Autor Wątek: Esenthel Engine  (Przeczytany 42816 razy)

II

• Gość
# Luty 07, 2008, 18:34:42
Złośliwiec: hehe :] Nie martw się, kiedyś może znajdziesz dziewczyne :P ;)
Programiści nie powinni mieć dziewczyny, bo zmniejsza się ich wydajność pracy. I kreatywność.

Wooow.. ZUOO! Nie mów nawet takich rzeczy, bo to wygląda, jakbyś mówił serio ;]. "Programiści nie powinni mieć dziewczyn" - hahaha ;]. k++.

A co do silnika i dziwnych dyskusji na jego temat - nie wiem, czy się go używa wygodnie, bo go nie używałem, jednak demo mówi samo za siebie - modele co prawda robią swój efekt, ale jednak modele i tekstury to nie wszystko.. Już za godny podziwu można uznać fakt, że to jeden z dwóch skończonych silników na Warsztacie (na co najmniej kilkanaście rozpoczętych ;]).

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

II

• Gość
# Luty 08, 2008, 15:04:39
Drean: respekt!!!! oby wiecej takich ludzi :*

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Luty 08, 2008, 15:32:51
Programiści nie powinni mieć dziewczyny, bo zmniejsza się ich wydajność pracy. I kreatywność.
Wooow.. ZUOO! Nie mów nawet takich rzeczy, bo to wygląda, jakbyś mówił serio ;]. "Programiści nie powinni mieć dziewczyn" - hahaha ;]. k++.

Ale to jest prawda. :) Oczywiście nikt tego nie przestrzega. :D

Offline undeadprince

• Użytkownik

# Luty 08, 2008, 15:42:25
Zobaczyłem silnik i .... chyba wpadłem w kompleksy ;) Ale też mocno mnie to zmobilizowało i teraz chętniej zabrałem się za pracę nad sobą. Dzięki!

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 08, 2008, 22:43:37
Dziekuje wszystkim za pozytywne komentarze. Wlasnie zostala udostepniona nowsza wersja (to juz nie RC1 tylko 1.00) zawierajaca:
-ukonczone cienie i swiatlo wolumetryczne dla swiatel kierunkowych (cienie sa juz aktywne dla wszystkich typow swiatel)
-poprawione cienie dla swiatel stozkowych
-przyspieszono dzialanie miekkich cieni
-zmniejszono liczbe artefatkow w cieniach

Na moim forum zalozylem sonde gdzie uzytkownicy moga glosowac jakie "feature'y" chcieliby w nastepnej kolejnosci.
Jesli ktos ma jakies ciekawe pomysly, co by chcial zobaczyc, czego mu brakuje, prosze pisac
pozdrawiam :)

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 17, 2008, 21:26:52
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 23:01:38 wysłana przez Esenthel »

Offline Thomask

• Użytkownik

# Luty 18, 2008, 10:07:08
np czesc oplaty przed, a reszte po wydaniu produktu.
Wiesz... wątpię, aby nowych w takiej branży było stać na zapłacenie czegoś przed wydaniem produktu. To może odstraszyć pewną niewielką ilość "dawców gotówki".

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 18, 2008, 16:43:58
jesli gra jest zaawanasowana to sie podpisuje umowe z wydawca, ktory moze zapewnic jakies finansowanie. wtedy nie ma zadnego problemu. jedyny problem tkwi w tym zeby zrobic dobra gre ktora sie ludzie i wydawcy zainteresuja :)

Offline Mildanach

• Użytkownik
    • Mildanach Ent

# Luty 22, 2008, 22:05:26
Czasem, gdy klikam RMB na jakimś typie, Visual (2k8EE) mi się zawiesza - może to skutek uboczny takiego manglowania kodu ;)?

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 23, 2008, 13:05:42
to jest błąd visuala 2008 :)
w momencie problemu proszę usunąć plik z rozszerzeniem NCB w katalogu projektu (NCB są to tymczasowe dane autouzupełniania-autocomplete, w momencie skasowania visual odtworzy je na nowo)

Offline Ventor

• Użytkownik

# Luty 24, 2008, 19:54:23
Pograłem chwilę w demo i prawdę mówiąc nie robi na mnie większego wrażenia. Po pierwsze znalazłem kilka błędów po kilku minutach grania, więc pewnie jest ich sporo więcej:
- problem ze stencil shadow.
- coś szarego
- brak tekstury bohatera
- kolorowe spodnie

Po drugie gra czasem dziwnie zwalnia, taki slow motion. Próbowałem wyczaić od czego to zależy, ale nie wiem, raczej losowo się to dzieje.

Po trzecie jest wolne, wszystko na minimum, rozdzielczość 1280x1024 na GF6600 około 15fps - wiem że nie jest to demon prędkości, ale przy tak małej ilości geometrii to raczej słabo.

