Autor Wątek: Esenthel Engine  (Przeczytany 42987 razy)

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 06, 2008, 18:53:21
Ja, zeby nie bylo, tez zycze jak najlepiej, ale mam pytanie do tych co komplementuja :) zrobiliscie juz cokolwiek z jego uzyciem? :)
Wolalbym miec opinie ludzi, ktorzy jakos to ugryzli a nie tylko z przeczytania listy mozliwosci :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yomyn

• Użytkownik
    • yomyn::dev

# Luty 06, 2008, 18:56:13
No, no, widze ze ma warsztacie ukancza sie coraz wiecej silnikow, i co wazne, udostepniacie je za darmo! Gratulacje, wlasnie go sciagam i troche sie pobawie ;) Gratulacje :P

-yomyn

Offline Porke

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 19:07:46
Gratuluję ukończenia i determinacji (nie, jeszcze nie testowałem ale 'featursy' wyglądają zachęcająco i wcale możliwe że się pobawię  ;))

Ech, ten Złośliwcowy sceptycyzm...  :) Wprawdzie w kwestii silników jest kilka popularnych alternatyw, ale to wcale nie znaczy że Esenthel Engine nie może do nich dołączyć. Poza tym, zawsze można takowy wykorzystać w inny sposób, czy to we własnej produkcji czy w ramach 'promocji siebie'.

Offline Toker

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 19:09:22
Powiem, wypas.
Big Congratulation !!!
Właśnie pobieram.

@haki, ktoś Ci silnik napisał!

Offline Chester2000

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 19:46:05
Ja, zeby nie bylo, tez zycze jak najlepiej, ale mam pytanie do tych co komplementuja :) zrobiliscie juz cokolwiek z jego uzyciem? :)
Wolalbym miec opinie ludzi, ktorzy jakos to ugryzli a nie tylko z przeczytania listy mozliwosci :)

zobacz tutaj ;)

http://www.esenthel.com/pl/about.html

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 06, 2008, 20:04:20

zobacz tutaj ;)

http://www.esenthel.com/pl/about.html

Patrzę. No i?

Mogę myśleć, że Ferrari to najlepsze auto na ziemi bo super wygląda i wogóle. Gdybym się nim przejechał to może miałbym zdanie jak jeden z naszych byłych posłów, któremu powodziło się na tyle dobrze, że sobie kupił. Tutaj to wygląda jakby wszyscy oceniali tylko listę 'ficzerów' i jakieś screeny ale nic nie wiadomo o używaniu itp. I nie sądzę, że przez jeden dzień tyle osób się zdążyło na tym poznać. Nie zmierzam do tego, żeby tutaj komukolwiek, cokolwiek umniejszać, tylko się dziwię, że wszyscy tak ochoczo oceniają sam silnik. Domyślam się, że kilka osób faktycznie mogło to dogłębniej sprawdzić i mieć zdanie, ale nie wszyscy! :)
Mogę autorowi pogratulować ukończenia silnika i podzielenia się nim. Lista 'ficzerów' robi wrażenie. Zobaczymy jak będzie z użyciem. :)

Pozdro.

Offline kuba

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 20:06:06
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 18:08:08 wysłana przez kuba »

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 06, 2008, 20:20:53
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 22:59:00 wysłana przez Esenthel »

Offline kuba

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 20:25:11
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 18:09:13 wysłana przez kuba »

Offline kuba

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 20:39:31
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 18:09:45 wysłana przez kuba »

Offline Chester2000

• Użytkownik

# Luty 06, 2008, 20:44:08
Patrzę. No i?

Pobierz i oceń sam ;)

http://www.esenthel.com/download/Esenthel.22.21.exe nie wiem czy nie urażę autora podając tutaj bezpośredni link do gry. Jakby co to daj znać to usunę link.

Co do wykorzystania możliwości przez użytkowników - to trudno wyrokować po tak krótkim czasie. Ale autor pokazał na nim zrobioną grę (nie pełną ale do pogrania tak aby można było zobaczyć silnik w działaniu). Co do ocen - na gamedev.net widziałem gratulacje i podziw dla autora który pokazał ledwo kilka screenów i podpisał że to z jego silnika. Oglądając możliwości najnowszego silnika Carmacka nie napiszesz przecież że nie ma co go chwalić dopuki się samemu nic na nim nie napisze. ;) 
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 21:00:26 wysłana przez Chester2000 »

Offline Esenthel

• Użytkownik
    • Esenthel

# Luty 06, 2008, 20:54:56
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 22:59:23 wysłana przez Esenthel »

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 06, 2008, 23:00:37
Wiesz, jakość jakością, wydajność wydajnością a używalność używalnością :)
Co do Carmacka itd, w gotowym produkcie dużą rolę gra jakość grafiki (tekstury, modele) i sprzęt. Ciężko jakkolwiek oceniać jakikolwiek silnik. Szczególnie korzystając tylko z opisu. Tak wogóle to ja się nie czepiam silnika tylko jestem rozbawiony ocenami bazującymi li tylko na tym opisie :)

RageX

• Gość
# Luty 07, 2008, 00:10:24
A ja tak sobie patrzę i do tej pory nie widziałem oceniania, czy zachwalania projektu, a jedynie gratulacje, respecty, itp.
Kto pisał ze to jest świetny silnik?

Aczkolwiek, masz rację. By powiedzieć czy silnik jest dobry, trzeba by zobaczyć/wypróbować jak wygląda UI - nie koniecznie to graficzne. I czy się sprawdza.

Sam szukałem kodu do przejrzenia... dostrzegłem tylko masę headerów (ale naprawdę masę) i dziwne skrótowe nazwy których sam nie lubię, nie stosuję [1]  np. mtrl (mimo, iż to akurat jeden z prostszych przykładów to kto trafi za pierwszym razem co to jest bez zaglądania w kod, ma piwo przy możliwej okazji).

[1] Znaczy, jeśli istnieje możliwość nieścisłości, to sobie odpuszczam skrót.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Luty 07, 2008, 00:12:02
Material pewnie, to akurat proste :)