Autor Wątek: J2ME - Zapisywanie konfiguracji w pliku  (Przeczytany 2561 razy)

Offline Rodrigo

• Użytkownik

# Maj 14, 2008, 22:14:05
Witam :)

Mam mały problem , a mianowicie pisze gre na komorke i chcialbym miec w niej mozliwosc wczytywania i zapisywania ustawien/save'ow itp...
Mam plik zawierajaca moje dane konfiguracji ktory jest zawarty w paczce *.jar
Uporalem sie z odczytywaniem wartosci z pliku, ale nie moge dojsc jak zapisac cos(zmienic konfiguracje) do tego pliku znajdujacego sie w tej paczce *.jar.

Z góry dzieki za pomoc :)

Rodrigo...

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Maj 14, 2008, 23:26:23
Na platformie J2ME standardowo nie ma dostepu do systemu plikow, co implikuje fakt iz nie mozna "nadpisac" pliku *.jar z programem co musialoby nastapic podczas zmiany zawartosci pliku z twoja konfiguracja :)

Dane zapisuje sie w nieco inny sposob ( moim zdaniem zdecydowanie niefajny ), za pomoca tzw. rekordow. Rekordy sa przydzielane przez system dla poszczegolnych midletow w sposob przezroczysty dla programisy J2ME - tzn. nie wiemy ile ich jest a dzialac mozemy tylko na swoich rekordach.

http://java.sun.com/javame/reference/apis/jsr118/javax/microedition/rms/package-summary.html -> tutaj opis i mechanizmu i API do niego...

Offline Solgar

• Użytkownik

# Maj 15, 2008, 01:04:03
W j2me istnieje mozliwosc zapisywania danych do RMS. Jezeli komorka na to pozwala, mozna zapisywac dane do systemu plikow, ale nie mozna nic zapisywac do jara midleta. Rozszerzenie pozwalajace na zapisywanie i odczytywanie danych z systemu plikow - JSR-75.

Offline Acryl

• Użytkownik

# Maj 15, 2008, 01:43:42
Trzeba jeszcze zwrocic uwage na rozne problemy z RMS. Niektore telefony moga zapisywac tylko niewielka ilosc danych inne wiecej a niektore potrafia robic olbrzymie plik (np nokie s60) jesli przed zapisem nie sa kasowane. Jak to z telefonami bywa co komorka to inaczej :) aczkolwiek na dobra sprawe jesli jes juz przebrnie przez pierwsza gre z portingiem na rozne fony RMS przestajes sprawiac jakiekolwiek problemy :).

Offline Rodrigo

• Użytkownik

# Maj 15, 2008, 03:45:28
Dzieki wielkie za odpowiedzi :)
Faktycznie zapisywanie do RMS to jest to o co mi chodzilo :) Zaimplementowalem i dziala na emulatorze jak i na noki na ktorej testuje :)
Dalbym wam k++ ale nie umiem :P

Pozdrawiam,
Rodrigo...

Offline Solgar

• Użytkownik

# Maj 16, 2008, 02:28:37
Jak to z telefonami bywa co komorka to inaczej :)

Hehe... dokladnie. Na niektorych telefonach RMS moze nie dzialac jezeli uzywa sie go w sposob jaki sie powinno, tylko trzeba stosowac dziwne haki - np sharpy z serii gx (nie pamietam o co tam dokaldnie chodzilo, ale jakies problemy byly). Ogolnie trzeba sie przyzwyczaic do tego, ze to co sie dzieje na emulatorze jest mrzonka i na telefonie moze wygladac zupelnie inaczej. Jednym zdaniem - porting w J2ME to nie jest to co tygryski lubia najbardziej :D.