Na koniec dokumentacja silnika - jest bardzo kiepska, nie wynika z niej jak używać silnika. Opisy bardziej pasują na komentarz w samym kodzie niż na dokumentację. Jedyna możliwość żeby coś zrobić to analizować przykłady i sam kod silnika, a z tym jest kolejny problem - nieintuicyjne nazewnictwo i miejscami lawina niepotrzebnych komentarzy.

Dobra, koniec narzekania ;) K++ za to że w ogóle udało się zrobić coś działającego, za udostępnienie i za wkład jaki w to włożyłeś. Nie przejmuj się tak do końca tym co piszę, potraktuj to jak konstruktywną krytykę, która może Cię zmobilizuje do poprawienia błędów, optymalizacji itp.

Offline kuba

• Użytkownik

# Luty 24, 2008, 20:46:35
Co do dokumentacji silnika muszę się zgodzić z Ventor'em.

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 24, 2008, 20:50:50
-bledy ktore pokazales nie leza po stronie silnika, problem tkwi w karcie/sterownikach. niestety nie posiadam 6600 wiec nie moge przeprowadzic testow by znalezc jakies obejscie tych "dziwolagow" (gre testowalem na kartach 9600pro, 8600m gt, 8800gtx, 2600, 2900 i dzialala bez zadnych problemow)
-slow motion o ktorym piszesz rowniez nie jest to wina silnika lecz tego ze masz slaba karte graficzna i momentami gra dziala u ciebie az tak wolno ze systemowe timery zwracaja wartosci niepoprawne
-nawet gdy ustawisz opcje na minimum to nie zapomiaj ze i tak pozostaje normal mapping, per pixel lighting, light blooming, wolumetryczna mgla, miekkie czasteczki, minimum 3 dynamiczne swiatla no i realistyczna fizyka a nie sa to trywialne efekty
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 23:02:51 wysłana przez Esenthel »

Offline Ventor

• Użytkownik

# Luty 24, 2008, 23:25:05
Cytat: drean
-bledy ktore pokazales nie leza po stronie silnika, problem tkwi w karcie/sterownikach. niestety nie posiadam 6600 wiec nie moge przeprowadzic testow by znalezc jakies obejscie tych "dziwolagow" (gre testowalem na kartach 9600pro, 8600m gt, 8800gtx, 2600, 2900 i dzialala bez zadnych problemow)
Być może masz rację, bo przy pierwszym uruchomieniu kaszaniło się dużo bardziej, a po zainstalowaniu najnowszych sterownik jest sporo lepiej.

-slow motion o ktorym piszesz rowniez nie jest to wina silnika lecz tego ze masz slaba karte graficzna i momentami gra dziala u ciebie az tak wolno ze systemowe timery zwracaja 'bullshit'
Z tym się absolutnie nie zgodzę, bo dzieje się to nawet w 640x480 przy około 60-70fps, ale jest to prawdopodobnie związane z timerami, bo fps nie spada, nadal jest płynnie tylko że wolniej.

-nawet gdy ustawisz opcje na minimum to nie zapomiaj ze i tak pozostaje normal mapping, per pixel lighting, wolumetryczna mgla, miekkie czasteczki, minimum 3 dynamiczne swiatla no i realistyczna fizyka a nie sa to trywialne efekty
Efekty fakt, trywialne nie są, ale ilość geometrii jest niewielka, a tekstur dosłownie kilka. Co się stanie jak level będzie bardziej skomplikowany, dojdzie trochę leżących przedmiotów, więcej tekstur?

-dokumentacja jest caly czas uaktualniana a i tak jest o niebo lepsza niz wiekszosc komercyjnych silnikow, poza tym najlepsza nauka zawsze pochodzi z tutoriali
Nie oszukujmy się, przecież nikt nie zapłaci za silnik którego nie będzie umiał wykorzystać, tym bardziej, że są dobre darmowe silniki z dobrymi dokumentacjami.

Mi to w zasadzie nie przeszkadza, że ta dokumentacja jest słaba, że są błędy i wolno działa - Twój silnik - Twoja sprawa co dalej z tym zrobisz. Ja po prostu zwracam uwagę na te fakty, bo większość forumowiczów wpada w zachwyt nie zauważając drugiej strony medalu.

Offline Janek

• Użytkownik

# Luty 24, 2008, 23:25:52
Mnie gra się podoba, są bugi z paralaxem, na niektórych ścianach go niema, tak jak i filtrowania biliniowego.
Inteligencja przeciwników, ale to już sami wiecie, że wymaga stworzenia.

Koniecznie dodajcie ustawienia myszki + invert, bez tego gram jak pijany ;)

Testowałem na zintegrowanej ATI Xpress 1100 i po wyłączeniu detali i zredukowaniu rozdzielczości da sie grać :)