Autor Wątek: [V C++] Dołączanie DLL do projektu  (Przeczytany 2986 razy)

Offline tS

• Użytkownik

# Styczeń 16, 2006, 04:31:10
Witam.
Piszę sobię taki prosty program (magazyn : dodawanie, usuwanie, edycja, wyszukiwanie rekordów). Piszę to wykorzystując bibliotekę QT i Visual Studio :) Program oprałem o SQLite. Wszystko działa, żadnych błędów. Chciałem jednak sprawdzić jak to działa na Windows u kolegi i.... kupa. Okazało się, że nie ma on sterownika do obsługi SQLite. No to szybko skopiowałem z C:\Qt\4.1.0\plugins\sqldrivers\qsqlite.dll do katalogu z wykonywalnym i dalej nic... Dopiero jak utworzyłem u kolegi dokładnie taki sam katalog i tam umieściłem DLLkę to zaczęło działać. Denerwuje mnie to, że biblioteki potrzebne do QT (jak np. QtCore4.dll, czy QtGui4.dll) siedzą sobie normalnie ze skompilowanym .exe i działają a sterownik dla SQLite muszę wrzucać do specjalnego katalogu...
Czy jest możliwość w VStudio dołączenia tej biblioteki DLL na stałe ? Wiem, że to może nie najmądrzejszy pomysł, ale nie uśmiecha mi się tworzyć takich katalogów na każdym komputerze. Poza tym w pliku .vcproj nie widziałem ani jednego wpisu, który prowadziłby do tego drivera.

Z góry dzięki za pomoc. Mam nadzieję że trafiłem z działem.. Może to temat nie do końca o grach, ale myślę że pośrednio związany z tematem programowania :)

EDIT:
Okej metodą prób i błędów udało się... należy utworzyć katalo 'sqldrivers' w katalogu z programem i tam skopiować sterownik.
Nie usuwam, może ktoś kiedyś będzie coś  w tym pisał, chyba że któryś z moderatorów uzna za bezsens trzynanie tego wątku. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś wkompilować DLL w program.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2006, 04:46:10 wysłana przez tS »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych