Autor Wątek: Netbeans i dependency check.  (Przeczytany 1260 razy)

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Luty 11, 2008, 23:13:03

Mam pytanie odnosnie tego środowiska. Otóż używam go na linuksie  (projekty korzystają z make i gcc)i wszystko było by dobrze, gdyby nie brak dependency check. Jest co prawda opcja w ustawieniach projketu, ale pisze (Sun studio make & dmake only) i oczywiście nie działa.
Potem zmienie coś w jednym pliku h, *.cc sie nie przekompiluje i mam Segfaulty, czary mary dzikie węże. Oczywiście moge klikać za każdym razem Make clean, ale to nie jest optymalne rozwiązanie. Co z tym można zrobić ?

A pytanie nie jako przy okazji - jak włączyć kompilacje równoległą, bo mam 2 rdzenie i dużo ramu, więc przydało by sie w pełni to wykorzystać :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Luty 12, 2008, 19:33:28
Hmmm, nikt nie wie, jak to zmienić w  Makefile'u ?

bies

• Gość
# Luty 13, 2008, 00:26:12
Hmmm, nikt nie wie, jak to zmienić w  Makefile'u ?
Pewnie ,,pare'' osób wie (np. ja). Ale niekoniecznie muszą wiedzieć jak to się łączy z NetBeans. Piszesz tam własnego Makefile czy IDE coś generuje? A jeśli generuje czy masz możliwość wyłączenia tego ,,udogodnienia'' i napisania ręcznie?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 00:29:14 wysłana przez bies »

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Luty 14, 2008, 18:46:19
Nigdzie nie widze opcji korzystania z zewnętrznego makefile :/

Offline rdo

• Użytkownik
    • techblog?

# Luty 15, 2008, 12:51:13
New Project -> C/C++ -> C/C++ Project from existing code -> using an existing makefile

A makefile generować CMake lub GNU Autotools

Kiedyś używałem net beans'a , ale w C/C++ gubi on większość ze swoich możliwości, które ma pisząc w Javie, i generalnie (moja opinia) jest on przesadnie skomplikowany jak na to, co sobą oferuje :(

Offline Antrykot

• Użytkownik

# Luty 15, 2008, 22:27:13
A mi sie podoba. Używałem codeblocks, ale na linuksie jest tak nie stabilny, że szkoda gadać. Klikasz w splash-screena - wysyp, zamykasz projekt - wysyp, dodajesz plik - wysyp.
A tu ładnie działa, a i IS działą znakomicie :)
Jedyne co mnie bolało, to właśnie brak sprawdzania zależności. Dzięki.