Autor Wątek: Pomysł na grę w stylu ogame  (Przeczytany 11028 razy)

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:16:37
Możę już nieco oklepany, ale jak ogame. Ostatnio powstają rozruchy, bo ogame zostało zalane reklamami i ludzie chcą zagrać w coś podobnego tyle, ze bez nich. I dlatego proponowałbym stworzyć coś podobnego, ale z nowym innowacjami, jak ludność na planetach itp.
(Sam jestem koderem PHP, więc potem poszukiwałbym już tylko pomocników)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2008, 20:40:08 wysłana przez shyha »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Piotr

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:23:23
Pomysł dośc ciekawy, tylko nie wiem czy bedzie w to ktoś grał mi znudziły sie już takie gry, ale może znajdzie sie ktoś kto w to zagra. I chyba ludzie zabardzo przywiazali sie do ogame.

Ale życze powodzenia.

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:25:20
Można ludzi odciągnąć od ogame. Dając im możliwość posiadania identycznych rzeczy oraz jeszcze lepszych nowy innowacji. Mam starego EpicBlue - po kilku przeróbkach by się nadał.

Offline Piotr

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:29:09
A masz jakis serwer żeby to postawic ?

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:30:26
Tak, na początek wystarczy. A potem jak gra się rozkręci przeniosę się prawodpodobnie na Dedykowany Serwer kolegi :) .

P.S.
To płatny serwer sponsorowany :) .

Offline Piotr

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:37:28
A nie lepiej stworzy swoje zasady itp. a nie kserowac ogame ?

beginner

• Gość
# Marzec 27, 2006, 22:42:41
hmm Turgon, idea calkiem ciekawa, jednak nie radze brac niczego i wykorzystywac nic co nalezalo do tworcow ogame bo mozesz miec z tego powodu problemy ;D
Lepiej zrobic i zaprojektowac wszystko od zera, ale mozesz robic to w 'stylu' ogame'owym (zmienione nazwy surowcow, kopalni, itp)
Ogolnie sporo przy tym roboty by bylo, ale moglo by to sie dosc szybko zwrocic :)

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:45:38
Rozumiem. Nie będę wykorzystywał i kserował idealnie. Stworzę coś lepszego. Zbiorę wszystkie roszczenia ludzi którzy chcą zmian w ogame i złożę w to coś nowego :) . Na pewno się zwróci, bo myślę o Adsense lub Tradedoubler na głównej. Nigdy w grze.

beginner

• Gość
# Marzec 27, 2006, 22:54:42
Swietny pomysl tlyko jedna uwaga: najbardziej zniechecajaca rzecza w grach on-line sa tury. Nic tak nie wkurza jak utrata wypracowanych przez kilka miesiecy surowcow, budynkow etc.

Pozdro

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 22:56:43
Tutaj, akurat mam zamiar małe udogodnienie wprowadzić :D - otóż wprowadzić magazyny, które pozwalają uchronić surowce przed rabunkiem, ale zrobię jakieś "ale"  tyle, że niezbyt uciążliwe. Też mam w planach bunkry na floty :D .

P.S.
Całą grę prawdopodobnie oprę o FrameWorka, którego piszę z kilkoma znajomymi mi koderami.

Offline Nazgob

• Użytkownik

# Marzec 27, 2006, 23:54:55
Tutaj, akurat mam zamiar małe udogodnienie wprowadzić :D - otóż wprowadzić magazyny, które pozwalają uchronić surowce przed rabunkiem, ale zrobię jakieś "ale"  tyle, że niezbyt uciążliwe. Też mam w planach bunkry na floty :D .

P.S.
Całą grę prawdopodobnie oprę o FrameWorka, którego piszę z kilkoma znajomymi mi koderami.

Pomysl "magazynow" jest zrealizowany w grze Travian -> pod postacia "cranies" ktore przechowuja czesc surowcow nawet gdy Twoja wioska jest zaatakowana. Ale w Travianie nie ma tur, wszystko real time.

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 28, 2006, 12:07:32
Tutaj też ma być real time :D . Łatwo pójdzie.

Offline dx0ne

• Użytkownik
    • Pierdoły od dx0ne'a

# Marzec 29, 2006, 21:27:55
uwielbiam pomysły z serii: zróbmy gre jak <tutaj wklej znany tytuł> tylko lepszą.
jedna sprawa to podobieństwo gatunkowe inna brak pomysłu na tworzenie gier.

Offline Piotr

• Użytkownik

# Marzec 29, 2006, 22:02:37
uwielbiam pomysły z serii: zróbmy gre jak <tutaj wklej znany tytuł> tylko lepszą.
jedna sprawa to podobieństwo gatunkowe inna brak pomysłu na tworzenie gier.

No właśnie o to mi chodziło. Moim zdaniem lepiej napisac swoją gre niż wzorowac sie na innych.

Offline Turgon

• Użytkownik

# Marzec 31, 2006, 16:54:00
Mi tutaj chodzi o podobieństwo gatunkowe bardziej. Bo to raczej niezbyt zawałkowany gatunek.