Autor Wątek: Code::Blocks + MS Visual C++ Toolkit 2003 - Zasoby  (Przeczytany 1855 razy)

Offline andnoonesthere

• Użytkownik

# Marzec 12, 2006, 22:54:47
Właśnie, mam już skompilowany plik zasobów, np w postaci plik.res i jak go dolinkować, żebym miał go w pliku exe ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2006, 23:05:26 wysłana przez Veldar »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Marzec 12, 2006, 23:04:19
Hmm... nie wystarczy dodać go do projektu?

Offline andnoonesthere

• Użytkownik

# Marzec 12, 2006, 23:13:47
Zawartość pliku Resources.rc :
#include "resource.h"

IDI_MAINICON ICON "MainIcon.ico"

Ładnie się kompiluje, ale z linkowanie już gorzej, wyskakuje błąd treści:

LINK : fatal error LNK1123: failure during conversion to COFF: file invalid or corrupt

//Edit:

Sprawdzałem skompilowany plik *.res w VC 6.0 i ładnie się linkował, czyli wychodzi na to, że to wina linkera, ale jak to naprawić ?

//Edit2:

OK, już działa, jeżeli kogoś to interesuje, to podaję rozwiązanie problemu, które znalazłem na stronie Code::Blocks (jak zwykle najciemniej pod latarnią :P) :

Resources adding via a '.rc' file to a Windows program are not linked into the program.

Go to "Settings->Compiler->[select MSVCToolkit]->Other->Advanced options" and make sure that the command line macro for "Link object files to executable" is like this: "$linker /nologo /subsystem:windows $libdirs /out:$exe_output $libs $link_objects $link_resobjects $link_options"

Retrieved from "http://wiki.codeblocks.org/index.php?title=Integrating_Microsoft_Visual_Toolkit_2003_with_Code::Blocks_IDE"
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2006, 12:47:50 wysłana przez Veldar »