Autor Wątek: Składacz/DTPowiec do WMaga  (Przeczytany 7970 razy)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 15:27:53
Konkurs nie będzie publiczny :). Nic się nie stanie jak sami autorzy prac do tego "konkursu" opublikują swoje prace, lecz ja nie będę ich pokazywał.

TomekU: Nie obraź się, itp. ale taka okładka mi się nie podoba. W szczególności napis Warsztat Mag i te gradienty na rogach.

Mattrick: Nie zapominaj, że to jest mag o Warsztacie. Obrazków nie związanych z Warsztatem, jego screenami, projektami czy wydarzeniami na okładce widzieć nie chcę :).

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Mattrick

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 15:29:16
Mattrick: Nie zapominaj, że to jest mag o Warsztacie. Obrazków nie związanych z Warsztatem, jego screenami, projektami czy wydarzeniami na okładce widzieć nie chcę :).
To juz podchodzi chyba pod zboczenie. ^^

Offline Madnez

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 15:31:15
Ja bym jednak na okładce widział jakieś rendery np. sci-fi albo fantasy. Ogółem, żeby coś się na niej działo.
Popieram  ::) ale według mnie okładki powinny być podobne do siebie (według tego samego rozkładu "informacji") ale np. miło byłoby zobaczyć screeny z gier opisanych w WMag - a te nie będą ciągle takie same  ;)

Można zrobić też swojego rodzaju spis treści
To zależy raczej od ilości treści - ale przy dotychczasowych założeniach lepiej zrobić, gdyż tekstu ma być w miarę

Post autorstwa ksitek90

Ta nawet ładnie wygląda :D

Offline Kaszuba

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 15:42:12
A moze na okladce dać, znany juz wielu ludziom z Warsztowej tapety, motyw zębatki? Jak dla mnie dobrze bedzie sie kojarzylo z Warsztatem.

nexor

• Gość
# Marzec 27, 2008, 15:47:04
Albo co numer, robić screena z głównej strony gamedev.pl i umieszczać na okładce jako zaznaczenie bieżącego stanu wyglądu. Dzięki temu będziemy mieli już na samych okładkach udokumentowanie zmian na gamedev mainsite.
Tylko żeby mównice zasłonić jakąś reklamą bo nieraz różne rzeczy tam wypisują ;D

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 15:50:27
Albo co numer, robić screena z głównej strony gamedev.pl i umieszczać na okładce jako zaznaczenie bieżącego stanu wyglądu. Dzięki temu będziemy mieli już na samych okładkach udokumentowanie zmian na gamedev mainsite.
Tylko żeby mównice zasłonić jakąś reklamą bo nieraz różne rzeczy tam wypisują ;D

To planuję wprowadzić na stronę ze wstępem - bo przewiduję, że wstępy nie będą tak długie jak w numerze pierwszym.

A główny content okładki będzie zależał od... a nie, nie powiem :P. W każdym razie, będzie to robiła jedna osoba (nie ja), a to kto okładkę zrobił dowiecie się pewnie dopiero po premierze numeru drugiego przeglądając creditsy WMaga :).

Offline Kaszuba

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 15:51:02
Na screen z jednej strony lepiej dac jakąś strone w gazecie. Na okladke niezbyt pasuje. Szczególnie ze okładka jest wyższa niż szersza a screen z strony głównej odwrotnie ;)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 15:55:55
Na screen z jednej strony lepiej dac jakąś strone w gazecie. Na okladke niezbyt pasuje. Szczególnie ze okładka jest wyższa niż szersza a screen z strony głównej odwrotnie ;)

Nie.

Jedyną stroną PDFa, która jest cała zapełniona kolorami to okładka. Nic więcej. Jeśli już screen z gamedev to niezbyt duży. Zależy mi na tym, aby łatwo można było wydrukować WMaga, także na atramentówkach. Stąd białe tła dla reszty stron. A ostatnia strona w numerze pierwszym to pomyłka, kolory powinny być odwrócone.

nexor

• Gość
# Marzec 27, 2008, 16:04:43
Na screen z jednej strony lepiej dac jakąś strone w gazecie. Na okladke niezbyt pasuje. Szczególnie ze okładka jest wyższa niż szersza a screen z strony głównej odwrotnie Wink
Właśnie, że strona gamedev jest wysoka i wąska jak okładka, ale jednak nie za dobrze by to wyglądało na okładce.

// edit: delete image; za długo się wczytywał.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2008, 19:27:09 wysłana przez nexor »

Offline Madnez

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 19:25:10
Może na okładkę weźmiesz coś z tematu : Tapeta społeczna
Np.
(...)
Na razie w rozdzielczości 1280x1024:
Wersja I:

albo:
Ok, tutaj wersja nieco poprawiona :)

Po odpowiednich przeróbkach(za zgodą autora) by się nadało ::)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 19:27:22 wysłana przez Madnez »

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 27, 2008, 19:27:31
A może przeczytacie mojego poprzedniego posta i dojdziecie do zdań "W każdym razie, będzie to robiła jedna osoba (nie ja), a to kto okładkę zrobił dowiecie się pewnie dopiero po premierze numeru drugiego przeglądając creditsy WMaga" i kapniecie się, że wasze propozycje trafiają w kosmos? ;)

Offline Mattrick

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 19:29:37
Ale to będzie za taaaak dłuuuugo. ; P

A jak juz kazdy rzuca okladkami to takie cos wyskrobalem ^^:
http://mattrick.ovh.org/okladka.pdf
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 20:45:14 wysłana przez Mattrick »

Offline freakpp

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 20:26:44
A jak juz kazdy rzuca tapetami to takie cos wyskrobalem ^^:
http://mattrick.ovh.org/okladka.pdf

Pasuje! Check! Dobre! Ładne! Najs!
Jestem za tym! Yup!

Offline Knopi

• Użytkownik

# Marzec 27, 2008, 21:39:48
Ładne i estetyczne... aczkolwiek wygląda jakby znajomo ;D

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Marzec 28, 2008, 19:23:29
Po tajnym konkursie i niezwykle tajnej ocenie (kryterialnej, innego sposobu nie widziałem) wynikło, że jeszcze nie ma zwycięzcy. Mianowicie, nastąpiła remisowa sytuacja punktowa - pomiędzy TomkiemU oraz marshenem. Znów więc zorganizuję tajną dogrywkę, tym razem jednak z moimi wskazówkami dla obu zawodników.

Gratuluję s0dowi oraz Haxy.M - byliście za czołówką tylko o kilka punktów do tyłu.