Autor Wątek: Nie wiadomo czy działa gra w Linux.  (Przeczytany 4796 razy)

Offline bolverk

• Użytkownik

# Marzec 07, 2008, 23:24:04
Mam do Wszystkich pewną prośbę. W projektach na gamedev.pl zamieściłem pewną grę Wacko 3D. Wykonana została w OpenGL w oparciu o pakiet GLFW, który jak pisało w dokumentacji powinien działać na wielu platformach. Między innymi na Linuxie. Stąd wynika moja prośba o przetestowanie tej gry w tym systemie jako że nie mam go sam i nie znam nikogo kto mógłby go mieć.

Oto link do tej gry:
www.bolverk.republika.pl/MOJE/PROG07/Wacko_3D.rar

Z góry dzięki za opinie czy działa czy nie. Nieważne co o niej sądzicie, obchodzi mnie to czy działa na Linuxie:)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

bies

• Gość
# Marzec 07, 2008, 23:36:59
Cóż - poczepiam się trochę ;).

Po pierwsze - .rar to mało pro-linuksowy format ;p.
Po drugie - może jakieś instrukcje kompilacji? Załączony makefile? No i czy nie używasz 'void main()' w swoim kodzie ;P?

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Marzec 07, 2008, 23:39:19
Dostałem plik z .exe

Raczej nie odpalę tego pod Linuxem ;)

Edit deX(ter) szybszy!

Offline bolverk

• Użytkownik

# Marzec 07, 2008, 23:42:17
Gra jest skompilowana do pliku wykonywalnego. Nie dołączałem pliku makefile. jaki jest więc pro-linuxowy format kompresji? dołączę plik zatem w formie nie skompresowanej:)

Offline Liosan

• Redaktor

# Marzec 07, 2008, 23:43:42
Może koledze chodziło o jakiś emulator API, np. Wine? :) Nie słyszałem, żeby ktoś montował obsługę .exe w jądrze Linuxa... :P

Liosan

bies

• Gość
# Marzec 07, 2008, 23:46:24
A może deweloperzy jądra już napisali pełną obsługę dla formatu .exe, ale czekają na odpowiedni moment na rynku, żeby cios był dla konkurencji wyjątkowo dotkliwy? ;P. A @bolverk pewnie myślał, że my jesteśmy takie geeki z wkrętami u mainstream developerów i mamy to już u siebie? ;P.

Offline bolverk

• Użytkownik

# Marzec 07, 2008, 23:54:01
W obsłudze Linuxa jestem kompletnie zielony. Ale podejrzewam że gra w linuxie czy innym systemie operacyjnym będzie wymagała rekompilacji. Czyli moim zadaniem na teraz jest ściągnięcie Linuxa zaistalowanie go i zaistalowaniejakiego kompilatora. To na tyle:)

bies

• Gość
# Marzec 08, 2008, 00:07:03
Z w miarę aktualnym (0.9.56) Wine gra nie działa. Rekompilacja może pomóc.

// edit
O, rzeczywiście -- działa pod Wine. Thx skoti.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2008, 01:24:58 wysłana przez bies »

Offline skoti

• Użytkownik

# Marzec 08, 2008, 00:32:10
Z w miarę aktualnym (0.9.56) Wine gra nie działa. Rekompilacja może pomóc.
U mnie na wine 0.9.56 działa - sprawdź konfigurację

@bolverk: Większość systemów ma swój własny format plików wykonywalnych (Windows, MacOS, Linux, BeOS, BSD itd.), i żeby natywnie działało musisz skompilować do tego formatu który dany system obsługuje (to czy zrobisz cross-kompilację, czy zainstalujesz do tego system to już Twoja sprawa - btw jak zainstalujesz linuxa to przeważnie kompilator już masz ;p). To, że rar nie jest pro-linuxowy oznacza że nie jest dostarczany razem z systemem (bo nie może) i trzeba go sobie zainstalować - ale to tak samo jak w każdym innym systemie ;p
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2008, 00:34:45 wysłana przez skoti »

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Marzec 08, 2008, 00:44:11
jaki jest więc pro-linuxowy format kompresji?
tar, tar.gz albo tar.bz2  ;)

Offline chomzee

• Użytkownik
    • chomzee's HomePage

# Marzec 08, 2008, 01:16:06
Mówiąc ścislej: gz albo bz2, bo tar służy jedynie do zebrania wielu plików/katalogów w jeden plik, który następnie kompresuje się jedną z tych dwu metod. :)

Offline agent_J

• Użytkownik

# Marzec 08, 2008, 13:20:21
A może deweloperzy jądra już napisali pełną obsługę dla formatu .exe, ale czekają na odpowiedni moment na rynku, żeby cios był dla konkurencji wyjątkowo dotkliwy? ;P. A @bolverk pewnie myślał, że my jesteśmy takie geeki z wkrętami u mainstream developerów i mamy to już u siebie? ;P.

Jest skrypt do binfmt_misc, który odpali ci exeka przy użyciu wine jak jakiś program zrobi na nim exec().

Poza tym gra działa bez problemu na OpenSuSE 10.3.

Offline Elwis

• Użytkownik

# Marzec 08, 2008, 14:22:30
U mnnie pod wine nie chodzi(a nie będę się bawić w aktualizowanie). Tak jak już ktoś wspomniał, podrzuć źródła, to może coś na to poradzimy :)
@deX(ter): Wybacz człowiekowi, to przecież Windowsowiec panikuje widząc tar.bz2, a nie linuksowiec widząc zupa, czy rara( jaki problem rozpakować? ;))
@Wielu ludzi przede mną: Nauczcie się do #@$!% nędzy deklinacji nazwy Linux
Dziękuję za uwagę :)

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Marzec 08, 2008, 17:51:15
Mówiąc ścislej: gz albo bz2, bo tar służy jedynie do zebrania wielu plików/katalogów w jeden plik, który następnie kompresuje się jedną z tych dwu metod. :)
Zapomniałeś o .Z

Offline skoti

• Użytkownik

# Marzec 08, 2008, 18:51:53
Zapomniałeś o .Z
Szczerze, to nie znam (ani mój system) rozszerzenia .Z - możesz coś więcej o nim powiedzieć? Może literówka i powinno być zip, zoo lub 7z?
BTW. mówiąc jeszcze ściślej to gunzip, bunzip2 są "kompresorami", a tar jest archiwizerem (jak sama nazwa wskazuje "Tape ARchiver", bo pierwotnie był używany do archiwizacji danych na taśmach)...
Formaty takie jak zip, rar czy 7z są archiwizerami, a zarazem "kompresorami"