Autor Wątek: IDE pod Symbiana  (Przeczytany 2474 razy)

Offline HellCat

• Użytkownik

# Luty 21, 2008, 15:10:22
Serwus.

Szukam jakiegoś IDE, albo i nawet samego kompilatora C++ którego można uruchomić pod Symbianem.

Pozdr.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 21, 2008, 15:23:49
Kiedyś słyszałem o Pascalu, ale się nie interesowałem zbytnio.
Jest też Python - poszukaj. Masz tam "IDE" w którym piszesz i interpretujesz skrypty ;)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Luty 21, 2008, 15:25:59
Kiedyś słyszałem o Pascalu, ale się nie interesowałem zbytnio.
Jest też Python - poszukaj. Masz tam "IDE" w którym piszesz i interpretujesz skrypty ;)

Można też na telefonie z Symbianem uruchomić emulator Atari XL/XE i na nim programować we wszystkich językach jakie były na małym Atari. :D

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Luty 21, 2008, 21:49:58
Ale na co komu IDE do programowania w telefonie ? Ani to wygodne ani wydajne :) Moze nieco wygodniejsze na fonie z klawiatura qwerty ( a zakladam ze taki masz, bo na zwyklym telefonie to raczej droga przez meke ;) ) Moznaby zmapowac klawisze do najczestszych komend danego jezyka, tak jak to bodajze bylo w starozytnosci z ZX Spectrum...

Na konsolach rowniez nie ma zadnego IDE ani kompilatora. P{rogramy sie przeciez pisze na komputerze.

Ale do rzeczy: Nie znam, aczkolwiek pewnie bym walnal sobie i tak takie cos na swoim telefonie :D Jednakze nie o C++ mysle, a bardziej o jakims jezyku skryptowym, prostszym nawet niz Python, cos ala basic moze nawet ;) ( MDW - taak wiem ze mialbym go od razu w emulatorze atari, ale nie o to chodzi ;) )

Offline maro

• Użytkownik

# Luty 21, 2008, 23:42:41
np. Forward Pass
http://www.pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=59&sortby=t&sort=asc&f_id=251

"Forward Pass wykorzystuje Microsoftowy JavaScript jako język programowania, ale można także pisać aplikacje przy pomocy VisualBasic Script".. i chyba wszystko jasne :)

ech.. faktycznie, sorry ;]
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 14:40:49 wysłana przez maro »

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 21, 2008, 23:52:23
Chyba jednak nie jest wszystko jasne : http://screenup.pl/in/08-02/jsxb.jpg ;]

Offline iaintshine

• Użytkownik

# Luty 27, 2008, 03:50:21