Autor Wątek: C# - dystrybuowanie programu napisanego w VSEE 2005  (Przeczytany 10791 razy)

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Wrzesień 18, 2008, 15:35:35
Odświerzam dość stary wątek, gdyż temat podpasował do mojego aktualnego problemu.
Otóż - chcemy dystrubuować program napisany w .NET, więc dajemy użytkownikowi końcowemu razem z programem .NET framework. A co z bazami danych? Jeżeli używamy Microsoftowego SQL Servera, to także należy dorzucić instalkę tegoż? ( co wydaje mi się jest nie do końca logiczne, biorąc pod uwagę rozmiar MS SQL Server 2005 EE - 55 MB ). Zawsze pisałem małe programiki użytkowe, teraz chciałbym napisać coś, co operuje na większej ilości danych i do tego potrzebuję bazy danych. Nie wyobrażam sobie, aby do pliku wykonywalnego ( około 100 kB ), dorzucać 55 MB serwera SQL. Wolałbym mieć wszystko poukładane w tabele.  Proszę oświećcie mnie, bo moje poszukiwania przynoszą marny skutek :)

SQL Server jest potrzebny tam gdzie stoi baza. A nawet - jeżeli coś operuje na większej ilości danych to musisz mieć bazę - jeśli stoi na serwerze czy u Ciebie to tylko tam potrzebujesz MS-SQL Servera, a jeżeli chcesz żeby bazę dostawał użytkownik to, co to jest 55MB w porównaniu do dziesiątek GB (baza z średnią ilością danych).

A swoją drogą - my nie dawaliśmy .NET framework końcowemu użytkownikowi w komercyjnych projektach. Podpisywaliśmy po prostu w umowie, że program wymaga  NET Framework 2.0 (taki sobie zawsze życzyli, chyba jest od razu z XP SP2) i tyle. Dystrybucja aplikacji razem z .NET to po prostu kwestia umowy z odbiorcą.

P.S. Jeśli chodzi o jakąś malutką bazę w twoim programie do zrzuć ją do pliku *.mdb - to faktycznie będzie chyba najprostsze rozwiązanie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 15:40:53 wysłana przez counterClockWise »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

st3tc

• Gość
# Wrzesień 18, 2008, 15:42:34
a jeżeli chcesz żeby bazę dostawał użytkownik to, co to jest 55MB w porównaniu do dziesiątek GB (baza z średnią ilością danych).
Których to danych ta wersja SQL Serwerka nie obsłuży :)