Autor Wątek: The Future - Pomysł na grę RPG  (Przeczytany 7926 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 01, 2008, 21:59:43
A co chciałbyś jeszcze wiedzieć? :)
Na czym polegać będzie sama gra, czyli typ gry, widok, sterowanie, mechanika i ogólnie z czego ma głównie płynąć przyjemność rozgrywki. Reszta elementów (łącznie z fabułą) w porównaniu z tymi informacjami to detale. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 01, 2008, 22:29:17
A co chciałbyś jeszcze wiedzieć? :) Ogólną wizję mam w głowie, dopiero zaczynam przelewać na papier (Word'owy :P ). Będą kolejne rzeczy to opublikuję :)
No, fabuła fabułą, ale jak ma wyglądać sam gameplay? To przecież jest w grze najważniejsze. Czym gra ma przyciągać gracza? Czy tylko i wyłącznie ma przekazywać opowieść, czy też ma się skupiać na levellingu, rozbudowanych questach, zwiedzaniu świata..? Czy ma zawierać rozbudowany system rozwoju postaci, czy też byłby to mało istotny aspekt? Jakie wyzwania ma stawiać przed graczem, czego od niego oczekiwać?

Offline mowgli

• Użytkownik

# Maj 01, 2008, 23:27:03
Z konkretów to na razie tylko tyle, że będzie mapka izometryczna. Resztę opublikuję jak będzie przelana na papier, bo póki co to mam ogólną wizję we łbie, jak wcześniej wspomniałem. Dajcie mi troszkę czasu, trzeba to uporządkować i podopracowywać :) Ale będę ciężko nad tym pracował i nie ukrywam że projekt planuje ambitny.

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Maj 01, 2008, 23:37:48
Co do realiów - poczytaj o New Dawn ;) Pomysł w jakimś stopniu jest podobny... Mi się podoba :D
Nie wiem co się tak czepiacie, jak ma wyglądać gameplay, przecież o to chodzi, że może przedstawić tu zarys fabuły, powiedzieć, że to RPG i szuka ludzi, którzy by do takiego projektu przystali, a potem z nimi wymyślić całą koncepcję samego gameplay'u. Bo i czemu nie, skoro wątek jest w dziale "Pomysły"?

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 02, 2008, 00:23:23
Bo i czemu nie, skoro wątek jest w dziale "Pomysły"?
Może dlatego, że to forum o programowaniu gier, a nie o pisaniu powieści science-fiction? ;)

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 00:28:59
No dobra...  ::) ale... jest to w jakimś stopniu pomysł na grę  :P

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 02, 2008, 00:47:34
No dobra...  ::) ale... jest to w jakimś stopniu pomysł na grę  :P
Moim zdaniem nie. Jest to tylko garść informacji "okołogrowych". W tego, co zostało dotychczas powiedziane, nie wynika nawet, czy ma to być PacMan, Tetris, czy Mario Bros. :)

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 01:11:33
Hmm... no tu już się nie zgodzę :P Napisał, że to ma być RPG, napisał, że w widoku izometrycznym (nic specjalnego, ale w sumie ważne), opisał realia... Z resztą, nie ważne, nie ma o czym dyskutować ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 01:15:39 wysłana przez iiasiey »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 02, 2008, 01:18:57
Hmm... no tu już się nie zgodzę :P Napisał, że to ma być RPG, napisał, że w widoku izometrycznym (nic specjalnego, ale w sumie ważne), opisał realia... Z resztą, nie ważne, nie ma o czym dyskutować ;)
Nie widzę problemu w zrobieniu PacMan'a RPG w rzucie izometrycznym z podanymi realiami, a przynajmniej gry, która miała by mechanikę PacMana i pasowała do opisu. Podobnie Tetris, czy Mario Bros. :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 02, 2008, 10:00:22
Z tetrisem byłby problem ;) Chociaż sądząc po fabule Tetris Worlds, wszystko jest możliwe...

Offline Krolik

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 13:45:00
Co to kolejny fallout + magia?? To juz sie troche przejadło do tego tak jak Krzysiek napisał nic nie ma napisane o samej grze kim sterujemy czy 1 osobą czy grupką, co robimy, po co to robimy ...  ??? :P

Offline sobol

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 14:47:54
Na czym polegać będzie sama gra, czyli typ gry, widok, sterowanie, mechanika i ogólnie z czego ma głównie płynąć przyjemność rozgrywki. Reszta elementów (łącznie z fabułą) w porównaniu z tymi informacjami to detale.
Oj tu się absolutnie nie zgodzę, moim zdaniem skromnym w grze RPG to właśnie fabuła jest kluczowa, nie ważne jest czy będą super piękne efekty (zaraz będę zbojkotowany i zesłany na syberię ;p), czy gra będzie 2d czy 3d, czy kamerą da się latać na boki czy może będzie stała w miejscu, czy sterować będziemy myszką czy klawiaturą czy mikrofonem.. co to za różnica ? To tylko przedstawienie świata, to właśnie są detale.. Moim zdaniem ważna jest właśnie fabuła i to jak ogólnie widzimy rozgrywkę - czy mamy do dyspozycji jedną postać  a może całą armię, czy postać może się dowolnie rozwijać a może jedynie dobijać 4 statystyki jak w diablo. No i pytanie z czego ma płynąć przyjemność z rozgrywki jest moim zdaniem troszkę dziwne na tym etapie, na którym kolega jest, mówi, że jeszcze nawet fabuły nie napisał do końca a pytacie go co napiszą w recenzji ;)

Offline mowgli

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 15:26:19
Wreszcie, ktoś kto myśli tak jak ja :) Dzięki:P

Przypominam tylko że nie od razu Rzym zbudowano i wszystko będzie się stopniowo rozwijało. Ważne że do przodu i ambitnie.

Offline iiasiey

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 15:33:14
No... i mi chodziło o to, co sobol mądrze wyjaśnił ;)

Offline mowgli

• Użytkownik

# Maj 02, 2008, 15:42:25
nic nie ma napisane o samej grze kim sterujemy czy 1 osobą czy grupką, co robimy, po co to robimy ...  ??? :P

Gra będzie (w założeniach) polegać na wcieleniu się w pewnego młodzieńca w nie-magicznej społeczności, który odkrywa, że posiada zdolności magiczne.