Autor Wątek: F# ?  (Przeczytany 13270 razy)

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Marzec 20, 2006, 18:45:20
Po C# Microsoft pracuje nad nowym językiem na platformę .NET mianowicie F# (fsharp). Czy myślicie, że ten  nowy wynalazek się przyjmie? Jak dla mnie składnia tego języka przypomina pomieszanie pascala z basicem (coś w stylu Microsoftu) ;D i raczej nie przypadłą mi do gusty.

informacje: http://research.microsoft.com/fsharp/fsharp.aspx

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

maho

• Gość
# Marzec 20, 2006, 18:47:53
Znow microsoft wprowadza kolejne pseudostandardy jezykowe ? blehh rzygac mi sie chce jak widze ich przecudowne experymenty...
Pewnie znow niedlugo zacznie sie kampania reklamowa jak ze super niezawodnego jezyka programowania... ehh... zreszta po co to mowie, jak kazdy kto sie orientuje to wie o co chodzi ;)

Offline zarius

• Użytkownik

# Marzec 20, 2006, 19:24:59
Znow microsoft wprowadza kolejne pseudostandardy jezykowe ? blehh rzygac mi sie chce jak widze ich przecudowne experymenty...
Pewnie znow niedlugo zacznie sie kampania reklamowa jak ze super niezawodnego jezyka programowania... ehh... zreszta po co to mowie, jak kazdy kto sie orientuje to wie o co chodzi ;)

C# jest wg. ciebie eksperymentem ktory sie nie sprawdzil ?

Offline Yazilim

• Użytkownik

# Marzec 20, 2006, 19:27:08
Heh najbardziej mi się podobają te ich operatory  :) Można ładne wzorki z nich układać  ;D

&&&, |||, ^^^, ~~~, <<<, >>> Overloaded bitwise operators

Pozdr,
Yazilim.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 20, 2006, 19:28:56
Zobaczymy, czy i jak będą to promować, ale myślę, że może po prostu chcą wykopać Visual Basica z powodu niemarketingowej nazwy i pracować tylko nad jednoliterkowymi rozwiązaniami (C#, J# i F#). Mam nadzieję jednak, że pozostaną przy C# jako przy swojej głównej broni, bo lepszy jeden porządny jężyk niż trzy byle jakie. :)

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Marzec 20, 2006, 20:46:43
bo lepszy jeden porządny jężyk niż trzy byle jakie
z tym się zgodzę, c# jest godne uwagi, składnią przypomina czyste c a przez to jest wygodny. Zresztą VB i J# nigdy nie lubiłem ;D. Ale może to wynikać z zamierzchłych czasów kiedy to Basic był interpretowany.

Tak mi się wydaje, że w Microsofcie chyba alfabetu nie znają bo po "C" jest "D" a oni dali od razu "F". Pewnie jak pójdą za ciosem to niedługo będzie G#. A to tylko taki mały żarcik. :)

ps. Jak zobaczę co to "maleństwo" potrafi to może się przekonam, zresztą wydaje mi się, że większość programistów podchodzi do nowych języków sceptycznie, szczególnie jeżeli chcą one być promowane na standard ale to się jeszcze okaże.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2006, 20:49:52 wysłana przez DarkJarek »

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Marzec 20, 2006, 20:56:13
ludzie....

research.microsoft.com

Co wy o marketingu, standaryzacji mówicie? Zobaczcie sobie inne projekty, które oni tam mają...

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Marzec 20, 2006, 21:04:12
Jak Microsoft coś robi to ma zamiar to sprzedać.  Chociaż ostatnio to są nawet od tego wyjątki. Zresztą to po co MS by to robił ?

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Marzec 20, 2006, 23:26:13
A po co robią te inne rzeczy, które są w domenie research? Wszystko, WSZYSTKO na tym świecie krąży wokół pieniądza - to prawda. Natomiast tego typu badania, które oni tam prowadzą nie są projektami komercyjnymi w sensie stricte. Oczywiście, jeśli oni stworzą coś co warto sprzedać, to matula to weźmie i sprzeda. A jak.
A po co inne firmy mają działy rozwojowe? Gdyby nie takie coś to firma Sony nie zarobiła by tych trylionów jakie przyniosła im marka Walkman... Zwykły risercz.

