Autor Wątek: Inny tetris  (Przeczytany 1032 razy)

Offline mwojt

• Użytkownik

# Luty 15, 2008, 17:30:39
Podczas tworzenia modułu do grafiki izometrycznej wpadłem na ciekawy pomysł, nie będę niczego wyjaśniał wystarczy spojrzeć na obrazek. Właściwie to nie chcę tego robić ale może ktoś inny coś takiego zrobi.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline skaarj

• Użytkownik

# Luty 15, 2008, 17:34:29
Pomysł ciekawy ale obawiam się, że byłby to nie wypał, nieprzyjemnie patrzy mi się na izometrycznego tetris'a, ale to jest tylko moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 22:34:44 wysłana przez skaarj »

yfan

• Gość
# Luty 15, 2008, 17:46:53
ale jak, raz klocek spada z lewego-górnego rogu krzyża, raz z prawego-górnego? Gra się więc na dwóch studniach na raz? w którą stronę działą grawitacja? Czy może inaczej - grawitacja działa w bezwzględny dół ekranu... w jaki sposób zliczałoby się linie? To chyba nie byłoby zbyt intuicyjne, ale nikt ci nie powie, dopóki nie zagra :).  To co pokazujesz na skrinie, to działa, czy tylko wygląda?

Offline mwojt

• Użytkownik

# Luty 15, 2008, 18:26:12
nie przemyślałem tego dokładnie ale wydaje mi się, że wszystko chyba jest do rozwiązania np. grawitacja działa w zależności z której strony wypadł klocek, a linie tak samo tylko raz sprawdza z jednej raz z drógiej strony, na środku linia może być w kształcie V, a np. po scięciu lini klocki opadają w dół w stronę brakującej linii. (rysunek trochę krzywo zrobiłem). To tylko rysunek ale dla w miarę wprawionego programisty powinno zająć kilka godzin.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 18:29:19 wysłana przez medivo »