Autor Wątek: Java i mp3  (Przeczytany 2096 razy)

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 28, 2008, 10:40:33
Czy mozna w javie odtwarzac dzwieki mp3 nie uzywajac Java Media Framework API?? Jesli tak to prosilbym o jakis przyklad.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Steel_Eagle

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2008, 11:05:59
A do czego chcesz te mp3 wykorzystać? Pamiętaj że mp3 to format objęty patentem i nie jest darmowy:

http://mp3licensing.com/royalty/software.html
Dokładnie kosztuje 0.75$ od kopii programu lub 60 000$ jednorazowo ;)

Więc jeżeli jest to potrzebne do gry to radziłbym się zainteresować bezpłatnym i trochę lepiej brzmiącym ogg  ;)

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 28, 2008, 11:23:27
Pisze playera mp3 :) i nie bede w nim uzywal plikow mp3, wszystko zalezy od uzytkownika :) A tak szczerze to jestem ciekawy czy da sie to zrobic bez dodatkowych bibliotek.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Styczeń 28, 2008, 11:32:54
Pisze playera mp3 :) i nie bede w nim uzywal plikow mp3, wszystko zalezy od uzytkownika :) A tak szczerze to jestem ciekawy czy da sie to zrobic bez dodatkowych bibliotek.
Ty nie placisz $0.75 za kopie MP3 tylko programu, ktory wykorzystuje technologie MP3.

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 28, 2008, 11:44:55
Oki, z checia zaplace, ale nie wiem czy jest mozliwosc obslugi mp3 bez JMF. Na razie nic nie napisalem.

Offline albireo

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2008, 11:52:29
W Polsce (jak i chyba w całej UE) nie ma czegoś takiego jak patenty na oprogramowanie, jedyne za co mogliby żądać opłaty to użycie ich dekodera. No chyba że chcesz ten program wypuścić w USA (czy innym kraju gdzie patenty na oprogramowanie są).