Btw. zastanawia mnie tylko różnica w reakcji - kiedy badania nad jakimś językiem prowadzi Microsoft, a jakby je prowadził jakiś guru OpenSource...

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Marzec 21, 2006, 07:21:00
Muszę ci przyznać, że trochę mnie przekonałeś do swojej opini.

zastanawia mnie tylko różnica w reakcji - kiedy badania nad jakimś językiem prowadzi Microsoft, a jakby je prowadził jakiś guru OpenSource...
Mi to różnicy nie robi kto prowadzi badania. Ale co się puźniej później z językiem stanie to już różnicę mi robi :D.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2006, 10:37:17 wysłana przez Regedit »

Offline rdo

• Użytkownik
    • techblog?

# Marzec 25, 2006, 00:39:32
Zapytam: A co w tym złego, że ktoś (nawet jeśli to sam Bill Gates) prowadzi badania w poszukiwaniu nowego lepszego języka? nawet jakby rzeczywiście miało wyjść g***, to krzywda nikomu z pisania przez nich "standartów" się nie dzieje. jak im język się uda, to będzie opensourceowa implementacja i też sobie w nim może coś popiszę.. a jak się nie uda, to chyba nic strasznego się nie stanie. każdy ma prawo prowadzić R&D, nawet jeśli projekt jest głupi (a czy ten jest?? chyba nie) a organizatorem jest pan Gates :)

P.S.:w środowisku opensourceowym rodzi się codziennie kilka języków, i prawie tyle samo codziennie umiera. i nikomu się krzywda nie dzieje. Co do M$: można (choć mały to ma sens) bać się, że zrobią g**niany język, po czym w jakiś tajemniczy sposób zmuszą wszystkich do jego używania (w jaki sposób?).
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2006, 00:41:41 wysłana przez rdo »

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Marzec 25, 2006, 12:02:25
Tak mi się wydaje, że w Microsofcie chyba alfabetu nie znają bo po "C" jest "D" a oni dali od razu "F". Pewnie jak pójdą za ciosem to niedługo będzie G#. A to tylko taki mały żarcik. :)

Dlaczego ominęli "D" to nie wiem ale "E" ominięto  zapewne dlatego, że od wielu lat istnieje taki język programowania. Dokładnie nazywa się "AmigaE" (http://en.wikipedia.org/wiki/AmigaE). Nawet się rozwija i są w nim pisane całkiem sensowne programy.

Offline rdo

• Użytkownik
    • techblog?

# Marzec 25, 2006, 17:32:32
Tak mi się wydaje, że w Microsofcie chyba alfabetu nie znają bo po "C" jest "D" a oni dali od razu "F". Pewnie jak pójdą za ciosem to niedługo będzie G#. A to tylko taki mały żarcik. Smiley
Pozwól, że udzielę korepetycji z matematyki: przyjmujemy, że D i E zostały pominięte. Dany mamy ciąg: C,F czyli odpowiednio literę trzecią i szóstą, zatem różnica jest 3, a iloraz 2. więc następnym wyrazem ciągu może być (jeśli jest arytmetyczny albo geometryczny) może być litera 9ta lub 12ta

Odpowiedź jest prosta: po odniesieniu sukcesu przez C zaczęły się badania nad jego następcą. wśród kandydatów były między innymi Objective C i C++... był też (w dalszym ciągu nie ukończony) D, lansowany przez swych twórców na godnego następce C++.

C jakby co był następcą języka B

Offline revo

• Użytkownik

# Marzec 25, 2006, 17:57:12

A moze po prostu F z tego wzgledu, ze jest to " scripted/functional/imperative/object-oriented programming language" i klada na to duzy nacisk? he?

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Marzec 25, 2006, 23:29:42
A mnie się podoba każda inicjatywa w kierunku rozwijania języków funkcyjnych i aspektowych.
Zwłaszcza te ostatnie dopiero raczkują i musi ich troche powstać zanim wykrystalizuje się jakaś perełka.

Może akurat F# nie będzie stricte-funkcyjnym językiem, ale w pewnym stopniu owszem.