Autor Wątek: Poszukiwani programiści do projektu transmedialnego  (Przeczytany 2486 razy)

Offline smiler

• Użytkownik
    • Patryk Scelina - Cinematic Composer

# Luty 11, 2008, 00:50:58
Witam serdecznie. Pracuję nad historią, która docelowo miałaby być opowiedziana za pośrednictwem różnych środków przekazu, również interaktywnych ( w tym przypadku gry).
Cały projekt będzie składał się z filmu krótkometrażowego, komiksu, gry komputerowej oraz dość strony internetowej zawierającej dodatkowe informacje w postaci blogów bohaterów całej historii. Nie chcę zdradzać na forum fabuły zwłaszcza, że jest ona jeszcze kształtowana i musi być jeszcze dopracowana, ale wszystkie osoby które chciałyby się włączyć w projekt, który dzięki swoim rozmiarom będzie miał szansę zaistnieć medialnie, by skontaktowały się ze mną mailowo: patryk@scelina.com

Cały projekt będzie w stylu SCI-FI. Film będzie miał krótki metraż i będzie oparty na animacji połączonej z tradycyjnym filmem. Zdjęcia przewidziane są na lipiec - sierpień 2008, a koniec prac nad filmem przewiduję na czerwiec 2009. Zaraz po ukończeniu filmu powinien zostać skończony komiks oraz gra komputerowa.

Nie mam konkretnych założeń, by to było FPP czy RPG, czy RTS, bo głównie będzie to zależało od programistów( nad jaką grą najchętniej będą pracować). Najważniejsze, by gra powstała do końca wakacji 2009 też staram się liczyć siły na zamiary, choć nie znam się na programowaniu i sam nie wiem nad jaką grą będzie najłatwiej i najszybciej pracować. Gdybym miał wybierać spośród gatunków to na pewno chciałbym, by był to symulator kosmiczny lub FPP. Mogę się mylić, ale symulator byłby chyba mniej skomplikowany od FPP choćby ze względu na mniejszą ilośc obektów 3D: kilka modeli statków kosmicznych, jakaś stacja kosmiczna. Tak jak mówiłem , jest kwestia do uzgodnienia z osobami, które będą tym zainteresowane. Cały projekt jest niezależny i jak narazie nie sponsorowany.

W zamian za pomoc poza typowym uwzględnieniem nazwisk twórców/logotypów w materiałach promocyjnych mogę zaoferować swoją pomoc jako kompozytor muzyki do gier i dźwiękowiec.
próbki muzyki:
www.myspace.com/patrickscelina
www.freemedia.scelina.com - dział muzyka - serwis jeszcze nie gotowy więc proszę sie nie przestraszyć pustych podstron ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline smiler

• Użytkownik

# Luty 26, 2008, 14:48:18
Witam ponownie. Zainteresowanie projektem z dnia na dzień rośnie, więc postanowiłem założyć stronę www, na której co jakiś czas będą pojawiały się aktualności, a obecnie jest tam lista poszukiwanych specjlalistów ;)
www.relativity-projekt.scelina.com

pozdrawiam forumowiczów

Offline mwojt

• Użytkownik

# Marzec 04, 2008, 12:38:07
Myślę, że dobry by był FPP w kosmosie, taki że w przestrzeni poruszają się jakieś obiekty jakieś statki, fragmenty asteroid i gracz porusza się po tych obiektach, w tle widać ziemię i różne dryfujące obiekty wszystko porusza się względem siebie na tle wirują ziemia i gwiazdy.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Marzec 04, 2008, 13:03:00
To ma być w przyszłości komercyjne czy nie?

Do tego zestawu dołączyłbym jeszcze grę na telefony. Jak wszystko to wszystko. Rynek mobilny dzisiaj jest zbyt ważny żeby go nie wykorzystać.

Offline Gothel

• Użytkownik

# Marzec 06, 2008, 21:44:02
Może jeszcze dojechać bardziej klasycznie? Planszówka, karcianka... Albo coś w stylu ARG?

@OFFTOPIC
Może się czepiam, ale napis "Realitivity" na stronie trochę miesza. Tzn. IVI jest tak blisko siebie, że w pierwszym momencie daje złudzenie litery M.

Offline smiler

• Użytkownik

# Marzec 21, 2008, 12:08:08
Dzięki za odpowiedzi :)

Projekt od początku do końca ma być niekomercyjny.
Co do gry na komórkę to jest jak najbardziej za o ile ktoś chciałby się zająć tym od strony programistycznej ;)

Niedawno główny programista gry komputerowej podsunął mi pomysł by zrobić jeszcze grę paragrafową i co raz poważniej się nad tym zastanawiam.

co do napisu relativity na stronie to bardzo dziękuję za uwagę, przy aktualizacji wezmę go pod lupę ;)

Mogę powiedzieć, że projekt ruszył już i powoli powstają koncepty, przygotowujemy się do produkcji filmu, programiści pracują nad silnikiem i fizyką w grze. Jeśli ktoś miałby ochotę się przyłączyć do ekipy programistów to bardzo zapraszam, bo każda nawet najmniejsza pomoc się przyda :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 21, 2008, 21:40:08
Jak gra paragrafowa, to może też scenariusz na przygodę do RPG? :) Takiego prawdziwego, nie komputerowego ;)
(nie mówię o pisaniu całego systemu RPG - sam scenariusz dla prowadzącego plus opis jak prowadzić i takie tam).

yfan

• Gość
# Marzec 21, 2008, 23:58:39
Możesz przybliżyć nieco fabułę ponad to, że jest wielowątkowa, może jakąś ogólną oś wokół której kręcą się wydarzenia, czy po takie detale musiałbym udać się pod Twój adres email? Na pewno nieco dodatkowej informacji pomoże w rekrutacji.

Bardzo podoba mi się sam pomysł fabuły rozłożonej na kilka różnych mediów, docierającej do widza wielokanałowo. Siła czegoś takiego jest jeszcze niezbyt wykorzystana, ale w tym jest zdecydowanie przyszłość.

Offline smiler

• Użytkownik

# Marzec 24, 2008, 00:42:57
Jak gra paragrafowa, to może też scenariusz na przygodę do RPG? :) Takiego prawdziwego, nie komputerowego ;)
(nie mówię o pisaniu całego systemu RPG - sam scenariusz dla prowadzącego plus opis jak prowadzić i takie tam).

Myślę że to dobry pomysł jednak nie na tą chwilę. Dosyć dużo teraz się dzieję i nie chciałbym żebyśmy zaczęli skupiać się bardziej na ilości niż jakości. W momencie gdy wypuścimy film, komiks i oficjalną stronę projektu to wtedy można będzie się brać za rozszerzanie tego projektu o kolejne elementy.

Szczegółów fabularnych na razie nie ujawniamy publicznie. Wszystkim zainteresowanym współtworzeniem projektu staram przekazywać niezbędne informacje o fabule by mogli poznać bliżej projekt oraz by mogli podjąć ostateczną decyzję. Nie żeby fabuła była na tyle powalająca by jej strzec :). po prostu chodzi też o to by całość była pewnego rodzaju zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę, że fabuła będzie odkrywana w częściach, zdradzając na forum główny wątek automatycznie zdradzę całą fabułę filmu, który będzie pewnego rodzaju etiudą wprowadzającą w całą historię.