Autor Wątek: Esenthel Engine  (Przeczytany 43841 razy)

therealremi

• Gość
# Luty 07, 2008, 00:13:20
ahh...
mogłem poszukać coś lepszego.  :D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 07, 2008, 11:19:40
A ja tak sobie patrzę i do tej pory nie widziałem oceniania, czy zachwalania projektu, a jedynie gratulacje, respecty, itp.
Kto pisał ze to jest świetny silnik?

Gratulacje bazujące na samym opisie też są zabawne. Ktoś mógłby udostępnić jakikolwiek kod źródłowy, okrasić go barwnym opisem i pewnie zebrałby taką samą porcję gratulacji :P.

A tak na marginesie, wątek został założony w trochę nieodpowiednim dziale, bardziej chyba pasuje do 'Produkcji', gdzie też go przenoszę.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Luty 07, 2008, 12:12:27
Gratulacje bazujące na samym opisie też są zabawne. Ktoś mógłby udostępnić jakikolwiek kod źródłowy, okrasić go barwnym opisem i pewnie zebrałby taką samą porcję gratulacji
Wiesz niektórzy gratulują ukończenie gry na tej samej zasadzie tzn. bez grania w nią. Na warsztacie ukończenie jakiejkolwiek produkcji to jednak spore wydarzenie ;)

mogłem poszukać coś lepszego.
Hehe faktycznie dałeś banalny przykład, ale prawda jest taka, że nagłówki są momentami niezbyt czytelne. Cóż każdy z nas ma swoją notację.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 07, 2008, 13:04:02
:)

Jest roznica pomiedzy:
'Gratuluje ukonczenia projektu i podzielenia sie nim'
od:
'Wspanialy silnik! Gratuluje ukonczenia projektu i podzielenia sie nim'

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Luty 07, 2008, 13:28:04
W ciekawą stronę rozwinęła sie ta cała dyskusja ;D wychodzi na to, że nie powinno sie spontanicznie okazywać zachwytu, tylko najpierw sprawę dogłębnie obadać ze wszystkich stron, no i zgadza się, tylko że wtedy życie staje sie strasznie nudne, no bo analogicznie, wychodzi na to, że widząc piękną dziewczynę na ulicy nie mogę jej powiedzieć "wow, ale ty jesteś wspaniała" tylko powinienem sprawę dokładnie obadać, zrobić jej test na inteligencję, zważyć, pomierzyć, przeprowadzić wywiad środowiskowy, zrobić badanie krwi itp. itd. i dopiero na koniec analizując zebrane dane, wydać orzeczenie czy ona jest wspaniała czy tez nie :P

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 07, 2008, 13:37:19
No, zdecydowanie mozesz powiedziec, ze jest wspaniala :) bo w tym kontekscie ma to troche inne znaczenie. Jesli natomiast bedziesz probowal powiedziec ze jest super inteligentna, bazujac tylko na jej wygladzie to mozesz sie pomylic :)

Wiesz, zasadniczo mi to rybka, po prostu sie zdziwilem jak szybko i doglebnie warsztatowicze poznaja nowe technologie, i chwala im z a to! ;)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 07, 2008, 14:09:43
wychodzi na to, że widząc piękną dziewczynę na ulicy nie mogę jej powiedzieć "wow, ale ty jesteś wspaniała" tylko powinienem sprawę dokładnie obadać, zrobić jej test na inteligencję, zważyć, pomierzyć, przeprowadzić wywiad środowiskowy, zrobić badanie krwi itp. itd. i dopiero na koniec analizując zebrane dane, wydać orzeczenie czy ona jest wspaniała czy tez nie :P

Powiedzieć oczywiście możesz, ale jak doskonale wiemy, będzie to kłamstwo. Każdy szanujący się facet mówiąc "Jesteś wspaniała" ma na myśli "Chcę z tobą pójść do łóżka" :). W ogóle porównywanie silników do kobiet zakrawa na poważne zboczenie, co zauważam nawet będąc programistą. Czytając niektóre wypowiedzi o silnikach wręcz słyszę towarzyszące im orgazmiczne jęki. Wygląda więc na to, że niektórzy naprawdę nie widzą różnicy ;).

therealremi

• Gość
# Luty 07, 2008, 14:27:41
Każdy szanujący się facet mówiąc "Jesteś wspaniała" ma na myśli "Chcę z tobą pójść do łóżka"
Ta?
Ja dalem dreanowi + bo myslalem ze udostepnil zrodla. A tak to troche nie widze miejsca dla tej inicjatywy...

« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 16:03:35 wysłana przez therealremi »

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Luty 07, 2008, 16:10:50
Każdy szanujący się facet mówiąc "Jesteś wspaniała" ma na myśli "Chcę z tobą pójść do łóżka"
Hehehe, ktoś tutaj jest erotomanem :P

W ogóle porównywanie silników do kobiet zakrawa na poważne zboczenie, co zauważam nawet będąc programistą.
Dobre, jak dla mnie to cytat dnia ;D

A tak wracając do tematu, to ja oceniłem pozytywnie ten silnik po tym co widziałem w demku i jak dla mnie jest to wystarczający powód by wystawić silnikowi ocenę bardzo dobrą, tym bardziej, że jest to silnik robiony całkowicie w warunkach amatorskich. Oczywiście istnieje wiele podobnych amatorskich silników, również na warsztacie, ale ten konkretnie silniczek po prostu bardzo dobrze się "sprzedaje", i to nie tylko z powodu listy featursów ale również, albo przede wszystkim z powodu jego "kompletności" oraz bardzo dobrze wyglądającemu demkowi (zarzuty mam tylko co do niezbyt dopracowanego sterowania).

Offline puch

• Użytkownik

# Luty 07, 2008, 16:27:09
Ta?
Ta.

Silnik - profesjonalna robota:D

Gratulacje

Offline orzech

• Użytkownik
    • homepage

# Luty 07, 2008, 17:25:46
Dobra ja myślę, że ten temat odbił za bardzo od źródła. Czytanie dyskusji na temat, co by tu zrobić, aby nie chwalić projektu, nie jest dla mnie przyjemne a już na pewno nie dla autora silnika, który włożył w to bardzo dużo swojej pracy (kilkanaście lat!). Proponuję dyskusje socjologiczno moralne przesniesc do innego działu. ;)

Pozdrawiam

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 07, 2008, 17:28:54
Ej, nie zrozumiales. Nikt nie mowi, zeby nie chwalic silnika! Wrecz przeciwnie!
Odsylam do poprzedniej mojej wiadomosci.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 07, 2008, 18:02:39
Hehehe, ktoś tutaj jest erotomanem :P

Wszyscy faceci to erotomani. Poczytaj trochę fachowej literatury na temat biologicznego uwarunkowania naszych zachowań, a będziesz w lekkim szoku ;).

Sorry za wszystkie moje posty w tym temacie oprócz pierwszego - to wszystko oczywiście jak najobrzydliwszy offtop. Więcej nie będę :).

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 07, 2008, 18:17:39
Złośliwiec: hehe :] Nie martw się, kiedyś może znajdziesz dziewczyne :P ;)

Offline Toker

• Użytkownik

# Luty 07, 2008, 18:26:29
Złośliwiec: hehe :] Nie martw się, kiedyś może znajdziesz dziewczyne :P ;)
Programiści nie powinni mieć dziewczyny, bo zmniejsza się ich wydajność pracy. I kreatywność.

Fajnie, że silnik jest download. To już drugi skończony silnik od czasu kiedy jestem na warsztacie. k++
Oprócz tego, że idzie popaść w zachwyt i nadmierny szacuneczek to również idzie popaść w depresje, bo jak ja skończę jakiś silnik to będę miał już 30 lat.
Tutaj chyba tacy klepacze silników z nieba spadają. Takim leniom jak ja.