Autor Wątek: C# - dystrybuowanie programu napisanego w VSEE 2005  (Przeczytany 11470 razy)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Marzec 09, 2008, 16:55:45
Witam!

Mam dość głupi (zdawałoby się) problem: Jak dystrybuować plik napisany w VSEE 2005 w C#?
Binarki zarówno Debug jak Release nie chcą się otworzyć na innym kompie, a zmuszanie innych do instalowania mojego programu (przez opcję Publish) uważam za lekko nie fair, kiedy to jest prosta symulacja zajmująca 60 kb. Jakieś wyjścia?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kurak

• Użytkownik

# Marzec 09, 2008, 16:58:35
Binarki zarówno Debug jak Release nie chcą się otworzyć na innym kompie
"nie chcą"? Protestują, głodują? Grożą zamachami? Wyrażaj się troszkę precyzyjniej.

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Marzec 09, 2008, 17:03:18
Klasyczny komunikat (cytuję z pamięci) "Uruchomienie tej aplikacji jest niemożliwe, ponieważ nie została właściwie zainicjowana". Podobny do tych z C++ w VSEE, w wersji Multithreaded DLL

Offline Kurak

• Użytkownik

# Marzec 09, 2008, 17:08:33
Brak zainstalowanej odpowiedniej wersji .NET Frameworka? :) Ja się z takim komunikatem tylko w takim przypadku spotkałem.

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Marzec 09, 2008, 17:11:21
hmm... może być, testowałem tylko na jednym kompie na którym był niedawno postawiony system. Ale jak rozumiem w VSEE C# nie ma takich cyrków jak w VSEE C++ z redistributsami?

Offline Kurak

• Użytkownik

# Marzec 09, 2008, 17:13:47
Użytkownik .NET Framework musi mieć zainstalowany - więc zależy, jaką przyjmujesz definicję "cyrku" ;)

Offline Xion

• Moderator
    • xion.log

# Marzec 09, 2008, 17:25:54
Programy napisane dla .NET wymagają .NET Framework, koniec pieśni. W praktyce występuje jeszcze kwestia pt. której wersji tego frameworka chcą :)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Marzec 09, 2008, 17:32:06
Punkcik dla Kuraka - zainstalowałem na tamtym kompie .NET framework i problem zniknął. Aż szkoda mówić, że nie pomyślałem o czymś tak prostym... :o

Offline Khaine

• Użytkownik

# Marzec 09, 2008, 21:41:59
nie do konca. Ja mialem ten sam problem. Zainstalowalem net frameworka (tak, odpowiedni) i tez wystepowal ten sam error. Co jeszcze moze byc nie tak? Na innym komputerze po zainstalowaniu frameworka dziala program :P (oba systemy to win xp sp2 + net framework 2.0 - z takiego korzystam)

Offline s0d

• Użytkownik

# Marzec 10, 2008, 10:04:39
Moze jednak skorzystales z jakiejs funckji z frameworka 1.1 czy cos ;P bo pewnie masz zainstalwoana wersje 1.1 i 2.0 i po prostu na drugim kompie instalowales 2.0... pod tym wzgledem fajny bajer ma VS 2008 mozna wybierac z ktorego frameworka bedziemy korzystali ;]

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Marzec 10, 2008, 10:23:59
Nawiasem mówiąc, mamy tu kolejną ułomność technologii .NET. W przypadku C++ pakiet redystrybucyjny ma ~2MB, można go spokojnie dołączyć nawet do niewielkiej gry, a gdy komuś to nie odpowiada, może zlinkować swój program statycznie z biblioteką run-time. Tymczasem programiści C# muszą zadbać o to, by użytkownik zainstalował owego cudownego Frameworka (nie pamiętam ile sobie liczy, ale na pewno znacznie więcej).

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Marzec 10, 2008, 11:14:00
Nawiasem mówiąc, mamy tu kolejną ułomność technologii .NET. W przypadku C++ pakiet redystrybucyjny ma ~2MB, można go spokojnie dołączyć nawet do niewielkiej gry, a gdy komuś to nie odpowiada, może zlinkować swój program statycznie z biblioteką run-time. Tymczasem programiści C# muszą zadbać o to, by użytkownik zainstalował owego cudownego Frameworka (nie pamiętam ile sobie liczy, ale na pewno znacznie więcej).

Eeee... Coś namieszałeś :) C++ i .NET dołączony? Raczej mówisz o tych trzech plikach z visuala, ale nie o technologii .NET. Zresztą, .NET to też pliki .dll, pewnie można je załączyć jak się bardzo chce. Jednakże .NET to raczej standard, który powinno się mieć :P

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Marzec 10, 2008, 12:00:16
Eeee... Coś namieszałeś :) C++ i .NET dołączony? Raczej mówisz o tych trzech plikach z visuala, ale nie o technologii .NET. Zresztą, .NET to też pliki .dll, pewnie można je załączyć jak się bardzo chce. Jednakże .NET to raczej standard, który powinno się mieć :P

To ty coś namieszałeś - mówiłem o "zwykłym" C++, nie managed (który jest beznadziejną hybrydą, nie nadającą się do użytku, a więc i nie ma o czym mówić :P). "Standard który powinno się mieć" - to samo można powiedzieć o plikach redystrybucyjnych dla Visual C++, nie zwalnia to programisty od obowiązku zadbania, by użytkownik zainstalował sobie wymagane do działania DLL-ki. W przypadku .NET jest to dużo mniej poręczne.

Offline Khaine

• Użytkownik

# Marzec 10, 2008, 12:11:24
heh, ale to net framework nie jest wsteczny? :o

Taka rzecz jak net framework powinien byc instalowany razem z winem (jako kolejne rozszerzenie jak sp2). Swoja drogra to zastanawiam sie czemu nie dodali go do sp2, czyzby sp2 byl az tak stary?

Jesli chodzi o c++ to nie spotkalem sie z sytuacja, zebym musial instalowac runtime. Widac wszyscy statycznie go linkuja w release, wiec problemu nie ma. Net frameworka nie da sie zlinkowac statycznie (raczej nie dziwne)

RageX

• Gość
# Marzec 10, 2008, 15:20:05
Nie są wstecz kompatybilne... w ten sposób ja mam 1.1, 2.0 service pack 1, 3.0 service pack 1 i 3.5.

W viście masz już jakiegoś tam .net ale jak widzisz trochę ich jest więc na pewno akurat tej ważnej nie ma.
Trzeba dołączyć instalator, albo linka skąd ściągnąć dołączyć jeżeli chcemy poważnie użytkownika traktować. No ale to samo z dx'em... ehh. Jak patrzę na listę w dodaj/usuń programy to mi ciśnienie rośnie.