Autor Wątek: Gra odwrotna  (Przeczytany 6547 razy)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Kwiecień 01, 2008, 13:49:15
Dungeon Keeper to raczej taki nietypowy RTS.
Co w nim takiego nietypowego? Bo jakoś tego nie zauważyłem. :)
Mnie najbardziej zafascynowało to, że zamiast stawiać budynki typu główna baza, barak, kopalnia, to kopie się w ziemi korytarze i wyznacza obszary pod różnego rodzaju pomieszczenia.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 01, 2008, 14:30:36
Jednostki są kontrolowane pośrednio poprzez wydawanie globalnych rozkazów. Nie można np.: zaznaczyć kilku impów i wskazać im punk w którym mają zmierzać. AI steruje ich zachowaniem. To samo dotyczy pozostałych stworów. Dodatkowo istnieje możliwość wcielenia się w dowolną kreaturę i zasmakowania prostego trybu FPS. Powyższe opcje dosyć wyraźnie odróżniają tą produkcję od pozostałych, sztampowych RTS-ów.
Pośrednia kontrola nad jednostkami już była dawno wykorzystana (np. Populous, Settlers). Tryb FPS fakt, że jest pewnym urozmaiceniem, ale ani on, ani automatyczne AI nie czyni z DK w żaden sposób "gry odwrotnej".

Mnie najbardziej zafascynowało to, że zamiast stawiać budynki typu główna baza, barak, kopalnia, to kopie się w ziemi korytarze i wyznacza obszary pod różnego rodzaju pomieszczenia.
Jak wyżej, może to i fajne i nietypowe, ale nie ma nic wspólnego z "odwrotnością" samej gry. :)

Offline Kamma

• Użytkownik

# Kwiecień 01, 2008, 15:08:37
Pośrednia kontrola nad jednostkami już była dawno wykorzystana (np. Populous, Settlers). Tryb FPS fakt, że jest pewnym urozmaiceniem, ale ani on, ani automatyczne AI nie czyni z DK w żaden sposób "gry odwrotnej".
Czy ja napisałem, że jest to gra odwrotna?

W nawiązaniu do produkcji firmy Bullfrog, o tytule Dungeon Keeper, chciałbym tylko powiedzieć, że w żadnym przypadku nie jest to gra odwrotna. To tyle... :)
Na pewno nie. :)

PS Ehem, ehem...jakbyś się do czegoś nie przyczepił Krzysiek K. to nie byłbyś sobą :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 15:10:36 wysłana przez Kamma »

Offline _MtZ_

• Użytkownik

# Kwiecień 05, 2008, 22:17:10
Co do gier odwrotnych to szykuje nam się hit :D
http://gry.onet.pl/3527,3527,2,Experience_112,zapowiedz.html