej postów
- Szachy/warcaby
- Zgadywanki

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 17, 2008, 17:45:34
- Kto nabije najwięcej postów
Takich gier już i tak na wiele na forach :P

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Maj 17, 2008, 18:07:37
wyszo, ale niby jak to by miało wyglądać? te gry się nie kleją za cholerę [pacman i tetris]..
Właśnie o to chodzi :) Dlatego trzebaby luźno potraktowac sprawę wierności gatunku na rzecz grywalności i ostro zakombinowac, zeby nie dośc, że gra czerpała garściami z tetrisa i pac-mana, to jeszcze nie była powodowała u graczy ataków wścieklizny.

Przykładowy pomysł: normalny pac-man, ale na planszy do pacmana AI gra sobie spokojnie w tetrisa (raczej w wersji "na kolory" niż "na figury"). Gracz musi: zbierac kulki, uciekac przed duszkami, ale i przed spadającymi klockami. Musi często poszukac alternatywnej drogi do kulki, bo ta jest chwilowo zablokowana przez klocki, które zrzuciło AI. Z drugiej strony jeśli akurat utworzyłyby się 'schodki', to może spokojnie po nich przejśc za przeszkodę. Duszki również musiałyby uciekac przed klockami. Sytuacja na planszy zmieniałaby się dynamicznie z wiadomych powodów - tam gdzie jeszcze przed chwilą był murek, teraz może wcale go nie byc, tam gdzie minutę temu była pułapka bez wyjścia, teraz jest przejście.

Jednocześnie trzebaby całą sprawę dobrze przemyślec, żeby tych klocków nie było jednocześnie na planszy za dużo, żeby można było w miarę swobodnie chodzic i żeby gracz się raczej nie klinował (hmm... raz na 20 sekund można zrobic power-jumpa :P). A kulki przygniecione przez klocki mogłyby wypływac na wierzch.

Myślę, że z tego pomysłu (mimo, że wygląda nieco absurdalnie i abstrakcyjnie) dałoby się wycisnąc coś grywalnego. I poważnie sądzę, że się za to zabiorę za 1,5-2 miesiące, jeśli nie za pełnoprawną grę, to przynajmniej za prototyp. Dopisane do listy todo :)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Maj 18, 2008, 13:32:18
Fajny pomysł z tą grą na forum. Tylko po co tworzyć osobne forum i specjalne wątki. Wystarczy wyszperać jakiś bardzo konkretny problem (np. jakiś dziwny błąd albo kwestię jak zaimplementować jakiś efekt), potem sformułować pytanie tak żeby nie było od razu zbyt jasne czego szukać i niech gracze szukają na naszym warsztatowym forum.

deX(ter)

• Gość
# Maj 18, 2008, 13:52:36
Fajny pomysł z tą grą na forum. Tylko po co tworzyć osobne forum i specjalne wątki. Wystarczy wyszperać jakiś bardzo konkretny problem (np. jakiś dziwny błąd albo kwestię jak zaimplementować jakiś efekt), potem sformułować pytanie tak żeby nie było od razu zbyt jasne czego szukać i niech gracze szukają na naszym warsztatowym forum.

Noo ;d. I kto pierwszy odpowie w konstruktywny sposób, ten wygrywa. Problem w tym, że wątek pojawiłby się w "Wiadomościach od ostatniej wizyty"..