Autor Wątek: Cry Engine 2  (Przeczytany 17915 razy)

Offline member

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 10:36:12
Ten dokument juz troche istnieje, ale moze ktos go jeszcze nie widzial...
Mi kopara opadla jak to wszystko przeczytałem.

http://www.crytek.com/fileadmin/user_upload/cryengine2/CryENGINE2Features.pdf

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 10:55:54
PC only. No go.  ;)

maxest

• Gość
# Luty 20, 2008, 11:26:20
PC only. No go.  ;)

O, czyli dla ludzi z Reda "PC only" jest istotna wada. To + plus ta wpadka jednego z programistow Reda na goldenline.pl (http://www.gram.pl/news_9ATgJ,4_Wiedzmin_na_konsole_CD_Projekt_RED_odpowiada.html) daje duzo do myslenia.

Offline member

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 11:27:25
PC only. No go.  ;)
PC, XBOX 360 i w produkcji PS3...

Offline yarpen

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 11:43:28
Chcialbym zobaczyc ta ich wersje X360 (ma byc na GDC). A "w produkcji" to wyglada tak jak z UE3, gdzie wiekszosc tytulow na PS3 zaliczala 6m+ opoznienia, bo port byl "w produkcji".

Offline Khaine

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 15:04:28
ja sie zastanawiam jak zrobic skore, ktora wyglada tak jak na obrazku w tym pdf'ie. Z tego co wyczytalem tam to zastosowali kupe roznych technik, tyle ze w crysis'ie nie widzialem postaci z taka skora. Wnioskuje, ze (jak na razie) jest to malo wydajne.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Luty 20, 2008, 15:06:37
ja sie zastanawiam jak zrobic skore, ktora wyglada tak jak na obrazku w tym pdf'ie. Z tego co wyczytalem tam to zastosowali kupe roznych technik, tyle ze w crysis'ie nie widzialem postaci z taka skora. Wnioskuje, ze (jak na razie) jest to malo wydajne.
W GPU Gems 3 jest ponoć coś na ten temat.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Luty 20, 2008, 15:19:42
W GPU Gems 3 jest ponoć coś na ten temat.
Na ten temat można znaleźć całą masę materiałów zarówno od ATI jak i nvidii, np.
http://developer.download.nvidia.com/presentations/2007/gdc/Advanced_Skin.pdf

Offline member

• Użytkownik

# Luty 20, 2008, 23:25:19
Taka skore nie raz juz widzialem, jednak nie mam pojecia jak to wyglada z wydajnoscia... Pewnie dla 1 postaci byloby ok, ale dla duzej ilosci niestety nie widze tego :)

Offline Khaine

• Użytkownik

# Luty 21, 2008, 00:02:41
heh, dzieki Riddlemaster, swietny papier :)

A skoro juz tak sypiesz linkami to moze masz cos ciekawego na temat wyswietlania tak duzej ilosci geometrii z zadowalajaca iloscia klatek? Crysis nie zamyka swiata w zadnych boxach, tech5 (nie jestem pewien) tez nie, unreal engine 3 (tez nie jestem pewien) tak samo, a obiektow jest naprawde sporo. Nie chodzi mi o optymalizacjie typu drzewa osemkowe/bsp i inne tego typu podzialy geometrii, 'okluzje' itp. Tu musi byc cos o wiele wiecej zastosowane. Moze macie jakies linki albo wiedze na temat takich optymalizacji?

maxest

• Gość
# Luty 21, 2008, 00:25:06
member: NVidię nie tylko interesuje grafika do gier.

Obserwuje ten cykl badań już trochę i mniej więcej wygląda tak:
- Najpierw badanie jak coś wygląda w naturze i jak można by to odzwierciedlić na kompie. Pojawiają sie jakieś nieprzydatne absolutnie dla developerów prezentacje. Takie prezentacje są raczej skierowane do badaczy tematu.
- Potem jakieś eksperymenty próbujące wdrożyć te teorie... powstaje lista problemów, lista obejść tych problemów.
- Jeżeli to jest full wypas (znaczy się ma sens wykorzystanie tego efektu) to ktoś (jakaś mądra głowa) to dopisze do silnika renderującego jakiejś aplikacji komercyjnej, przy okazji jakiegoś filmu za grubą kasę.
- Twórca tego chwali się w jakiś artykułach technicznych. Sprawa się rozchodzi po najpopularniejszych 3D paczkach.
- Napaleni GDeveloperzy zaczynają szukać sposobów jak to wyrenderować w real-time. Cykl - prezentacje, eksperymenty, wdrożenia - się powtarza, tym razem dla aplikacji czasu rzeczywistego.

Kurcze, koniec z mojej strony "takich" nic nie wnoszących wypocin.   ;D

Offline skovron

• Użytkownik
    • Healthbar Games

# Luty 21, 2008, 09:36:44
heh, dzieki Riddlemaster, swietny papier :)

A skoro juz tak sypiesz linkami to moze masz cos ciekawego na temat wyswietlania tak duzej ilosci geometrii z zadowalajaca iloscia klatek? Crysis nie zamyka swiata w zadnych boxach, tech5 (nie jestem pewien) tez nie, unreal engine 3 (tez nie jestem pewien) tak samo, a obiektow jest naprawde sporo. Nie chodzi mi o optymalizacjie typu drzewa osemkowe/bsp i inne tego typu podzialy geometrii, 'okluzje' itp. Tu musi byc cos o wiele wiecej zastosowane. Moze macie jakies linki albo wiedze na temat takich optymalizacji?

No właśnie. Mnie też to interesuje. Na niektórych filmikach, głównie tych prezentujących edytor Crysisa można dopatrzyć się stosowania pewnych technik. Zanikanie roślin (i innych elementów jak kamienie) wraz z odległością od kamery przy uwzględnieniu ich wielkości (mniejsze znikają bliżej, większe dalej). Wszędzie widać czasami żółte i niebieskie quady przypominające portale. Chwalili się również, ze każdy pojedynczy element sceny dość dokładnie "wycina" geometrie, którą zasłania. Heightmapa jest zdaje się podzielona na jakieś sektory (ciekawe jak je dopasowują do siebie?). Co jakiś czas ukazują się jakieś dokumenty opisujące niektóre techniki ale tylko ogólnie.

Jak macie jakieś namiary na podobne dokumenty albo sami doszliście do jakichś wniosków na temat zastosowanych technik to podzielcie się (jeśli chcecie).

Sam mogę jedynie polecić stronę Cryteka http://www.crytek.com/, gdzie czasem pojawiają się różne dokumenty, oraz zachęcić do obejrzenia filmików na youtube albo stage6 http://www.stage6.com/videos/search:crysis

Offline human

• Użytkownik

# Luty 21, 2008, 11:12:27
Gdzies czytałem, że Crytek zatrudnił sporo ludzi nie mających doświadczenia w gamedev, dlatego mają sporo innowacyjnych rozwiązań technologicznych. I to jest prawda :)

maxest

• Gość
# Luty 21, 2008, 11:31:18
Cos w stylu... "jesli czegos nie da sie zrobic potrzebny jest ktos kto o tym nie wiem, przyjdzie i to zrobi" ;)

Offline human

• Użytkownik

# Luty 21, 2008, 11:37:26
Haha. Dokładnie  :D

A tak wogóle to przy Crysisie pracował też polski grafik.
http://www.maciejkuciara.com/