Autor Wątek: F# ?  (Przeczytany 13486 razy)

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Marzec 25, 2006, 23:36:41
Dany mamy ciąg: C,F
Jak już się bawimy w matematykę to C,F nie jest ciągniem bo ma tylko dwa wyrazy a definicja mówi, że aby zaistniał ciąg muszą być conajmniej 3 kolejne wyrazy :D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Tewux

• Użytkownik

# Kwiecień 14, 2006, 15:17:48
MS pracując nad nowym OSem: Singularity stworzył nowy język Sing# specjalnie do jego napisania.
Bazuje on na jezyku Spec#, a ten jest rozszerzeniem C#.
Od C# rózni go m.in. możliwość pisania kodu niskopoziomowego, wymaganego do pisania systemu operacyjnego.

Może w przyszłości może to własnie Sing# się przyjmie.
Jezyk C też został stworzony do napisanie systemu operacyjnego, a jak dobrze się przyjął. :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 14, 2006, 20:47:11
Jak już się bawimy w matematykę to C,F nie jest ciągniem bo ma tylko dwa wyrazy a definicja mówi, że aby zaistniał ciąg muszą być conajmniej 3 kolejne wyrazy :D
Znając matematyków, to na pewno istnieje nawet coś takiego, jak ciąg pusty, więc ciąg dwuwyrazowy jest jak najbardziej OK. :)

Offline Tewux

• Użytkownik

# Kwiecień 14, 2006, 23:33:46
Znając matematyków, to na pewno istnieje nawet coś takiego, jak ciąg pusty, więc ciąg dwuwyrazowy jest jak najbardziej OK. :)
Ba, jest nawet ciąg jednowyrazowy. ;)
Ciąg to poprostu wyrazy pewnej funkcji.

Offline nooga

• Użytkownik

# Październik 21, 2006, 09:53:49
F# jest z rodziny ML i ma tyle wspólnego z pascalem i basiciem co wy (narzekacze) z programowaniem funkcyjnym. To jest inny paradygmat i nie powinniśmy porównywać z imperatywnymi, nawet jeśli F# udostępnia jakiś imperative flavour. Mimo to, F# składniowo ssie w porównaniu np. z OCamlem czy nawet SML.

Offline Shusty

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 17:12:12
Sry, że odświeżam wątek, ale mam pytanko na co po cholerę mi F# .
Obecnie jestem zmuszany do nauki tego języka funkcyjnego na studiach i nie widzę dla niego zastosowania. Jedynie chyba przyda się ludziom, którzy szybko chcą napisać sobie program matematyczny do rozwiązywania zagadnień akademickich.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Marzec 05, 2012, 19:06:45
Chodzi o F# konkretnie czy języki funkcyjne w ogólności?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 05, 2012, 20:17:06
Jak nie widzisz, to nie widzisz. Są ludzie, którzy nie widzą zastosowania dla C# i wszystko klepaliby w C, zasada ta sama :). Oczywiście, że do programowania wystarcza C#, wystarcza C... Turing to już udowodnił :). Nie w tym rzecz.

Long story short: Są problemy (wiele!), które w kodzie funkcyjnym opisuje się dużo krócej, dużo naturalniej, łatwiej się zrównolegla, różne takie tam. Elementy funkcyjnego masz w C# (połowa linq) i być może korzystasz z nich na co dzień, nie bardzo wiedząc, skąd się wywodzą.

(PS. Gdzie studiujesz? :D)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 05, 2012, 22:01:30
Mysle ze wlasnie kwestia tego ze... tylko pewne elementy funkcyjnosci sa fajne. "Zyciowe" zagadnienia programistyczne rzadko kiedy sa typowymi matematycznymi abstrakcjami ktore wygodnie sie tworzy w jezkach funkcyjnych.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 05, 2012, 22:22:27
To prawda, szczególnie w systemach czasu rzeczywistego, które nader wygodnie się modeluje imperatywnie.

Niemniej pewna część funkcjonalności chyba każdego systemu jak najbardziej jest czysto funkcyjna "ideowo" :) I tu wychodzi zaleta F#, że łatwo go zintegrować z C#. (Jeśli stwierdzimy, że projekt z tego skorzysta, ofc.)

Offline Anton Chigurh

• Użytkownik

# Marzec 06, 2012, 01:08:57
F# ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie C# oraz VB.NET, bo to jest tylko "tupecik" nasadzony na wielki łeb o imieniu .net.
Ja osobiście ze względu na kwestie religijno/patentowe nie używam niczego, co kończy się na "szarp" lub ma związek z .netem (a szkoda, bo linq od strony teoretycznej wygląda całkiem ciekawie).
Ale jeśli kogoś to nie przejmuje, to myślę, że warto popatrzeć, jak się modeluje pewne problemy funkcyjnie, bo można sobie np. wyrzucić jakieś algorytmy do osobnego assembly kompilowanego z F# a nudną resztę trzymać w jednym z pozostałych chlubnych "osiągnięć" MS. Urozmaicisz (a może i uprościsz) sobie w ten sposób życie, no i znacznie zwiększysz rwanie na imprezach, jeśli tylko się tym pochwalisz przy misce z ponczem.

Offline jpacanowski

• Użytkownik
    • http://jpacanowski.pl/

# Czerwiec 06, 2016, 05:27:23
Tak mi się wydaje, że w Microsofcie chyba alfabetu nie znają bo po "C" jest "D" a oni dali od razu "F". Pewnie jak pójdą za ciosem to niedługo będzie G#. A to tylko taki mały żarcik. :)
C# - bo to taki ich zdaniem lepszy C++
F# - od functional
J# - od Java

Sry, że odświeżam wątek, ale mam pytanko na co po cholerę mi F#.
A czy Microsoft rozwija ten język specjalnie dla ciebie?

Obecnie jestem zmuszany do nauki tego języka funkcyjnego na studiach

I bardzo dobrze. Popieram. Może po to abyś poznał coś nowego niż tylko podejście OOP i żebyś nie skończył jako programista Java?

i nie widzę dla niego zastosowania.
Cóż, to masz problem...

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +2
# Czerwiec 06, 2016, 10:36:46
@up Nie żebym miał za złe, że się spóźniłeś z odpowiedzią, ale myślę że Shusty już skończył studia :-)